Προς το περιεχόμενο

Ποιές βίδες είναι για fine tuning?


theoxarhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε συ η φοτο δεν είναι καλή. Μήπως γίνεται να ανεβάσεις άλλη λιγίτερο θολή και ίσως πιο μαζεμένη σε διαστάσεις;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο συγκεκριμενο τρεμολο το intonation (συγκρινοντας τν αρμονικη στο 12ο ταστο με την fretted note στο ιδιο ταστο) γινεται απο τις βιδες που συγκρατουν τα βαγονακια πανω στο tremolo plate στη φωτογραφια που εχεις ανεβασει.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις βιδούλες στα βαγονάκια.Δεν είμαι ακριβώς σίγουρος πώς γίνεται σε τέτοιους καβαλάρηδες αλλά υπάρχει και ένα πολύ χρήσιμο lesson από τον superfunk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιδώνεις-ξεβιδώνεις τις βίδες στη πίσω μερά του τρέμολο(όπως είναι οι φωτό, τα μάυρα που φαίνονται προς τα κάτω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρες απο καποιο καταστημα που πουλαει παρομοια βιντεο και παρε του Dan Erlewine - Maintenance and Setup for Electric Guitars and Basses και δεν θα χρειαστει να ξαναρωτησεις κανεναν και για τιποτα για το πως να σεταρεις και να συντηρεις την κιθαρα σου και το μπασο σου.Απο ολες τις μαρκες και τυπους.Πραγματικος θησαυρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα μάλλον από ότι κατάλαβα είναι οι δύο βιδούλες από πάνω? αυτές που βλέπω πάνω και κάτω από κάθε χορδή αντίστοιχα;

 

Φόβερο το link του exarhos αλλά είναι στα ιταλικά...

Μακάρι να ήξερα.

 

Θα προσπαθήσω να βγάλω μία καλύτερη φωτογραφία.

Καλά δεν έχει κανείς ίδιο τρέμολο με το δικό μου να μου πεί; Εκεί βασιζόμουν εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου