Προς το περιεχόμενο

Cos_dr - "The Road To Oblivion"


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

latest?cb=20150304072922;D ;D ;D                     

  Εγώ προσωπικά δεν βρίσκω τίποτα μεμπτό στο κομμάτι σου, Καλλιτέχνη, για να το σχολιάσω...  Εύγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eξαιρετικο,ισως απο τα πιο ωραια σου.

Λιγο εκεινες οι φωνες που μπαινουν στο 3,20 μου φαινονται "καπως" αλλα ειπαμε,οι

γνωμες ειναι σαν τις τρυπες της ακουστικης κιθαρας.

Σχεδον ολες εχουν απο μια.

Μπραβο ρε φιλε,τα 'σπασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι έγραψες ρε μεγάλε cos πάλι ινδικό καλαματιανό punjab σε 7/8? ;D

 

πολύ ωρρρρρρρρρρρρρραίο αλλά νομίζω εκεί στο 3:22 αντί για ily lilyyyyy μπορείς να βάλεις αυτό και να το στείλεις bollywood ;D ;D ;D

https://www.youtube.com/watch?v=bkbwuKq5nB8

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5% Yanni +

5% Vangelis +

5% Hans Zimmer +

5% Mike Oldfield +

80% Μοναδική Λάμψη

 

κάτσε να κάνω τη σούμα.... εεεε,

100% road2obliviion.

 

Εύγε.

[/qΝομιζω θα πρεπει να αναθεωρησεις τα ποσοστα του M. Oldfield προς τα πανω.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην γράφω στον καθένα ξεχωριστά, σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ όλους για τα όμορφα σχόλιά σας.

 

Το έγραψα αυτές τις δύο μέρες τα βράδια βιαστικά και μάλιστα σε μια δύσκολη περίοδο που διανύω με πολλά προβλήματα σε διάφορους τομείς της ζωής μου και υγείας για στενό συγγενικό μου πρόσωπο και είμαι πολύ πιεσμένος ψυχολογικά και σε αυτές της περιπτώσεις η μουσική με βοηθά γιατί απομονώνομαι και τα γράφω ΟΛΑ στα @@ μου έστω και για λίγο. Δεν περίμενα  να αρέσει και πολύ να πω την αλήθεια.

 

Σας ευχαριστώ λοιπόν!!!

 

Θα σταθώ σε κάποια σχόλια λίγο

 

Ανετα main theme σε χολυγουντιανη παραγωγη .... μεχρι τη στιγμη που μπηκαν οι midi κιθαρες

 

Εγώ δεν τις βρίσκω στην συγκεκριμένη περίπτωση τόσο άκυρες ως ακροατής.

Παικτικά παίζω με πλήκτρα, δεν νομίζω στο παίξιμο να υπάρχει κάτι μπεμπτό.

Σαν ήχος χρησιμοποίσα ενα preset του guitar rig 5.

 

Δεν είμαι καλός στην διαμόρφωση ήχου κιθάρας και στα θέματα μίξης επίσης έχω κάποια όρια.

 

Στο σημείο αυτό κάνω και μια ΕΚΚΛΗΣΗ γνωρίζοντας πως εκλεκτοί συμφορουμίτες το χρησιμοποιείτε και έχετε εμπειρία στην διαμόρφωση, αν θέλετε να μου στείλετε κάποιους custom ήχους σας  του GR5 για ρυθμικά και lead να τους χρησιμοποιώ για καλύτερο πιθανώς αποτέλεσμα.

 

Ευχαριστώ κυριε Σπύρο!!!

 

5% Yanni +

5% Vangelis +

5% Hans Zimmer +

5% Mike Oldfield +

80% Μοναδική Λάμψη

 

κάτσε να κάνω τη σούμα.... εεεε,

100% road2obliviion.

 

Εύγε.

 

Ευχαριστώ φίλε μου.

Είναι αλήθεια πως όλοι αυτοί αλλά και άλλοι καλλιτέχνες έχουν σαφώς επηρεαστεί από εμένα. Είμαι μεγάλος μουσικαράς, το ξέρω έτσι? Πρακτικά δεν έχω να αποδείξω τίποτα χαχαχαχχαχαχαχα ;D ;D ;D ;D

 

τι έγραψες ρε μεγάλε cos πάλι ινδικό καλαματιανό punjab σε 7/8? ;D

 

 

 

Φίλε Σταύρο μιας και το λες,  ακριβώς λόγω μετρήματος ήθελα να το κλείσω με καλαματιανό αλλά βαριόμουν να στήσω ήχους και να κάνω την αλλαγή και είπα να μην το ξεφτιλίσω πολύ. ;D ;D ;D ;D

 

Ευχαριστώ και πάλι, τι να πω, είστε συγκινητικοί και εξαιρετικοί και οι περισσότεροι εξάλλου από εσάς και λόγω παρέας αλλά και λόγω δυνατοτήτων γνωρίζετε πως αποτελείτε για εμένα μια σημαντική πηγή έμπνευσης και όρεξης για ενασχόληση με τη μουσική, έστω πλέον  σε επίπεδο living room composing.

 

να είμαστε όλοι καλά με υγεία!!!!!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν τις βρίσκω στην συγκεκριμένη περίπτωση τόσο άκυρες ως ακροατής.

Παικτικά παίζω με πλήκτρα, δεν νομίζω στο παίξιμο να υπάρχει κάτι μπεμπτό.

Σαν ήχος χρησιμοποίσα ενα preset του guitar rig 5.

Δεν είμαι καλός στην διαμόρφωση ήχου κιθάρας και στα θέματα μίξης επίσης έχω κάποια όρια.

Στο σημείο αυτό κάνω και μια ΕΚΚΛΗΣΗ γνωρίζοντας πως εκλεκτοί συμφορουμίτες το χρησιμοποιείτε και έχετε εμπειρία στην διαμόρφωση, αν θέλετε να μου στείλετε κάποιους custom ήχους σας  του GR5 για ρυθμικά και lead να τους χρησιμοποιώ για καλύτερο πιθανώς αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ κυριε Σπύρο!!!

Το ξερω, εχουμε ξαναδιαφωνησει σε αυτο.  ;D

Εσυ επιμενεις οτι δεν υπαρχει κατι μεμπτο και εγω επιμενω οτι η κιθαρα δεν μπορει να εξομοιωθει απο πληκτρα ιδιως σε chord θεματα με strumming (εκτος απο καποια σολο ή arpez κι αυτα με το ζορι, ακομα και απο το seaboard) κι ακουγεται εμφανως το ψευτικο.

Εκει λοιπον αλλαζει το αισθημα απο χολυγουντιανη παραγωγη ... σε home παραγωγη.

Ακομα κι ο κιθαριστικα "απαιδευτος", καταλαβαινει οτι κατι (χωρις να καταλαβαινει απαραιτητα τι) υποβαθμιζει το αποτελεσμα.

Δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνησουμε, αλλα καλο ειναι να το εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου αν νιωσεις οτι δεν αρεσει οσο θα πιστευες.

Να μου πεις ΟΚ το κανεις για παρτη σου και στα @@ σου τι λενε οι αλλοι.

Εκει διαφωνω και παλι, γιατι θα μπορουσες με τοσο καλες δουλειες να βγαλεις και σοβαρα χρηματα, αν ηθελες.

Για μεταξυμας εδω μεσα ειναι σουπερ δεν το συζηταμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω, εχουμε ξαναδιαφωνησει σε αυτο.  ;D

Εσυ επιμενεις οτι δεν υπαρχει κατι μεμπτο και εγω επιμενω οτι η κιθαρα δεν μπορει να εξομοιωθει απο πληκτρα ιδιως σε chord θεματα με strumming (εκτος απο καποια σολο ή arpez κι αυτα με το ζορι, ακομα και απο το seaboard).

Εκει λοιπον αλλαζει το αισθημα απο χολυγουντιανη παραγωγη ... σε home παραγωγη.

Ακομα κι ο κιθαριστικα "απαιδευτος", καταλαβαινει οτι κατι (χωρις να καταλαβαινει απαραιτητα τι) υποβαθμιζει το αποτελεσμα.

Δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνησουμε, αλλα καλο ειναι να το εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου αν νιωσεις οτι δεν αρεσει οσο θα πιστευες.

Να μου πεις ΟΚ το κανεις για παρτη σου και στα @@ σου τι λενε οι αλλοι.

Εκει διαφωνω και παλι, γιατι θα μπορουσες με τοσο καλες δουλειες να βγαλεις και σοβαρα χρηματα, αν ηθελες.

 

οχι το λαμβάνω σοβαρά, καμμία σχέση, πέραν από την πλάκα που κάνω

Η μουσική θεωρία αλλά και οι θεωρητικές δυνατότητες απόδοσης των οργάνων, οι τεχνικές, η ιστορία, λαογραφία της μουσικής έχουν αποτελέσει και αντικείμενο σε επίπεδο μάθησης γιατί έχω κάνει πιάνο και μουσική θεωρία και το ενδιαφέρον μου είναι συνεχές, σαν να το σπουδάζω άτυπα, χωρίς στόχο ιδιαίτερο μεν, αλλά με την ίδια σοβαρότητα.

 

Γιατί μου αρέσει και η μελέτη μου ιδιαίτερα όταν έχω καιρό είναι συνεχής και οι γνώμες αντίστοιχα πολύ σεβαστές.

 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση καταλαβαίνω τι λές και ξέρω το επίπεδο σου όπως ξέρεις, απλά σto μερος των συγχορδιών και αξιακά νομίζω πως ακολουθώ το όργανο.

 

Και πραγματικά αν είχα σκοπό για κάτι καλύτερο είναι δεδομένο πως την ιδέα μου για κιθάρα, φλάουτο, τυμπανα, κλπ θα προτιμούσα να την εκτελέσει ενας καλός οργανοπαίκτης και φυσικά θα δεχόμουν τις ιδέες του για καλύτερο αποτέλεσμα.

 

Τώρα είμαι μόνος και άμα σκεφτώ έτσι που παραγωγικά έχεις δίκιο και το ψυρίσω, δεν θα κάνω τίποτα. Αλλά μου αρέσει να βάζω κιθάρες και προσπαθώ να το κάνω όσο καλύτερα μπορώ και σύμφωνα με την αισθητική μου.

 

Ε? Καπως έτσι!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου