Προς το περιεχόμενο

JAPAN vs USA


sotoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω κατι να κερδιζω λεγοντας ψεμματα elavd?

 

Βρε δε σε ρωτάω πονηρά!

Ειλικρινά το ρωτάω...Χαλβαδιάζω τις 57ri και τις 62ri, για αυτό...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χαχα!  ;D

 

Θέλω να πω, ότι είναι αδύνατον να συμβαίνει αυτό που λες...Μία 600άρα Γιαπωνέζα να είναι ισάξια με μια 2000 custom....δεν στέκει και μόνο του να το δεις..

 

κοίταξε παράδειγμα (προσωπική εμπειρία) με αυτό που λες δεν έχω ζήσει απλά σου λέω ότι μου φαίνεται αδύνατο...

η κοινή λογική λέει ακριβώς αυτό που λες,

τα δάχτυλα και τα αυτιά όμως λένε αλλαααα... ;)

το μεγάλο μειονέκτημα των γιαπωνέζων γενικότερα είναι ότι δεν μπορούν να γεννήσουν την ιδέα(ειδικά στον αισθητικό τομέα….βλέπε την ασχημια των αυτοκινήτων τους,τα γελια show στην tv τους...ακομη και οι πορνοταινιες τους ειναι για γελια ;D ;D ;D ).

Αν τους δόσεις όμως την γενική ιδέα ενός προϊόντος θα στο κατασκευάσουν 10 φορές πιο βελτιωμένο από εσένα τον ίδιο που το επινόησες.

Το έχει δείξει η ιστορία τους άπειρες φορές νομίζω…

Με αυτή την λογική και μόνο, τα συγχαρητήρια αξίζουν στους αμερικάνους, εφόσον αν δεν ήταν αυτοί δεν θα είχαμε fender.

Θα είχαμε όμως κάτι las paul  made in petralona μούρλια ;D ;D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ερώτημα Japan ή usa να πώ ότι καμία σημασία δεν έχει. Οι jaquar jazzmaster δεν είναι κάνα κομψοτέχνημα όργανο και να πώ ότι έχει κάποια σημασία. Βέβαια τους γιαπωνέζους τους θεωρώ ποιό μαστόρους και δεν θα το απόκλεια να φτιάχνουν καλύτερα όργανα (βέβαια ουδέποτε δεν θα θεωρούσα ότι μια japan 600e συγκρίνεται με μια cs 2000, δεν έχει έστω την μαγεία του χειροποίητου δυτικού οργανου. Βιομηχανική παραγωγή. Τι έγινε το παληκάρι όμως που ρωτούσε, αποφάσησε ή πάει να πάρει κάνα κουμπούρι να αυτοπυροβοληθεί.

 

Φίλε μου.

 

Η Jaq/ Jazzmaster περισσότερο θα σε παιδέψει παρά θα σε κάνει βιρτουόζο κιθαρίστα.

Αν έχεις την τρέλλα όμως πάρε την αμερικάνα κι ας χρειάζεται να περιμένεις μερικά χρόνια να μαζέψεις τον παρά. Καλύτερα να έχεις μια γνήσια jazzmaster  στη θήκη σου, παρά μια γιαπωνέζικη "ίδιαμεjazzmaster".  Αμα είναι έτσι να πάρεις ibanez που  είναι καλύτερες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να'ξερα αν το 1 τοις χιλίοις θα μπορούσε να κάνει τέτοιες ρατσιστικές διακρίσεις στις κιθάρες αν αυτές δεν έγραφαν πάνω τους το πού φτιάχτηκαν. Φιλικά το λέω! Σε καμία περίπτωση δεν έχω το υπόβαθρο για να πω για στρατ, απλά μου κάνει εντύπωση.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ εμέ δεν τίθεται θέμα Japan ή Usa. H μπύρα δεν μπορεί παρά να είναι Γερμανική, ή Rolls royce Αγγλική έτσι και η Jazzmaster είναι αμερικάνικη.

 

Σήμερα παντως, υπάρχουν τσέχικες μπίρες (και οχι μονο) καλύτερες απο αρκετές γερμανικές, την rolls royce την έχει αγοράσει η BMW ενώ τα τζαπόνια φτιάχνουν φοβερά όργανα  ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάντως θεωρείτε τις γερμανικές καλύτερες μπίρες από τις τσέχικες και τις βέλγικες...  ::) καλά σας κάνουν και σας "κουρεύουν" και στις κιθάρες...  :P :P :) :)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως διαβασα στο forum του Richie Kotzen εχει απαγορευτει η πώληση Fender Japan προιντων της Ishibashi εκτος της Ιαπωνιας απο την Fender....  Γνωριζει κάποιος λεπτομέριες;

 

ολόκληρο το post ειναι εδω:

 

http://www.richiekotzen.com/scripts/forum/viewtopic.php?t=1969

 

Αν πάντως θεωρείτε τις γερμανικές καλύτερες μπίρες από τις τσέχικες και τις βέλγικες...:P :P :) :)

 

+10000 για τις μπυρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το θεμα ειναι απλο.καλες οι japan ειδικα για τα λευτα που μπορεις να τις βρεις αλλα θα θελαν να ειναι usa.

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου