Προς το περιεχόμενο

20 channels...cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο αρπεζ μέρος λοιπόν ένοιωσα να σκύβει ξαφνικά πάνω από την υπόλοιπη μπάντα ο Γκρισίνο του Ποπάυ με την "τεράστια κιθάρα" του (πολύ καλός ήχος της παρεμπιπτόντως) παίζοντας το θέμα...  ;) ;D ήθελε λίγο κάτουυυυ...

  Oh my God....!!  Αυτό πως μου διέφυγε...? :-X  Το ξανάκουσα στα μόνιτορ (hi fi ηχεία του σαλονιού...) και έπαθα πλάκα! Στα κωλοακουστικά μου δεν το πήρα χαμπάρι. Όπως έχω ξαναγράψει, τα λεγόμενά σου ευαγγέλιο πατέρα..... :-* 

Γνήσιο πνευματικό αποκύημα μιας αυθεντικής prog ψυχοσύνθεσης.

 

  Μάλιστα....αρχίσαμε τις ξένες γλώσσες πάλι..... 

Έπιασε τόπο η αλλαγή laptop, και αυτό φαίνεται στον τρόπο που γράφεις και mix-άρεις. :)

Σου εύχομαι να τα χιλιάσεις. ;D

 

  Καλά, εδώ με 12 audio και 8 drums κανάλια και πελάγωσα.... :-[  Μου φαίνεται θα ξαναγυρίσω στα 7-8 tracks....αυτά ξέρω αυτά εμπιστεύομαι!   

Μαλλιας και μουσιας=εγγυηση. ;D

;D ;D ;D

  Ζηλεύεις έ..... ::) >:D O0 ;D ;D ;D                                                                                           

  Νέοι μου..... :P ;D ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κοίτα να πας και λίγο εκκλησία....

Αποκαθήλωση εχει απόψε...

 

πα πα πα...

θα μας κάψει ο θεός... ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα να πας και λίγο εκκλησία....

Αποκαθήλωση εχει απόψε...

 

πα πα πα...

θα μας κάψει ο θεός... ;D

  Αυτό τώρα να το εκλάβω σαν αρνητική κριτική; :-X >:D >:D >:D                                                       

Το απόγευμα θα ανεβάσω μια βελτιωμένη έκδοση του τεμαχίου..... :D

  Done!  Χαμήλωσα την κιθάρα του Γκρισίνο ;D, άλλαξα το τέλος του γιατί τελείωνε μάλλον άκομψα και έκανα μερικές ψιλοαλλαγούλες στο μπάσο και στα τύμπανα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε το ένα ούτε το άλλο.  Δεν πρόλαβα να ακούσω.  Μολις τελείωσα με τα αυγά. ...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο κομματι με ομορφα γυρισματα!!!!  Αφου με 20 καναλια στο reaper δεν στουμποσε ο υπολογιστης σου τυχερος εισαι.

  Thanks Μανώλη!    Όσο για το λάπτοπ κι εμένα μ'έκανε εντύπωση..... :o  Πάντως, όπως το είδα, σήκωνε καμιά δεκαριά ακόμη....... :D  Θα δούμε στο επομενό μου κομμάτι... 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ....

  Γιατί καλέ Ωχ....;  Υπονοείς κάτι.......; ::)  Γελάς κι εσύ πατέρα, γελάς....; :-[    Λοιπόν, το επόμενο θα είναι σε  Dolby 9.1 με κιθάρες μπροστά, πίσω, δεξιά, αριστερά, πάνω, κάτω........ O0  Θα δείτε τι θα πάθετε! :D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρήκα χρόνο!

λοιπόν επειδή αλλοι ήδη είπαν τα καλά λόγια, και εννοείται δεν χρειάζονται σε κανένα τα καλά λόγια, πέρα από το να φουσκώσει λίγο το εγώ του ;), θα επικεντρωθώ στα αρνητικά δια ...μελλοντικήν βελτίωσιν...

 

Το κομμάτι μου ακούγεται σαν συρραφή 3 θεμάτων, με αυτό που έρχεται στο 1.40 πολύ παράξενα. Το δεύτερο θέμα πηγαίνει και πηγαίνει ....στο πουθενά. (γενικά το κάθε θέμα πηγαίνει και πηγαίνει μέχρι που ...ανοίγει η πόρτα και έρχεται το άλλο και μετά πηγαίνει εκείνο....και χτίζει σε όργανα και ένταση κλπ και έρχεται το άλλο κλπ και κάπου στο 3.30 οι camel με genesis... (εντάξει δεν είναι κακό να φαίνονται οι επιρροές. Και μετα στο 4.40 να ξανά ένα θέμα από τα παλιά...με την πονηρή φρασούλα στη lead που επαναλαμβάνεται... Τουλάχιστον στο τέλος επανερχόμαστε και πάλι στα...αρπίσματα...

Και κλείνει χωρίς πάλι να μας πει κάτι.

Δεν θα συζητησω για τα όργανα τις κιθάρες δηλαδή. Μετά από τόσα χρόνια και τουλάχιστον 2 υπολογιστές τις κιθάρες τις κατέχεις τουλάχιστον ηχογραφικά και σε ζηλέυω....Πάλι θα έχω ενστάσεις, μόνιμα  ;D, στα τύμπανα.....ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ τα τύμπανά σου, αλλά μην το παίρνεις στραβά, σε μένα δεν αρέσουν. Μου θυμίζουν κακοπαιγμένους scorpions - και δεν μ αρέσουν οι scorpions.

Το μπάσο κάνει απλά τη δουλειά του, ίσως πού και πού θέλει να του δώσεις ένα ρόλο.

Επανλαμβάνω το πάγιο αίτημα των νοιζάδων, να ανοίξεις τη στοματάρα σου, να βάλεις έστω 5 στίχους και να τους απαγγείλεις έστω.

Δεν νομίζω ότι βγαίνει κάτι με συρραφή 3 θεμάτων. Το αδύνατο σημείο στο συγκεκριμένο ήταν για μένα η έλλεψη γεφυρών και η επαναλαμβανόμενη κούραση από τις κιθάρες κιθάρες. Είναι κάτι που στο τονίζω, επειδή και εγώ παίζοντας κιθάρες κάθε φορά έχω αυτό το θέμα. Πως δηλ να φανεί το κομμάτι ότι δεν το έφτιαξε κιθαρίστας. Βέβαια τα δικά μου πάνω από το 50% είχαν και άλλη συνεισφορά, πλην όμως συνήθως κιθαριστική.

Κατά τα άλλα τα πολλά τρακς μάλλον καλό σου κάνανε.

 

Σόρρυ που αραδιάζω μόνο τα στραβά, είναι και λίγο θέμα ηλικίας, λίγο βγαίνει το πατροναριστικό μου, αλλά νομίζω να σου λέμε μπράβο όλα τέλεια δεν βοηθάει. Και έμενα όταν μου λένε, όλα τέλεια....προσπερνώ...με ένα ευγενικό ευχαριστώ.

 

Πάντως κάποια στιγμή όλοι πρέπει να μάθουμε την οικονομία... πχ του pipi....  :D

 

Πάντως ....ΟΚ Φώτης.

Όλα τέλεια !

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου