Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ!!!Χρεαιζομαι αλλο Synth!!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τους περισσοτερους ηχους μαλλον θα τους παρω ετοιμους παρα θα τους προγραμματισω εγω....Ηδη εχω ενα cd με ηχους απο tritonLe και οταν παρω το οργανω σκεφτομαι να τους περασω.αυτοι ειναι samples σε μορφη της Korg...Αν δεν παρω Korg και παρω π.χ. motif η fantom μπορω να τους περασω???(δεν ειναι σε wav)

Αν τελικα παρω Korg να παρω Extreme ή Studio????Ασχετα απο τιμη και απο ανθεκτικοτητα στα live...Ποιο θα μου παιζει τα ιδια samples και τους ιδιους ηχους καλυτερα????

 

Τον amza ποτε τον ειδες???Ειχε Extreme η Studio???Γιατι εγω οσες φορες τον εχω δει(και δυστηχως ειναι πολλες... :cry: )ειχε Studio...Α και αυτο για το casio για τις φωναρες του δηλαδη το ειπα ορμωμενος απο ενα βιντεο που ειδα στο οποιο δεν ειχε συνδεδεμενο το triton με το casio....και σε αλλα βιντεο παλι κανει πραγματα αυτο το casio που μου φαινονται περιεργα και πιστευω (χωρις να γινομαι υπερβολικος)ανωτερα....πιο συγκεκριμενα σε ενα βιντεο(το οποιο υπαρχει στο you tube) ο amzaς παιζει με το casio εναν ηχο μεταξυ κεμεντζε και βιολιου,τον οποιο τον επαιρνε απο το triton αφου το ειχε μπροστα του,αλλα ασχετα απο το γεγονος αυτο σε καποια φαση ταλαντωνε το pitch bend με ταχυτητα και χωρις να κανει τιποτε αλλο ο ηχος ερχοταν σιγα σιγα σαν να εβαζε απο καπου attack ενω στην επομενη νοτα εκανε τριλια δυο νοτες και τα πληκτρα δεν ηχαν ιχνος attack...Η ιδια ιστορια και με το portamento...αλλου εχει πολυ και οταν προκειται να κανει τριλια αυτο εξαφανιζεται η ελαχιστοποιηται και η τριλια ενω περιμενες να εχει πολυ portamento ακουγεται καθαρη παντα βεβαια χωρις να πατησει καποιο κουμπι...Για να μην αναφερθω στο θεμα των μοριων...Αυτα τα λεω υπευθυνα και υστερα απο πολλα βιντεο που ειδα απο αυτον τον μυστηριο-κορυφαιο τυπο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να περάσεις τους ήχους από το korg σε motif και fantom. samples σε wav και akai μορφή μπορείς.

Ξέρω πως triton extreme έχει περισσότερη rom με σαμπλς και παραπάνω δυνατότητες γιατί είναι πιο καινούριο και θα ακούς τον ίδιο ήχο. Το studio έχει ενσωματομένο σκληρό δίσκο και νομίζω και cd-drive. Πήγαινε και στη www.korg.com να τα συγκρίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου