Προς το περιεχόμενο

Rolling Stone - The End of Owning Music: How CDs and Downloads Died


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το spotify με 7e το μηνα (η premium συνδρομη) σου δινει την δυνατοτητα να αποθηκευσεις ΟΣΗ μουσικη χωραει το μεσο σου (κινητο, pc κτλ)

 

Και την ακους offline παντου.

 

(αλλιως ακους με δωρεαν λογαριασμο, χωρις να αποθηκευσεις την μουσικη, αλλα και παλι ακους, με περιορισμο ανα τακτα διαστηματα αναμεσα στα κομματια, να σου πεταει 30 δευτερολεπτα διαφημιση "μπες σε premium"

 

Μπορεις ομως να ακουσεις και live stream μεσω wifi ή δεδομενων κινητου. Και παλι τα δεδομενα δεν ειναι τοσα πολλα.

 

Εχεις επιλογη εως ποιοτητας ηχου:

1. Κανονικη

2. Υψηλη

3. Εξαιρετικα υψηλη (αναλογα και τα δεδομενα)

 

Αλλα σε live streaming που θελω εκεινη τη στιγμη να ακουσω οπως προχθες που μου εκατσε και θυμηθηκα Disco Italia 80s, φτιαχθηκα λεμε!  O0

 

Ουτε Ytube που φορτωνει περισσοτερα δεδομενα λογω βιντεο, ούτε πού να τρεχω να βρω τους δισκους και cd (αν εχω) απο τα

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβάζεις κανονικά όταν είσαι on line και μπορείς να τα έχεις αν θυμάμαι σωστά για ένα μήνα off line, μέχρι κάποια στιγμή να ξανασυνδεθείς και να δει το σύστημα ότι εξακολουθείς να υπάρχεις και να πληρώνεις.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα μπορεις ανετα και ακους μουσικη και χωρις να πληρωνεις, με τους εξης περιορισμους:

 

- Στο κινητο, μετα απο μερικα τραγουδια, σου πεταει 30 δευτερα διαφημιση να γινεις premium (σιγα, εδω το ραδιοφωνο ο,τι λαλακια θες σου βαζει για δαφημιση)

- Μετα απο 6 επιλογες skip κομματιων δεν σε αφηνει να επιλεξεις κομματι. Αλλα και παλι οκ, αφηνω και παιζει η μουσικη μονη της

- Στο pc, δεν εχεις τοσο θεμα με τα skip.

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, μπορεις και φτιαχνεις οποιαδηποτε λιστα/ συλλογη θες απο επιλογες σου

 

Εγω στην μπαντα που παιζω τι κανω:

 

Κανω πολυ γρηγορα, λιστα τα κομματια που παιζουμε πχ. Θελω να γεμισω το μυαλο μου με τους στιχους και να τους μαθω οπουδηποτε. Οποτε, βαζω κινητο, και αφηνω και παιζει οοολη η λιστα, στο αυτοκινητο, στα ακουστικα  μου στο δρομο, οπουδηποτε.

 

Δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο γρηγορα γεμισε το μυαλο μου με την μουσικη που θα παιξω πχ σε live, οταν το εχω γεμισει, σε στιγμες χαλαρωσης, που δεν βιαζω τον εαυτο μου να προσπαθησει να βγαλει στιχους και μελωδιες κτλ οταν θα πω "θα κατσω"

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Και παλι τα δεδομενα δεν ειναι τοσα πολλα.

 

εχω την εντυπωση οτι δεν χρεωνονται τα δεδομενα του spotify αν εχεις συνδρομη cosmote, τουλαχιστον ισχυε παλιοτερα.

 

Απλα το interface τους ειναι αρκετα δυσλειτουργικο, ειδικα σε android. Και ουτε λογος να οργανωσεις σοβαρη βιβιοθηκη με εκατονταδες/χιλιαδες αλμπουμς ακομα. Αλλα για να ακους ειναι ωραιο. Βεβαια οσον αφορα τους μουσικους, το deal ειναι σχεδον κλοπη, αλλα αυτο ισχυει στις περισσοτερες streaming πλατφορμες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H cosmote νομιζω δινει καποιους μηνες δωρο πχ στην αρχη συμβολαιου για 6 μηνες. Δεν το θεωρω αυτο κριτηριο να εκανα συμβολαιο cosmote.

 

Το αναποδο ναι, δηλ να ειχα αποφασισει να κανω συμβοαλιο μαζι τους και να παρω και τους μηνες spotify.

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου