Προς το περιεχόμενο

Pagelli guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανάμεικτα συναισθήματα... Κάπου νιώθω ότι είναι εικαστική παρέμβαση .

 

Κι απ'την άλλη μεγάλα hollowbody κι offset είναι λίγο υπερβολή.

 

Μάλλον με ενοχλεί που τα βλέπω όλα μαζι .Αν παρατηρήσω κάποια φωτογραφία μεμονωμένα  αναθεωρώ επί το θετικότερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

έχω αρχίσει και τους λυπάμαι τους κατασκευαστές... ::)

για να ξεχωρίσουν πια δεν φτάνει ο ήχος τους, αλλά πρέπει να μπαίνουν και υπέρ του δέοντος σε "guitar fashion mode" (πέραν της διαχρονικά απαιτούμενης custom "πινελιάς")...

 

Tι να κάνουν κι αυτοί οι φουκαράδες. Φτιάνουν Stratocasters και Lespauls τους λένε copycats, ανέμπνευστους-αντιγραφείς, μη δημιουργικούς. Φτιάχνουν κάτι extreme, ασυνήθιστο, original, τους λένε παρωχημένους, υπερβολικούς, attention whores. Φτιάχνουν κάτι που δεν εμπίπτει στα δύο παραπάνω, τους λένε κάνουν παραλλαγές των γνωστών, Les Paul with a twist, Strat οn Steroids, Tele από το τσέρνομπιλ. Έχουν απηυδήσει!  ;D

 

Ήχο, ούτως ή άλλως δεν νομίζω ότι είχαν ποτέ οι ηλεκτρικοί. Its all about the μάτι.

 

Πάντως η κριτική είναι κάτι που φαντάζομαι το επιζητούν, εφ' όσον κάνουν τόσο εμφανή σχέδια-statements. Oύτως ή άλλως δεν στοχεύουν τόσο σε μάζα, όσο σε αναγνωρισιμότητα. Εμένα μου αρέσει ο Pagelli, πέραν κάποιων εξαιρέσεων.

 

 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  @Πνοήκαι Νύξη, καλός κι ο ''copycat''(ειδικά αν είναι ανερχόμενος) , καλός κι ο ''παραλλαγή'', καλός κι ο ''καινοτόμος'' αρκεί και οι τρεις να το κάνουνε καλά και να μην είναι και το αποτέλεσμα κοροϊδία για τον πελάτη. Εγώ μια χαρά ζαχαρώνω τέτοιες δουλειές είτε γιατί τις βρίσκω πρωτότυπες και καλόγουστες είτε 'έξυπνα' take στο origin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να κάνουν κι αυτοί οι φουκαράδες. Φτιάνουν Stratocasters και Lespauls τους λένε copycats, ανέμπνευστους-αντιγραφείς, μη δημιουργικούς. Φτιάχνουν κάτι extreme, ασυνήθιστο, original, τους λένε παρωχημένους, υπερβολικούς, attention whores. Φτιάχνουν κάτι που δεν εμπίπτει στα δύο παραπάνω, τους λένε κάνουν παραλλαγές των γνωστών, Les Paul with a twist, Strat οn Steroids, Tele από το τσέρνομπιλ. Έχουν απηυδήσει!  ;D

 

Ήχο, ούτως ή άλλως δεν νομίζω ότι είχαν ποτέ οι ηλεκτρικοί. Its all about the μάτι.

 

Πάντως η κριτική είναι κάτι που φαντάζομαι το επιζητούν, εφ' όσον κάνουν τόσο εμφανή σχέδια-statements. Oύτως ή άλλως δεν στοχεύουν τόσο σε μάζα, όσο σε αναγνωρισιμότητα. Εμένα μου αρέσει ο Pagelli, πέραν κάποιων εξαιρέσεων.

 

ΑΜΗΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου