Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για τρεις κιθάρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδες, εχω δυο τρεις κιθαρες στο μυαλο μου που θελω να αγορασω και περιμενω τις αποψης σας. η πρωτη που θα παρω αμεσα ειναι αυτη JS Series Kelly™ JS32 | JS | Jackson® Guitars, 400€ φθηνη κιθαρα καλη μαρκα, δεν ξερω παιδια η κιθαρα στο χρωμα και στο σχημα τα σπαει, την θελω και κανη για hardrock 80s, εμπνευστηκα να την παρω απο την mockingbird του slash μιαζη, δευτερη ειναι αυτο το φθηνο πακετακι Epiphone Slash "AFD" Les Paul Performance Pack, εχει την υπογραφη του σλασ και τον επιφον σνεηκπιτ ενυσχητη, αξιζει. και τριτη και τελευταια ειναι αυτη 1997 / 2001 - Epiphone Slash Les Paul Snakepit - Guitars Collector, δεν βγαινη πλεον στην αγορα οποτε μεταχηρησμενη απο ημπεη κτλ, αυτες της τρεις.  ενταξη ειναι και αυτη αλλα θελει ΤΑ λεφτα 1996 / 1997 - Gibson Custom Slash Les Paul Snakepit - Guitars Collector ,οποτε περιορηζωμε στην επιφον εκδοχη της που γραφω πιο πανω. αυτα. αλλα πιο πολυ θελω να μου πειτε για την jackson kelly. εχω και τις φωτο απο κατω.

2910133539_gtr_frt_001_rr.thumb.png.0a01bff450d778e244dc86126ae310a8.png

Slash_3.thumb.jpg.2fc8db8903d502a4d18275abcd035d3e.jpg

960086338___5.jpg.689a85cbad82235b74a2309877258a29.jpg

186750776___4.jpg.aa7f3c71792590c402ab69982754c5e5.jpg

sl1.jpg.54476fdc82ad7aae721491641a74629a.jpg

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις αγγελιες μπορεις να βρεις καταπληκτικες jackson kelly με λιγα λεφτα.

Αξιζει να ψαχτεις εκει.

 

Κατα 99% σε 10 χρονια θα θες να την δωσεις, γιαυτο ψαξου στα μεταχειρισμενα! :)

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως mockingbird μπορείς να βρεις μεταχειρισμένη σε καλή τιμή. Όχι δλδ, πολύ ακριβότερη απ την jackson kelly

 

Η Epiphone Slash AFD επειδή την έχω δει από κοντά, είναι αρκετά όμορφη.....για διακοσμητική σε κάποιο τοίχο  ;D ;D ;D  Μην την κοιτάς καν

 

Για την άλλη δεν έχω άποψη, σίγουρα μια αξιοπρεπής επιλογή

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'όσο είδα στα βίντεό σου, έχεις ήδη μια les paul καθώς και μια telecaster. Οπότε, καθαρά χάριν ποικιλίας, εγώ θα επέλεγα την Jackson. Πιο... shred-άδικου τύπου κιθάρα, πιο flat ταστιέρα, 25.5" κλίμακα, λίγο πιο "άγρια"/ποζεράδικη στην όψη, μια χαρούλα. Έχω παίξει κανα-δυο απ'αυτή την σειρά (JS) κι είναι αρκετά αξιόλογες κιθάρες, αν κι ελαφρώς υπερτιμημένες, κατ'εμέ.

 

Για την Slash θα συμφωνήσω, μου φάνηκε παντελώς αδιάφορη σαν όργανο, αν και είμαι και αρνητικά προκατειλημμένος με τις sig και τις αντιπαθώ γενικώς. Τα "πακέτα" θα τ'απέφευγα επίσης. Δεν θεωρώ πως κερδίζεις κάτι ουσιαστικό.

 

Κατά τ'άλλα, η αναζήτηση και στα μεταχειρισμένα είναι μια καλή εναλλακτική, δεδομένου πως γνωρίζεις και μπορείς να ελέγξεις την κιθάρα για τυχόν θέματα. Το μόνο που προσωπικά με χαλάει στα μεταχειρισμένα όργανα είναι η φθορά των τάστων. Δουλειά που αν δεν μπορείς να την κάνεις μόνος σου, θα σου βγει αρκετά παραπάνω στο τέλος το μεταχειρισμένο.

 

Μια μικρή σημείωση ακόμα. Εφόσον έχεις ήδη κιθάρες και φαίνεται να θέλεις ν'ασχοληθείς με τα βίντεο και το youtube, η συμβουλή μου είναι να επενδύσεις αυτά τα χρήματα σε αγορές που θα καλύψουν εκείνες τις "ανάγκες" σου, μια και δεν "χρειάζεσαι" νέα κιθάρα (θου κύριε που είπα τέτοιο πράγμα αλλά τέλος πάντων).

 

Ότι και ν'αποφασίσεις, καλές αγορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου