Προς το περιεχόμενο

Cos_dr - "Soson Kyrie"


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H cos_dr music and video productions team, μετά από επεισοδιακή συνεδρία, ανταλλαγή ύβρεων, μέχρι και ξύλο έπεσε και με παρέμβαση των ψυχραιμότερων σας παρουσιάζει τις διορθώσεις που έκανε στο εν λόγω track καθώς και σε παγκόσμια αποκλειστικότητα το νέο μας videoclip χαχαχαχαχαχαχα

 

 

Επίσης σε αούντιο μορφή για όσους το προτιμούν σκέτο

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

Λαμβάνοντας υπόψη τις προηγούμενες παρατηρήσεις εκλεκτών συμφορουμιτών αυτά είναι τα κύρια release notes της version 2

 

- Στα μέτρα που μπαίνει το beat hard quantization μέσω midi με sync του v-synth στο midi clock του sonar που έγινε το sequencing. Δεν διαπιστώναμε προσωπικά κούνημα με το αυτί στο προηγούμενο αλλά αυτό σίγουρα δεν έχει. Ολα, ακόμα και τα effects είναι tempo synced.

 

- Στο πρώτο μέρος μια αφαίρεση κάποιων ρυθμικών για πιο "καθαρή" ενορχήστρωση.

 

- Στο μέρος με τις ψαλμωδίες, οι καμπάνες τροποποιήθηκαν λίγο για να πέφτουν στο tempo.

 

- Στα μέτρα που επαναλαμβάνεται το "σώσον κύριε" έγινε μια αλλαγή στο μοτίβο που παίζουμε στο μπασο για να χτυπάει πιο ρυθμικά.

 

- Βελτιώση των εντάσεων στα lead

 

Noμίζω οτι ακούγεται σωστότερα, πιο ευχάριστα, αισθητά καλύτερα.

Ω ναί, έτσι είναι.

 

Αυτά λοιπόν........................................

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άκουσα και τις 2 εκδόσεις και με άρεσαν πολύ. Το τελείωμα της 1ης δε με χάλασε, απλά δε το περίμενα και ήταν λίγο high pitched για τα λεπτεπιλεπτα τυμπανακια μου. Το θέμα είναι εξαιρετικό πάντως. Θα το ήθελα σε μεγαλύτερη έκδοση να βαραει κανα 10λεπτο με τα αντίστοιχα beachoμπαρίστικα high pass filters  O0

 

Και κάνα σαμπλάκι ακόμα δε θα με χαλούσε ειδικά από κάτι τέτοιες υπερπαραγωγές της Εκκλησίας ΑΕ:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και κάνα σαμπλάκι ακόμα δε θα με χαλούσε ειδικά από κάτι τέτοιες υπερπαραγωγές της Εκκλησίας ΑΕ:

 

Ευχαριστώ φίλε.

Τα ίδια μου έλεγαν στην ενορία μου για το v-synth, πως το variphrase ειναι του σατανά και να μην το πάρω αλλα δεν τους άκουσα. Ο αείμνηστος παππούς μου είχε χόμπι να είναι ψαλτης και έχω κάτι κασσέτες του. Έχει πολύ ψωμί για ψαλμοbeat...... θα το κάνω κάποια στιγμή, γιατί όχι χαχαχαχαχ

 

Ειδα την video Μορφή.

 

Ωραίο!

 

Ναι, ωραίο είναι με το βίντεο. Και εμένα μου αρέσει πιο πολύ.

 

Παρατήρησα στα πλάνα που παρελαύνει ο στρατός της ΒΚ πως κάποιος εκεί ενώ είναι ολοι αγάλματα περπατάει....... δεν τον βλέπω καλά............αμα το δει ο Κιμ  την ΕΒΑΨΕ. Με φλογοβόλο θα τον κάψει σαν τον θειό του  ;D ;D

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εσωτερική πραγματικότητα ενός που είναι μόνος.

Όλα ένα βιντεοπαιχνίδι, ο κόσμος αλύτρωτος, κι αυτός μόνος, ένας, ενάντια στον εσωτερικό του εαυτό, να βιώνει την καταστροφή του.

Πατάει σε ερείπια, βλέπει την φύση εκεί που δεν υπάρχει πια.

Θεοί και δαίμονες στοιχειώνουν την αγρύπνια του, μεσ' του θανάτου τον αχό ακούει ψιθύρους.

Φωτιά στο στήθος του.

Είναι ένας, και είναι μόνος.

 

Πολεμιστής.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εσωτερική πραγματικότητα ενός που είναι μόνος.

Όλα ένα βιντεοπαιχνίδι, ο κόσμος αλύτρωτος, κι αυτός μόνος, ένας, ενάντια στον εσωτερικό του εαυτό, να βιώνει την καταστροφή του.

Πατάει σε ερείπια, βλέπει την φύση εκεί που δεν υπάρχει πια.

Θεοί και δαίμονες στοιχειώνουν την αγρύπνια του, μεσ' του θανάτου τον αχό ακούει ψιθύρους.

Φωτιά στο στήθος του.

Είναι ένας, και είναι μόνος.

 

Πολεμιστής.

 

κοντά έπεσες.

Απλά είμαι αριστερός. χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι αριστερός

Στον πραγματικό πόλεμο, δεν υπάρχουν πλευρές.

Είσαι ένας, και μόνος. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον πραγματικό πόλεμο, δεν υπάρχουν πλευρές.

Είσαι ένας, και μόνος. :)

 

Είμαι ο Κανένας.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου