Προς το περιεχόμενο

Practice όργανο VS stage όργανο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Tamtam είπε

Αντίθετα, η ελαφριά Squier Στρατ μου είναι η go to κιθάρα μου, αν με καλέσω να πάω π.χ. σε μια audition, ή σε ένα jam ή αν πρέπει να αλλάξω δυο τραμ και να περπατήσω και 800 μέτρα για να πάω σε μια πρόβα...

Αν πας σε audition, προτιμησε την LP απο την Squier.

Μπορει να ακουνε με τα ματια αντι με τα αυτια. 🤭

Και δεν προκειται εξαλλου να παιξεις πολυ ωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CloudConstructor είπε

Ε λοιπον φτανουμε κανα 2 μερες πριν το λαιβ μειντεναδων και λεω κατσε να παω στη προβα με την κιθαρα που θα παιξω μην υπαρχει κανενα προβλημα.. Ξεκιναω που λετε με την kv3 (22 ταστα 9αρες) μετακινω το χερι για το σολο και.. BOOM , λαθος θεση! πρωτο bend : ΠΑΑΦΦ εκτος τονικοτητας , εβαλα περισσοτερη δυναμη . Ωχ λεω εκανα μλκια. 

Την εχω πατησει με την PRS με τα 24 ταστα

Μολις την εχω παρει και λεω θα παω το βραδι στο λαιβ με αυτην (ενω επαιζα με 22 ταστα μεχρι τοτε).

Στο πρωτο σολο αντι να παω να σηκωσω στο 19ο πηγα στο 21ο. Καταλαβαινεις.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιζα για αρκετες μερες με την g400. Παω σε προβα πριν λιγες μερες με στρατ (εχω λαιβ το σαββατο) και τρεις φορες ηθελα να παιξω σε 12ατο ταστο, και επαιζα σε 7ο-8ο (δεν πολυβλεπω οταν παιζω).

 

Και τωρα παιζω ολη τη βδομαδα με την στρατ. Αλλα για ενα κομματι (europa) θα παρω τελικα την prs στο λαιβ....

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου