Προς το περιεχόμενο

Seymour duncan Hot Rails For Tele wiring diagram HELP!!!


leon7pap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!Εχω ξεμπερδεψει με ενα προτζεκτ και μενει μονο η συνδεσμολογια.Ειναι να μπουν οι seymour duncan hot rails for tele και θα ηθελα βοηθεια στο διαγραμμα.

Θα ηθελα να σπλιταρουν ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ μαγνητες με το ΤΟΝΕ pot και οχι με το VOLUME.Επισης.Ο διακοπτης δεν ειναι ο κλασσικος τελε διακοπτης 3 θεσεων αλλα ενας switchcraft 3 way σαν των gibson.Επισυναπτω ενα προχειρο σχετικο διαγραμμα που βρηκα καθως και τη φωτο της κιθαρας.Ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια εκ των προτερων.

hotRailsWiringDiagram.jpg.54c3a280a2ccfc29f1c1b5d4bf1d5faa.jpg

20171203_002852.thumb.jpg.0fee4ae1210f589ac16a1667638d33f8.jpg

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

https://docs.google.com/gview?embedded=true&url=https%3A%2F%2Fwww.seymourduncan.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2F2H_3G_1VppSPLn_1TppSPLb.pdf

 

Αυτό νομίζω θα είναι οκ. Απλά αγνοείς το push-pull του vol και περνάς το ασπροκόκκινο του neck στο αντίστοιχο μεσαίο πόδι του push pull στο tone. Kαι αντιστοίχως γειώνεις το κάτω ποδαράκι που μένει κενό.

 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιο λογο δεν μου το ανοιγει το pdf πουθενα.Εχω μονο ενα push pull pot 500k και ενα κανονικο 500k.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχην σ ευχαριστω πολυ.Ψαχουλεψα και γω στο site του Seymour Duncan και ειδα και αυτο.Το οποιο εχει τα specs που εχω και γω.Ενα απλο και ενα push pull για σπλιτ στο ΤΟΝΕ.Εκτος αν ειναι κατι που δε βλεπω.Θα κανει λες;

Tele_2H_3B_1V_1TppSPL.thumb.jpg.a730dfd80fa7826a1ab2d455b76c1a46.jpg

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα συνδεθηκαν ολα κομπλε!Μονη παραφωνια ο Killswitch.Λειτουργει ΑΝΑΠΟΔΑ!Κοβει το σημα της κιθαρας μονιμα και το επαναφερει οταν ειναι πατημενος!!!!Ειναι ο κοκκινος της All Parts.Δεν θα επρεπε να λειτουργει ετσι.Καμια ιδεα;

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γι αυτό χρειάζεται σχέδιο , ο διακόπτης ειναι normally closed (ON)

Κοιτά εδώ

https://www.google.gr/search?q=all+parts+kill+switch&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=el-gr&client=safari#imgrc=UTLYPdspbRQ-MM:

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου