Προς το περιεχόμενο

πως θα την κανω οπως ηταν?


SYZo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξερω πολλα απο κιθαρες και αυτο που ρωταω μπορει να ακουγεται χαζο.. στην κατω μερια της κιθαρας απο κει που ξεκιναν οι χορδες εχει κατι βιδουλες και κατι αλεν.. αυτα τα πειραξα και τα εκανα ολλα ιδια. μου ειπαν οτι θα αλλαξου οι νοτες στα ταστα πραγμα που δεν εγινε.. ο ηχος εγινε πιο ξερος.. μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως κανουν?

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά κατέστρεψες το intonation της κιθάρας σου.Το οποίο η σωστή ρύθμιση του είναι αναγκαία ώστε να πάτας σε ένα τάστο τη νότα ΜΙ και το κουρδιστήρι να δείχνει ΜΙ και όχι κάτι άλλο γιατι θα ακούγεσαι ξέκούρδιστος όταν παίζεις και ας είναι οι ανοιχτές χορδές κουρδισμένες :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καποιος εχει μια απορια, δεν υπαρχουν χαζες ερωτησεις. οπως πολυ σωστα λεει και ο janick χαλασες το intonation της κιθαρας σου αλλα μην αγχωνεσαι, δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο...

διαβασε το αρθρο που ειπε ο axelakos (4. intonation) και αν παλι εχεις καμια απορια εδω ειμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη τοσο απλο ηταν? κ εγω τρομαξα.. γενικα το εχω αυτο το να πειραζω διαφορα πραγματα που δεν ξερω.. θα την στρωσω οποτε δεν πιστευω να εχω προβλημα ευχαριστω πολυ παιδια 8)

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπων ολες ηταν σχεδων ενταξη αλλα τις εκανα στο τελειο.. με ποση δυναμη πρεπει να πατας την χορδη? μονο η ψιλη ΜΙ μου κανει νουμερα και δεν στρωνει δοκιμασα και με το πανω κατω και με το μεσα εξω.. κατα τα αλλα ειναι καλητερα απ οτι ηταν

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου