Προς το περιεχόμενο

Behringer GDI21 & BDI21 ?


Angelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα έχει δοκιμάσει/χρησιμοποιήσει κανείς ? Εντυπωσεις ?

 

Τα σκέφτομαι σαν εναλλακτική φτηνή λύση -αντι για Tech21- και για γρήγορη και εύκολη χρήση κατευθείαν σε κονσόλα για πρόβες και επιστροφή σε μονιτορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχει δοκιμάσει/χρησιμοποιήσει κανείς ? Εντυπωσεις ?

 

Τα σκέφτομαι σαν εναλλακτική φτηνή λύση -αντι για Tech21- και για γρήγορη και εύκολη χρήση κατευθείαν σε κονσόλα για πρόβες και επιστροφή σε μονιτορ.

 

Πριν κανα χρόνο, είχε φτάσει ένα στα χέρια μου, είχα ανεβάσει και review/κλιπάκια τότε.

 

Δεν συκρίνεται σε ποιότητα κατασκευής με το Tech21 αλλά οι ήχοι του δεν είναι άσχημοι. Έχει θόρυβο (όχι τραγικό).

 

Αν το πάρεις φτηνά και το δεις έτσι, είναι φοβερή ευκαιρία, απλά μην περιμένεις αξιοπιστία σαν του Sansamp. O διακόπτης ειδικά είναι για το γιούτσο.

 

Α, ναι, είναι και ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ σαν overdrive/distortion πετάλι. :wink: (όπως και το original εξάλλου(.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το GDI μιλάς; Βασικά επειδή έχω ακούσει καλά λόγια για το BDI και σαν overdrive αλλά και σαν DI, σκέφτομαι να χτυπήσω ένα... δεν εννοώ στον τοίχο, θα σπάσει!!! Για το GDI δεν έχω ακούσει, ούτε το έχω ακούσει!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το BDI είναι πάρα πολύ καλό για τα χρήματά του...βελτιώνει σημαντικά τον ήχο, ειδικά αν έχεις μέτριο ενισχυτή, ενώ η ηχογράφηση μέσω DI δίνει πολύ καλά αποτελέσματα...μια μικρή αναζήτηση σε σχετικά reviews θα δείς ότι οι διαφορές μεταξύ Bass Driver και BDI δεν είναι τόσες που να δικαιλογούν την 10πλάσια σχεδόν διαφορά στα χρήματα...

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου