Προς το περιεχόμενο

Δύο νέα..


manosXVIII

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μανο φοβερο το More, το αλλο απλα δεν ειναι το ειδος μου, μου αρεσε τοσο που εκατσα και ειδα ολα οσα εχεις στο καναλι σου. Πολυ προσεγμενη δουλεια σε ολα, μπραβο σου!

 

Αν μου επιτρεπεις μονο δυο σχολια:

 

Σε καποια σημεια η και γενικα στις κομματια που εχεις δουλεψει, νομιζω χρειαζεται να βαλεις πιο μπροστα τα φωνητικα γιατι σε σημεια χανονται ακομα και οι στιχοι (επισης καλο θα ηταν να τους γραψεις στην περιγραφη του βιντεο η ανεβασε τους καπου και βαλε τον συνδεσμο).

 

Στο 3.35 και μετα, κανεις κατι ανεβοκατεβασματα, δισολιες, δε συμμαζευεται, παρα πολυ ωραια ΑΛΛΑ, χανονται στη μιξη με εξαιρεση περιπου απο το 4.00 μεχρι το 4.10.

 

Εξαιρετικος, liked, subscribed

 

Υ.γ. Ασχετο, στο Stay σβηστο σιγα-σιγα με ενα σολακι στο τελος, μη το κοβεις ετσι αποτομα ειναι κριμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Εγώ προτίμησα το nothing. Έχεις βέβαια πολύ ωραία φωνή και το more μου άρεσε αλλά κάπου μπαίνει ένα ρεφραίν πολύ hair metal για τα γούστα μου αλλά περί ορέξεως.. μπράβο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ.

 

@Stoyo έχεις δίκιο για τα φωνητικά ότι χάνονται,, αλλά παρασύρομαι και τα φορτώνω με πολλά κανάλια και στο τέλος λόγω περιορισμού ικανοτήτων δεν μπορώ να τα διαχειριστώ στην παραγωγή, αλλά και λόγω ότι τα έχω συνηθίσει όλα στα αφτιά μου δεν μπορώ να κόψω και τίποτα. Εκεί στο 4 πχ έχουμε ντραμς, μπάσο, 1 pad, 2 κιθάρες rhythm, 1 κιθάρα καθαρή, 3 κιθάρες σόλο και δύο φωνές.

 

@schreivox hair metal όσο έχουμε ακόμη μαλλιά.  O0

 

Ευχαριστώ και πάλι όλους για τα καλά λόγια, είναι τρελό boost..  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου προτεινα να βαλεις στα chorus 2α φωνητικα πανω απο τη μελωδια, κατα προτιμηση γυναικεια. Στη μιξη, αν και ασχετος, μου φαινεται πως το reverb ειναι που μπουκωνει πολυ τον ηχο.

 

Επισης θα σου προτεινα αν δε μπορεις η δες θες να ασχοληθεις ο ιδιος καντο μια σωστη μιξη και προωθησε το. Το πιστευω οτι ειναι κομματαρα και εχει να δωσει, ελαχιστα τραγουδια μου "κολλανε" απο την πρωτη φορα και αυτο ειναι πλεον απο τα αγαπημενα μου.

 

Δεν το εχεις σκεφτει να ασχοληθεις πιο σοβαρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την  κουρτίνα δυό χωρίς πολλά λόγια.

Ακουσα μετά το πρώτο και ξενέρωσα άσχημα.

Δεν ξέρω ποιό είναι το στυλ που σου αρέσει, πάντως στο δεύτερο τα καταφέρνεις καλύτερα.

 

Μόνη ένσταση η αντιμετώπιση των φωνητικών, δεν ξέρω αν πρόκειται για θάψιμο, πάντως είναι πολύ υπερβολικό το Processing τους.

Θυμίζει ώρες ώρες camel της τελευταίας περιόδου.

Πάντως το δεύτερο είναι πολύ καλό.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου