Προς το περιεχόμενο

Pedal για metal!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σας ευχαριστώ όλους ιδιαιτέρως! ήδη έχω μια ιδέα για το τι να κοιτάξω.

 

Εαν θες, μπορω να κανω δοκιμη με τον ht1r και το πεταλι που σου προτεινει ο billtrantos (τα εχω και  τα δυο) και να σου πω το αποτελεσμα. Τερμα gain στο βρωμικο καναλι.

πες μου που είσαι να κεράσω καφέ!  ;)

 

σχετικά με τους μαγνήτες: με "τρώει" πολύ να βάλω το EMG Het Set, αλλά δεν θέλω να χαλάσω τον χαρακτήρα της κιθάρας μου. ίσως στο μέλλον να πάρω καμιά LTD με active pickups.

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Όχι ρε συ, τι EMG σε Les Paul, για μένα χάνονται όλα τα ξεχωριστά στοιχεία του οργάνου έτσι. Ποιους μαγνήτες έχεις; Αν είναι η κλασικά σετάρα 496R με 500T τότε μην κουνήσεις τίποτα, ο ενισχυτής φταίει! ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

  Τους μαγνήτες μην τους πειράξεις, είναι μια χαρά για metal/heavy rock .

 

    Προσωπικά πιστεύω ότι για τέτοιους ήχους, είναι καλύτερα ένα booster πετάλι στο βρώμικο κανάλι του ενισχυτή σου παρά ένα dist πετάλι στο καθαρό κανάλι.

 

    Και μάλιστα, θα διαπιστώσεις με το booster ότι δεν χρειάζεται να βάλεις τέρμα το gain του βρώμικου καναλιού του ενισχυτή σου. Ειδικά με τους μαγνήτες που έχεις. Πολλές φορές το gain που χρειάζεται σε ένα κομμάτι είναι λιγότερο από όσο νομίζουμε... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα τη δοκιμη. Δοκιμασα με τερμα gain το tube screamer mini, και τον κλωνο του xotic rc booster (donner boost killer). Και τα δυο δουλευουν υπεροχα και εφοσον τους πειρξεις και λιγο το eq, υπαρχει και μεγαλη βελτιωση.

 

Ηχογραφηση εκανα, αλλα ειναι με το κινητο και ειναι σκ@τ@.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο, αλλά να που υπάρχουν και γυναίκες που ασχολούνται με πετάλια και μαγνήτες, δεν είμαστε μόνο οι άντρες βαρεμένοι... ;D

 

Καλές μουσικές!

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου