Προς το περιεχόμενο

EΡΧΕΤΑΙ.... Hρθε! Pro Junior Woody


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, βάζει πολύ καλό transformer αφού ο δικός μου με 12au7 λάμπα και στο 10 είναι σαν να είναι κλειστός! Εννοείται χωρίς κιθάρα συνδεμένη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θελω να κανω και εγω κατι τετοιο σε ενα fender που περιμενω απο Αμερικη.

Που ειναι αυτος ο Telegun?

Εχει μηπως κανεις το τηλεφωνο του?

Μηπως γνωριζεται και ποσο κοστιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο telegun ειναι στην συνταγματαρχου αβδελλα,η οποια ειναι καθετη στην ιασωνιδου λιγο πριν την αγιου δημητριου, διπλα σε ενα παρκινγκ. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα τον μετασχηματιστη η ταση θα ειναι η σωστη πλεον. αλλα η συχνοτητα θα ειναι ευρωπαικη και οχι αμερικανικη. Ενταξει καταλαβαινω οτι αυτο ειναι λεπτομερεια (αμελητεα αν επροκειτο για καφετιερα) αλλα υπαρχει περιπτωση να αλλαξει εστω και λιγο ο χαρακτηρας του ενισχυτη?

να τολμησω να απαντησω μονος μου? νομιζω οτι δε θα αλλαξει γιατι ουτως η αλλως ο ενισχυτης δουλευει με συνεχες ρευμα , αυτο δηλαδη που θα προκυψει μετα την ανορθωση και την σταθεροποιηση .

Ειναι ομως ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμω τα εργα τους...Εχω την καλη-κακη τηχη να μενω απεναντι απ την μασωνεια, και οι φιλτατοι μασωνοι αποφασισαν πως πρεπει να χουν 2 πυροσβεστικους κρουνους, οποτε εκοψαν τον δρομο και δεν ηρθε το δεμα...

 

Λογω GAS (:lol:) ξεκινησα ηδη να σκεφτομαι το hot rodding του ενισχυτη. Θελω μερικες προτασεις:

Α)Τι τυπου λαμπες (εταιρεια-τυπο) να βαλω;

Β)Ποσα βαττ μεγαφωνο;; 30 Ας πουμε θα ταν καλα;

Θα ηθελα ο ηχος του οσο ψηλωνω να παραμενει οσο πιο καθαρος γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε jj οι οποιες σε αυτον τον ενισχυτη μαμανε και ενα ηχειο απο 150watt και πανω αφου δεν θες να σπαει και να εχεις καθαρο ηχο...βεβαια εγω θελω το ακριβως αντιθετο απο τετοιους ενισχυτες αλλα..γουστα.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμω τα εργα τους...Εχω την καλη-κακη τηχη να μενω απεναντι απ την μασωνεια' date=' και οι φιλτατοι μασωνοι αποφασισαν πως πρεπει να χουν 2 πυροσβεστικους κρουνους, οποτε εκοψαν τον δρομο και δεν ηρθε το δεμα...

 

Λογω GAS (:lol:) ξεκινησα ηδη να σκεφτομαι το hot rodding του ενισχυτη. Θελω μερικες προτασεις:

Α)Τι τυπου λαμπες (εταιρεια-τυπο) να βαλω;

Β)Ποσα βαττ μεγαφωνο;; 30 Ας πουμε θα ταν καλα;

Θα ηθελα ο ηχος του οσο ψηλωνω να παραμενει οσο πιο καθαρος γινεται[/quote']

 

το noiz classic mod, επιτασσει λαμπες jj, και μαλιστα στην προενυσχιση αντι για 3 12ax7 , συνιστανται 2 12ax7 και 1 12au7 για να "καθαρισει" ο ενισχυτης :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμω τα εργα τους...Εχω την καλη-κακη τηχη να μενω απεναντι απ την μασωνεια' date=' και οι φιλτατοι μασωνοι αποφασισαν πως πρεπει να χουν 2 πυροσβεστικους κρουνους, οποτε εκοψαν τον δρομο και δεν ηρθε το δεμα...

 

Λογω GAS (:lol:) ξεκινησα ηδη να σκεφτομαι το hot rodding του ενισχυτη. Θελω μερικες προτασεις:

Α)Τι τυπου λαμπες (εταιρεια-τυπο) να βαλω;

Β)Ποσα βαττ μεγαφωνο;; 30 Ας πουμε θα ταν καλα;

Θα ηθελα ο ηχος του οσο ψηλωνω να παραμενει οσο πιο καθαρος γινεται[/quote']

 

το noiz classic mod, επιτασσει λαμπες jj, και μαλιστα στην προενυσχιση αντι για 3 12ax7 , συνιστανται 2 12ax7 και 1 12au7 για να "καθαρισει" ο ενισχυτης :wink:

 

 

4 λαμπες δεν εχει ο τζουνιορ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου