Προς το περιεχόμενο

Cos_dr - "Soson Kyrie"


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι................ για τους φίλους του synthesizer  ;D

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

Ένα κομματάκι που έφτιαξα για χαβαλέ, πειραματιζόμενος με το v-synth μου.

 

χαχαχαχαχαχα

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kαι................ για τους φίλους του synthesizer  ;D

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

Ένα κομματάκι που έφτιαξα για χαβαλέ, πειραματιζόμενος με το v-synth μου.

 

χαχαχαχαχαχα

 

we-are-the-robots-ta-ta-tita....

 

 

;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν αντιμνημονιακος Ζαν Μισελ Ζαρ ακουγεται... ;D

 

Ωραιος..... :)

 

Α,παιζε λιγο πιο ΑΡΑΙΕΣ φρασεις για να αναπνεουν τα ασΘματα σου εχεις μια ροπη προς το "χωσιμο"  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Α,παιζε λιγο πιο ΑΡΑΙΕΣ φρασεις για να αναπνεουν τα ασΘματα σου εχεις μια ροπη προς το "χωσιμο"  ;)

 

Ναι, το έχω αυτό.

Ίσως επειδή δεν έχω τελευταία την ευκαιρία να παίζω-προγραμματίζω συχνά και όταν κάθομαι......... "φλυαρώ" λιγάκι.

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αρχη μ'αρεσε, αλλα οταν μπηκε το μπιτ, "κουναγε". Κανα quantization δεν παιζει?

Απο το 2'.25" (με αυτο το θεικο sequence στο δεξι καναλι) και μετα, ηταν κουφετο.

Το τριτο μερος OK, ηταν για αρρώστους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως το θεματάκι στο 2 και είναι πολύ ωραίο, αν και θεωρώ τα γκλισάντι (δεν ξέρω πως λέγονται στην συνθι ορολογία) χρονικά δεν μου μοιάζουν πολύ πετυχημένα.

Πάντως είναι παραφορτωμένο...θα το ήθελα πιό άδειο. Να αναπνέει...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αρχη μ'αρεσε, αλλα οταν μπηκε το μπιτ, "κουναγε". Κανα quantization δεν παιζει?

Απο το 2'.25" (με αυτο το θεικο sequence στο δεξι καναλι) και μετα, ηταν κουφετο.

Το τριτο μερος OK, ηταν για αρρώστους.

 

 

δεν μου φαίνεται να "κουνάει"

Μπορεί.

Ναι παίζει να του κάνω, μπορώ. Εύκολο είναι :-)

Ότι θέλωμεν κάνωμεν με τέτοιο εργαλείον.

 

Το τρίτο μέρος είναι....... αφηρημένη παρασιτική μεταμνημονιακή τέχνη θα μπορούσαμε να το πούμε. Καθαρά αριστερό.

 

Θα το μελετήσω αυτό με το quantization

 

Είμαι στα μισα του videoclip που αποφάσισα να φτιάξω, αλλά έχω ξεμείνει απο φαντασία στα πλάνα και το αφήνω να μου ρθει, θα τα κοιτάξω όλα και θα το βάλω και με βιντεοκλίπ για να το προσθέσω στα βιντεοαπομνημονεύματά μου.

 

Πάντως να ξέρετε οτι δεν μπορεί ο καθένας να δουλέψει το v-synth έτσι, τουλάχιστο να μου αναγνωριστεί αυτό παρακαλώ. Και έχω να δώσω πολλά. Αυτή είναι η ΑΡΧΗ χαχαχαχαχα η ΑΡΧΗ!!!!!!!!! Το μαθαίνω ακόμα σε κάποιες λεπτομέρεις νευραλγικές βέβαια.

 

Θα γράφω μόνο με αυτό απο εδώ και μπρός οπότε και σε όσους δεν αρέσουν τέτοια κομμάτια και ηχοχρώματα, να αρχίσουν να το συνηθίζουν, δεν με νοιάζει........

 

Ευχαριστώ όλους σας και να είμαστε όλοι καλά και να έχουμε ενα δημιουργικό  και καυτό καλοκαίρι, μουσικά και όχι μόνο, χωρίς πολέμους. Γιατί πολεμούν οι άνθρωποι, ποτέ μου δεν το κατάλαβα, αλλά καλού κακού έμαθα να πολεμάω κι εγώ για να αμυνθώ τουλάχιστο άμα μου την πέσουν. χαχαχαχαχαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως το θεματάκι στο 2 και είναι πολύ ωραίο, αν και θεωρώ τα γκλισάντι (δεν ξέρω πως λέγονται στην συνθι ορολογία) χρονικά δεν μου μοιάζουν πολύ πετυχημένα.

Πάντως είναι παραφορτωμένο...θα το ήθελα πιό άδειο. Να αναπνέει...

 

Πορταμεντοειδές με παράλληλη ενεργοποίηση distortion/phasing φιλτρων  το οποίο ενεργοποιείται απο έναν κοντρόλλερ που είναι σαν ακτίνα και κάνει σαν τηλεμετρία όταν περνας και ανεβοκατεβάζεις το χέρι. Θα μπορούσε να είναι και στον χρόνο με αυτοματισμό αλλά το κάνω με το χέρι. Έχει πλάκα, είναι χαρακτηριστικό κοντρόλλερ σε κάποια μοντέλα της Roland

 

Δεν ξέρω, εγώ το φόρτωσα όσο μου έφτανε η κούτρα μου, σε φάση πιο άδειου ακουγόταν.... πολύ άδειο, μάλιστα αφαίρεσα και άλλα πράγματα που είχα βάλει. Για εμένα είναι καλό.

Τώρα εσείς που το ακούτε αντικειμενικά και εγώ ισως αμα περίμενα λιγες μερες και το ξαναάκουγα θα βρώ κι εγώ πράγματα που θα μπορούσα να βελτιώσω. 

 

Όμως δεν αξίζει να ασχοληθώ και παραπάνω μαζί του, για χαβαλέ το έφτιαξα.

Βιντεοκλίπ και τέλος, περνάει χαχαχαχχα

 

Οι παρατηρήσεις όμως λαμβάνονται πάντα σοβαρά υπόψη, αυτή είναι και η μεγαλύτερη χρησιμότητα της κατηγορίας clips του noiz. Χικ!!! χαχαχαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό με το φόρτωμα το παθαίνουμε όλοι.

Θυμάμαι κομμάτια να τα παιδεύω εβδομάδες με κάτι συγκεκριμένο που μου είχε κολλήσει, μέχρι πχ να τα ακούσει η κόρη μου ή κάποιος άλλος και να θέσει ενστάσεις, εγώ να επιμένω και τελικά μετά να μου τα λένε κι άλλοι, πχ εδώ...

Είναι κάτι πράγματα που σου γίνονται εμμονές, κι όμως πολλές φορές αρέσουν μόνο εσένα...

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αφαιρέσω στο τριτο μέρος στο τέλος λίγα φρρρρρρρρ, να κλεισει πιο ήρεμα.

Ναι, τώρα που το ακούω δεν μου αρέσει. ΣΚΑΤΑ ΕΙΝΑΙ.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου