Προς το περιεχόμενο

Live From Daryl's House - "Footloose"


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Πώς ένα «απλό» συνθετικά κομμάτι , (και δεν το λέω για τις π@π@ριες που λένε στην αρχή- είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ ότι το έχουν καραπροβαρισμένο- μέχρι και τα μέρη των στίχων έχουν μοιράσει ;D), μπορεί να είναι tricky σε live παίξιμο, τόσο από θέμα ενορχήστρωσης, όσο και από θέμα ήχου, παύσεων …τούτια….κ.λ.π

 

Είμαι σίγουρος πως πολλές μπάντες , που νομίζουν ότι το χουν, ΔΕΝ θα μπορέσουν να το παίξουν έτσι live……και να γκρουβάρουν τουτιοτρόπως. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Τι κορυφαίο show και αυτό ρε φίλε...

 

Αυτό το show, είναι η σημερινή άποψή μου για τη μουσική (ως μουσικός- όχι ως ακροατής).

Ένα home studio κάπου στο countryside, μακριά από «παρενοχλήσεις»….και live sessions ΜΟΝΟ με φίλους….και ανέβασμα στο youtube  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομματαρα,ωραιος ηχος,εκτελεσαρα-εχω δει αρκετα επεισοδια απο τοτε που πρωτοεβαλες ενα βιντ εδω στο νοιζ-και το παρακατω,οπως ακριβως το λες:

 

Είμαι σίγουρος πως πολλές μπάντες , που νομίζουν ότι το χουν, ΔΕΝ θα μπορέσουν να το παίξουν έτσι live……και να γκρουβάρουν τουτιοτρόπως. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου