Προς το περιεχόμενο

Bill Conti


Clouseau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι και επίκαιρο το θέμα αφού το Rocky Balboa έκανε προχθές πρεμιέρα στις κινηματογραφικές αίθουσες.

Λοιπόν;Τι γνώμη έχετε γι'αυτό το μεγάλο συνθέτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια γνώμη που έχω για τον Alan Silvestri, τον Brad Fiedel καθώς και τον πολύ καλο μου φίλο Hanz (Τhe Dragon) Zimmer.

 

Εκτός από μεγάλοι συνθέτες και μαέστροι για εμένα για δεκαετίες έδειξαν το δρόμο στο πάντρεμα της κλασσικής μουσικής με την μουσική τεχνολογία, στα υπέροχα θέματά τους τα οποία περιείχαν αμέτρητα ψηφιακά στοιχεία στην παραγωγή και το editing.

 

Τα εργα τους στο soundtrack διαφόρων ταινιών, πιστεύω ακράδαντα ότι συνέβαλε απόλυτα στην επιτυχία τους, και μια επίσκεψη στο internet θα σας δείξει ότι εχουν και ανεξάρτητα έργα που είναι λιγότερο γνωστά αλλά για τους πιο ψαγμένους είναι εξίσου αριστουργήματα.

 

Ο Conti μου άρεσε από τα Karate Kid, και το For your eyes only.

 

http://www.imdb.com/name/nm0006015/

 

Φυσικά το Rocky , πάρτε και ένα link για tribute.

 

Για εμένα οι προαναφερθέντες αποτελούν ανεξάντλητη πηγή ιδεών έμπνευσης, αλλά και ψυχαγωγίας καθώς τα έργα τους είναι διαχρονικά και ακούγονται με ευχαρίστηση και νοσταλγία.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ακριβώς,απίστευτα συναισθήματα!

Όσο για το ψηφιακό που είπες είχα την εντύπωση ότι ήταν φουλ αναλογικός,θα το κοιτάξω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως για τους άλλους, αυτός είναι όντως πιο "παραδοσιακός"

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου