Προς το περιεχόμενο

Πως σας φένεται??


Red_Rec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/Red_Rec/ola%208a%20pane%20mia%20xara%20demo%20instr-02.mp3

 

Δεν είναι η τελική μιξη.Θα μπει κ φωνή!!Το σολο το εγραψα πρώχειρα...το μπασο και μια κιθάρα στο ρεφρέν που δεν ακούγεται πολυ θα την ξαναγράψω.

Για πειτε τι να πρωσθέσω,τι να αφαιρέσω,γενικά τι να κάνω για να το βελτιώσω..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχτικά είναι άχρονα.

Πιθανότατα δεν άκουγες σε αρκετά μεγάλη ένταση τα ντραμς ώστε να σε καθοδηγήσουν, ελπίζω να ήταν αυτό.Και στις παύσεις γράψε ένα hihat να μετράει ώστε να σε καθοδηγεί για τι που θα πέσει χρονικά η επόμενη ατάκα.

Βελτίωσέ το αυτό και το κομμάτι αυτομάτως θα ακουστεί καλύτερο.

Δυστηχώς με αυτά τα "τεχνικά" προβλήματα είναι δύσκολο κάποιος να κρίνει τη δουλειά σου σωστά,έστω και με την υποκειμενικότητά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τη συμβουλη.Θα τα ξαναγραψω τα ντραμς.

Η αληθεια ειναι οτι τα ντρανς τα γραψαμε μετα...αυτα πρεπει να ειναι αχρονα γιατι τα υπολυπα πεχτικαν με μετρονομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά να βάλεις τη φωνή και να το ξανανεβάσεις :) Αφού το lead του κομματιού είναι η φωνή δε νομίζω ότι μπορούμε να το κρίνουμε χωρίς αυτήν. ;)

 

Επίσης εγώ θα άλλαζα τον ήχο στην ρυθμική, θα έκοβα λίγο μπάσο και θα τον καθάριζα λίγο. Επιπλέον, στο σημείο που φεύγει η βρώμικη ρυθμική και μπαίνει για λίγο μια καθαρή ακούγεται σαν να αλλάζεις κομμάτι, δηλαδή νομίζω θέλει κάτι να το δέσει και να μη χάσει τον όγκο του. Ίσως μια δεύτερη κιθάρα πίσω...... Αλλά υπάρχουν πιο κατάλληλοι από εμένα να σου πουν για αυτά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου