Προς το περιεχόμενο

Πως θα "κουμπωσω" ηχειο σε κονσόλα σαν monitor ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω!

 

Εχω την mackie mix12fx και σε αυριανο Live θα πρεπει να την συνδεσω με την ενισχυτη του μαγαζιου. Οποτε τα δυο βασικα main ouput πανε :P

 

Εχω όμως κ ενα αυτοενισχυομενο ηχειο που θα ηθελα να το εχω σαν μονιτορ μπροστα μου για να ακουω.

 

Αυτο με ποιο τροπο θα το συνδεσω στην μικρη κονσολιτσα ? Εχει αλλες διαθεσιμες εξοδους για αυτη τη δουλεια ?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η CR Out (μάλλον Control Room θα εννοεί) επάνω δίπλα από τα main out από εκεί θα πάρεις σήμα με ένα καλώδιο 1/4" καρφί από το Left μόνο όχι από το Right και θα δώσεις σήμα στο μόνιτορ σου.

 

Η στάθμη του CR από ότι βλέπω ρυθμίζεται και από το ποτενσιόμετρο των Phones/CR οπότε ρύθμισε το gain ΚΑΙ από εκεί.

 

Άλλες πιθανές εξόδους που μπορείς να πάρεις σήμα είναι το phones και το tape out αλλά δεν συνιστάται για διάφορους λόγους και χρειάζεται και διαφορετικού τύπου καλώδια.

 

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δοκίμασε ότι λέει ο stavros_d80.

 

Εναλλακτικά εγω θα χρησιμοποιούσα το aux send.

Θα έφτιαχνα την μείξη που θέλω απο τα aux κάθε φέτας και απο το aux send θα το έστελνα στο μόνιτορ.

 

Καλά να περάσετε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε ότι λέει ο stavros_d80.

 

Εναλλακτικά εγω θα χρησιμοποιούσα το aux send.

Θα έφτιαχνα την μείξη που θέλω απο τα aux κάθε φέτας και απο το aux send θα το έστελνα στο μόνιτορ.

 

Καλά να περάσετε.

Απο το fx send εννοεις. (Δεν εχει σκετο aux το μικτακι).

Νομιζω θα δουλεψει με το fx send, απλα ειναι post fader και θα επηρεαζεται η μιξη στο μονιτορ απο τις σταθμες της main μιξης.

Θα τη βρει ομως πιστευω την ακρη ετσι κι αλλιως.

 

Mix12FX-large.jpg?cf2915b05c

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου