Προς το περιεχόμενο

Vlx5 vs Resolv 65a


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=3401

http://www.thomann.de/gr/tascam_vlx5.htm

 

Ε όχι.... Με τέτοιους να σου πω που την έχω γραμμένη την υποστήριξη της εγχώριας αγοράς;

Ακούς εκεί... 198¤ (άντε 210¤ με τα μεταφορικά) ο ένας 291 ο δικός μας!

 

Διαλέχτε........

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως ρε παιδιά εμένα μου εξήγησαν στην Ελίνα γιατί τα έχουν τόσο πιο ακριβά:

 

Μου είπαν λοιπόν ότι αυτοί δουλεύουν με τους παλιούς καταλόγους, τουλάχιστον σε αυτά τα ηχεία, καθώς η Tascam ανακοίνωσε ότι θα τα αποσύρει

χωρίς βέβαια να έχει μιλήσει καθόλου για διάδοχο των VL X5.

 

Αυτό λοιπόν που έκανε η Tascam είναι ότι έδωσε όλο το απόθεμά της

αποκλειστικά και μόνο στον Θωμά και εξού και η απότομη πτώση στην τιμή του VL X5 πριν περίπου 3 μήνες αν θυμάμαι καλά.

 

Πάντως μου υποσχέθηκαν ότι με τους καινούργιους καταλόγους τους και σε άλλα προϊόντα θα ανταγωνίζονται άνετα τον Θωμά και τον κάθε Θωμά...

 

Τάδε έφη ο υπάλληλος στην Ελίνα, ο οποίος ήξερε για αυτή την τεράστια διαφορά στην τιμή, και αυτά σας μεταφέρω...τα οποία και τα θεωρώ πιθανό να είναι αληθή με τόσα φαινόμενα καρτέλ που κυριαρχούν στην παγκόσμια αγορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μας χαλάει στον Θωμά είναι ότι σε περίπτωση που τα ηχειάκια χρειαστούν service τότε τα στέλνεις εσύ με δικά σου έξοδα και υπολογίζεις ότι θα σου λείψουνε αρκετές μέρες.

 

Και αν το προιόν σου έρθει πάλι ελαττωματικό?

 

Κάνεις λάθος!!

 

Αν το προιόν σου έρθει ελαττωματικό ή αν πάθει κάτι μέσα στην 3 ετή εγγύηση που δίνουν το στέλνεις πίσω με δικά τους έξοδα και μάλιστα έρχονται και το πέρνουν από το σπίτι σου! (η UPS) Και φυσικά δε περιμένεις και πολύ γιατί δεν θα το στείλουν για Service και θα σου πουν περίμενε την δευτέρα παρουσία αλλά σου στέλνουν κατευθίαν καινούργιο!

 

 

Μην παραπληροφορούμε για να δημιουργούμε εντυπώσεις :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

theoniki η ΕΛΙΝΑ απλά λέει ψέμματα. Τα Tascam Vlx5 από ότι διάβασα στο sound on sound εχουν κάνει απίστευτες πωλήσεις από όταν βγήκαν και εχουν γίνει πλεον το δεύτερο ζευγάρι μόνιτορ σε πάρα πολλά επαγγελματικά στούντιο. Να τα αποσύρουν???? Με ποια λογική? Εγώ πιστεύω απλά η ΕΛΙΝΑ δεν θέλει να ξεκαθαρίσει ότι το κέρδος που αναζητά φτάνει το 40%. Παντως αν τα αποσύρουν όντως σημαίνει ότι ετοιμάζουν αντίστοιχο μοντέλο απίστευτο! ΜΗΝ ΜΕ ΠΟΡΩΝΕΤΕΕΕΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 φορά την είχα πατήσει με την ελίνα. Πήρα 1 κατάλογο και έβλεπα ότι οι τιμές της ήταν κοντινές του θωμά. ΑΛΛΑ δεν πρόσεξα ότι στο μεν γερμανό η τιμή ήταν κομπλέ και σε εμάς χωρίς φπα. Όσο για αυτό το ότι οι έλληνες όπου να είναι θα ανταγωνιστούν σε τιμές τους υπόλοιπους ευρωπαίους, το ακούω εδώ και 2-3 χρόνια!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μας χαλάει στον Θωμά είναι ότι σε περίπτωση που τα ηχειάκια χρειαστούν service τότε τα στέλνεις εσύ με δικά σου έξοδα και υπολογίζεις ότι θα σου λείψουνε αρκετές μέρες.

 

Και αν το προιόν σου έρθει πάλι ελαττωματικό?

 

Κάνεις λάθος!!

 

Αν το προιόν σου έρθει ελαττωματικό ή αν πάθει κάτι μέσα στην 3 ετή εγγύηση που δίνουν το στέλνεις πίσω με δικά τους έξοδα και μάλιστα έρχονται και το πέρνουν από το σπίτι σου! (η UPS) Και φυσικά δε περιμένεις και πολύ γιατί δεν θα το στείλουν για Service και θα σου πουν περίμενε την δευτέρα παρουσία αλλά σου στέλνουν κατευθίαν καινούργιο!

 

 

Μην παραπληροφορούμε για να δημιουργούμε εντυπώσεις :roll:

 

Δεν κάνω λάθος αγαπητέ fleamail. Παραθέτω την απάντηση του Θωμά σε σχετική μου ερώτηση για τον αν πληρώνω τα μεταφορικά:

"Hi Theodoros' date='

 

If the items arrives faulty or is faulty within the first 30 days after you receive it we will arrange for UPS to collect the item(s) from you in most cases but this can vary, if the item(e) are faulty afer this period then you will have to pay for the return postage however, we can arrange for the collection which would cost you a lot less than if you posted the item(s) back yourself."[/color']

 

Νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που γράφεις δε μου λέει κάτι!

 

Προσωπικά έχω επιστρέψει πολλά πράγματα στο thomann και σε άλλα μουσικά καταστήματα και ποτέ δεν έχω πληρώσει ούτε ένα cent. Και συγκεκριμένα στο musicstore αν το επιστρέψεις για αντικατάσταση δεν πληρώνεις ούτε τα έξοδα της δεύτερης αποστολής! Δεν είναι θέμα δικό τους αλλά σύμβαση με την UPS.

 

Στο faq του thomann γράφει τα εξής:

 

"If you make use of the 30-day money-back guarantee because you dislike the product, you have to bear the costs of returning the goods yourself (please shipping only in original packaging covered with paper or cardboard).

 

In case of complaints or returns which can be attributed to a problem or misunderstanding at Thomann we will cover the return postage during the first 30 days. In most cases it´s not possible to send the parcel at your end free of charge, but we´ll credit you for the shipping cost. Please note that we can´t cover the cost of express or courier service, only normal economy shipment.

 

We can not accept returns sent with cash on delivery".

 

Πλέον όμως στις αποστολές με UPS ισχύει αυτό που γράφω ποιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

παρεμπιπτόντως η καλύτερη τιμή που κατάφερα να βρω για κάποιους φίλους (και φυσικά όχι στην Ελίνα) είναι 255 ευρώ...

είναι ...σφιχτούλα και στην χονδρική απ΄ότι έμαθα...πράγμα βέβαια που δεν είναι παράνομο... ο καθένας καθορίζει τις τιμές κατά το δοκούν και ο καταναλωτής απλά πρέπει να ψάχνει...

έτσι και αλλιώς με το ρεύμα προς τα ..όξω, όποιος έλληνας αντιπρόσωπος θέλει να επιβιώσει, θα αναγκαστεί λίαν συντόμως να αλλάξει πολιτική...

bouk πριν δυο τρία χρόνια ξεκίναγε να κυλά το ποτάμι...τώρα δεν γυρνά πίσω... εκτός αν οι ελληνικοί "παραπόταμοι" πάψουν να είναι χείμαρροι ...ξεχειλίζοντας...

 

ΥΓ. πάντως για να μην είμαι άδικος, να αναφέρω ότι πέρυσι το micro track το πήρα 430 ε, με τιμή τότε στον thomann 431 ε...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην ανοίξουμε πάλι το θέμα με το αν συμφέρει από ελλάδα ή από έξω! Ο κάθε σωστός καταναλωτής μπορεί να κάνει την έρευνα του πριν αγοράσει! και η ζυγαριά πλέον είναι 50-50! Μακάρι κάποια μέρα να γείρει προς το μέρος μας για καλό όλων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου