Προς το περιεχόμενο

Ζητημα Latency


Mr_Lupus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιποοοον.

Εχω εναν υπολογιστακο Celeron 600 με 266 RAM ,Windows 98sE

Και μια αρχαια καρτα της C-media

Παρεουλα λοιπον τρεχουν το SONAR 2 χωρις πολλα προβληματα-απλα κανω λιγη οικονομια σε effects και VSTi .

Ελα μου ντε ομως που θελω να χρησιμοποιησω κανενα MIDI keyboard να νιωσω και εγω λιγο πιο LIVE !!!! (και πιο δημιουργικος σιγουρα)

Το προβλημα ειναι πως το audio latency που δινει αυτη η καρτα (ισα με 200ms!) ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ!

Εχει ομως και δικους της ηχους η καρτα (127 on board MIDI sounds-σα να λεμε hardware synth δικο της).

Εκει τι γινεται με το latency ρε παιδια?Εχει δοκιμασει κανενας σας με τετοιου ειδους (all purpose) καρτες?

Γιατι αν σ'αυτους τους ηχους το latency ειναι χαμηλο τοτε δε χρειαζεται να αλλαξω υπολογιστη και καρτα.θα την κουτσοβγαλω τη δουλεια.

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mr Lupus θα σου προτεινα το εξης-πρωτα να γραφεις τις ιδεες σου με το midi κλαβιε χρησιμοποιωντας τους ηχους τις καρτας.Ετσι δεν θα εχεις latency.Κατοπιν μπορεις να αναθεσεις το καναλι που εγραψες σε ενα vsti.Eτσι θα εχεις καλυτερους ηχους.Καλο κουραγιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ.Μου φαινεται απιστευτο νεο!

Δηλαδη μιλαμε για zero latency?Ακομα και στο περιβαλον ενος προγραμματος οπως το SONAR η το CUBASE! Αν ειναι ετσι θα τρεξω να αγορασω MIDI USB keyboard! :D :D :D :D :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου