Προς το περιεχόμενο

Νίκος Ζιώγαλας -Βασιλική Rock Cover


Multinstumentalist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Για να βάλουμε τα πράγματα στην σωστή τους βάση, το τραγούδι είναι παλιό παραδοσιακό (αγνώστου συνθέτη-στιχουργού) της περιοχής που γεννήθηκε και μεγάλωσε ο Ζιώγαλας......δηλαδή από τους πρόποδες του όρος Βερμίου, ήτοι Βεροίας! Τώρα γιατί ο Ζιώγαλας δεν το αναφέρει πουθενά αυτό, δεν ξέρω.... ::) :-X                   

    Στα του κομματιού τώρα...... τα τύμπανα ακούγονται "ψεύτικα" (γιατί άραγε..... ::)), πολύ καλή φωνή, ωραιότατες δεύτερες φωνές, κιθάρες και μπάσο που απλώς διεκπεραιώνουν την "δουλειά" τους, παραγωγή καλή.  Πάντως μπορούσατε να το αλλάξετε λίγο, να μην είναι τόσο ίδιο με του Νίκου (πέρα από το dist στον ήχο..), δεν άκουσα κάτι "καινούριο", κάτι που να με "συνεπήρε"...   

         

  Εάν ο σκοπός σας ήταν να κάνετε μια ακόμα διασκευή στην "Βασιλική" ίδια με τις πολλές άλλες, πετύχατε τον σκοπό σας και μάλιστα πολύ καλά....., αλλά κατά την γνώμη μου δεν φτάνει αυτό...! Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπ οτι βλεπω παιζεις ολα τα οργανα μονος σου και τραγουδαει καποιος αλλος ε? Εμενα μου αρεσε σαν επανεκτελεση και ηχητικα και παικτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

θα συμφωνήσω εν πολλοίς με τον Φώτιο (γιε μου!)...

κι εγώ περίμενα κάτι πιο δημιουργικό στην προσέγγιση... η φωνή και μένα μου άρεσε καθώς και τα φωνητικά... τα δεύτερα θα τα θελα πιο "απλωμένα" στο stereo image με λίγο καλύτερο volume balance... αλλά πταίσμα...

ο ήχος είναι βέβαια όντως "πλαστικός" (και οφείλεται στις πηγές) αλλά το mix σε γενικές γραμμές είναι καλό, δείχνοντας ότι "το χεις"...

 

μπράβο για την συνολική προσπάθεια.. αναμένομεν και καλύτερα...

 

ΥΓ. αυγουλοθήκες ρε μπαγάσα?... με συγκίνησες... :)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπ οτι βλεπω παιζεις ολα τα οργανα μονος σου και τραγουδαει καποιος αλλος ε? Εμενα μου αρεσε σαν επανεκτελεση και ηχητικα και παικτικα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι το όνομα του τραγουδιστή αναγράφεται στην περιγραφή του βίντεο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου