Προς το περιεχόμενο

Telecaster upgrade


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σημερα εβαλα τους fender 64' στην squier.

Ολα πηγαν καλα στη διαδικασια.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι που μου μικροφωνιζει στη θεση bridge. Τον χαμηλωσα τον μαγνητη, αλλα και παλι μου το κανει με πολυ gain, σε 2 ενισχυτες.

 

Τι παιζει?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε ένα σφουγγάρι στο cavity του bridge pickup,το 1964 δεν είχε ακόμα εφευρεθεί το heavy metal :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εκανα και πατατα που αφησα τα μεταλλικα ελατηρια και δεν εβαλα τα λαστιχενια. Αποτι διαβασα το επηρεαζει και αυτο...

 

Πρεπει τωρα να ξανααλλαζω χορδες...ή να ξεβιδωσω το μπρατσο (με καποταστο στο 1) και να κανω τη δουλεια μου...?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ελατήρια είναι φάουλ.

Μια χαρά λύση σκέφτηκες αν δεν θες να πετάξεις ένα νέο σετ χορδές.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανω την επεμβαση βραδακι.

Βεβαια ψιλοαγχωνομαι διοτι οι μισες βιδες στην γεφυρα γυριζουν τρελα. Εχει χαλασμενα πασα το ξυλο. Να βαλω κολλα για να δημιουργησω πασα ή λογω των body through χορδων δεν εχω κανενα θεμα?

 

Επισης, το βραδακι θα βαλω και τους area t στην fender. Και εκει θα ξηλωσω το μπρατσο καθως δεν εχω αλλες 9αρες να βαλω. Θα με ζορισει λιγο καθως εχουν παραπανω καλωδια οι μαγνητες, και στην squier 51 τα ψιλοεκανα σαλατα....

Οι οδηγιες ειναι καπως μπερδεμενες.

Θα επανελθω με αποριες οταν και αν....

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα με τα ελατηρια. Τα αλλαξα και βελτιωθηκε αρκετα ο ηχος. Εξαιρετικα καθαρα και σηκωνει ωραια το distortion καθως εχει εντονα μεσαια.

 

Προχωρω στους area t/hot t.

Ο bridge εχει ενωμενα τα μαυρο και ασπρο. Τα αφηνω οπως ειναι και βαζω το κοκκινο στο switch και το πρασινο γειωση πισω απο το pot.

 

Ο neck εχει τα ιδια ακριβως PLUS ενα μυστηριο γκρι καλωδιο, το οποιο δεν αναφερεται στις οδηγιες. Αυτο τι το κανω????

 

Επισης δεν εχει baseplate. Με τις γειωσεις τι προτεινετε?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμη και η φεντερ...

 

Εκπληκτικοι και αρκετα καυτοι οι area. Ευτυχως που δεν πηρα τον chopper. Θα ηταν too much.

 

Δεν εχω hum, οσο μπορεσα να το τσεκαρω (δοκιμασα με χαμηλες εντασεις). Καθαρα παχια και ωραια. Βρωμικα σα απο les paul. Ακριβως ο,τι ηθελα...

 

Το πηρα το κολάι!

 

Αυριο περισσοτερες εντυπωσεις...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου