Προς το περιεχόμενο

Ποτό και live...


cooltzi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν είστε όλοι σας πολύ καθάρματα :) :lol: :lol: :lol:

 

Σοβαρά πάντως' date=' σε περίπτωση που έστω και ένας σας ενδιαφέρεται: τσάι, σοκολάτα, γάλα, αλκοόλ, καφές κλπ δεν "επιτρέπονται" πριν τραγουδήσεις. Σου στεγνώνουν το λαιμό σε ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ βαθμό οπότε μετά απλά τον γδέρνεις (το λαιμό) με κάθε νότα...[/quote']

 

Σαλεπάκι;;; :D :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανώς, δεν ξέρω. :lol: Εγώ πάντως χτυπάω χαμομήλι με μέλι που είναι ΘΕΪΚΟ (δείχνει και σαν whiskey στο κατάλληλο ποτήρι, οπότε μπορείς να το πίνεις και στο live :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουρουνέλαιο η γάλα μαγνησίας :lol: :lol:

 

Μετά το live επίσης πατσάς με μπόλικο λεμόνι και μπούκοβο να στρώσει και το στομάχι.

 

:lol: :lol: :lol: :D :D

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μια φορα ξεχασα να ανοιξω το κουμπι το μικροφωνου για τον ενισχυτη. ευτυχως στο δευτερο τραγουδι αρχισα να καταλαβαινω......τι φταιει! :( :(

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν είστε όλοι σας πολύ καθάρματα :) :lol: :lol: :lol:

 

Σοβαρά πάντως' date=' σε περίπτωση που έστω και ένας σας ενδιαφέρεται: τσάι, σοκολάτα, γάλα, αλκοόλ, καφές κλπ δεν "επιτρέπονται" πριν τραγουδήσεις. Σου στεγνώνουν το λαιμό σε ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ βαθμό οπότε μετά απλά τον γδέρνεις (το λαιμό) με κάθε νότα...[/quote']

 

Ορθά, οτιδήποτε περιέχει γάλα, οινόπνευμα και ανθρακικό είναι ψιλοθάνατος. Όχι πως θα πάθεις ζημιά, αλλά αν το live σου έχει απαιτήσεις θες να είσαι σε τέλεια φόρμα. Εγώ πάντως σε όλα τα live μπυρίτσα πίνω μαζί με τόνους νερού...το αλκοολ της μπύρας δεν ειναι αρκετό για να στεγνώσει τον λαιμό μου (ειδικά σε συνδυασμό με το πολύ νερό) και με χαλαρώνει αρκετά ώστε να μην έχω άγχος και να εκφράζομαι καλύτερα on stage.

Αυτό με το χαμομήλι που λες είναι όντως βάλσαμο ειδικά για κουρασμένες φωνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τύχει να πιω Red Bull ή καφέ πριν το live και τα δάχτυλά μου τρέμανε και δεν μπορούσα να τα ελέγξω.

Επίσης πολλές φορές όταν έχω φάει δεν μπορώ να συγκεντρωθώ

Τώρα που δουλεύω σε μαγαζί πίνω πάντα ένα ουίσκυ να με χαλαρώσει και είμαι οκ.

Η μπύρα με φουσκώνει και με αναγκάζει να πάω τουλάχιστον μια φορά για κατούρημα και βαριέμαι την όλη διαδικασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά δεν πρέπει στο live να κάνεις κάτι ειδικό...αν κάνεις κάτι διαφορετικό από την καθημερινότητα σου το πιο πιθανό είναι να σε χαλάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου