Προς το περιεχόμενο

Τιμές εξοπλισμού


iguana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

όχι...δεν νομίζω. Αλλά κάνω δοκιμή:

 

είπα: βάζω 5 ευρώ μεταφορικά. Αν είναι παραπάνω τα βάζεις εσύ.

Να δω τι θα απαντήσει.


37.5 θα του βγει 😄
edit: Για τι πετάλι μιλάμε? Το δίνεις 30-5 = 25 ευρώ ουσιαστικά

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mooer hustle drive. Δεν ταιριαζει στο στυλ μου. Δεν μπορω να ανοίγω συρταρια και να βλεπω αχρησιμοποιητα πραγματα. Αλλωστε δεν εχω πια χωρο.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

Mooer hustle drive. Δεν ταιριαζει στο στυλ μου. Δεν μπορω να ανοίγω συρταρια και να βλεπω αχρησιμοποιητα πραγματα. Αλλωστε δεν εχω πια χωρο.


Μια χαρά σούπερ πεταλάκι είναι! Αν δεν είχα τόσα drive, θα στο έπαιρνα εγώ για 35 ρε Δήμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου συνέβη το άλλο υπέροχα κωμικοτραγικό

 

πουλάω κάτι Χ ευρώ . Δέχομαι μήνυμα και με ρωτάει ένας άνθρωπος αν μπορώ να το αφήσω Χ-200 . Λέω οκ, αν σας αρέσει και το δείτε εγώ είμαι οκ με αυτό .  Και η απάντηση που έλαβα μετά από αυτό ήταν " οκ , θα το σκεφτώ και θα απαντήσω " 

 

Fuck logic . Παζάρι για την ευχαρίστηση του παζαριού . Αν θες κάτι , το παζαρεύεις γιατί τόσα χρήματα διαθέτεις βρε αδερφέ το σέβομαι δεν είναι φθηνό αντικείμενο αυτό που πουλάω , ε μετά κανονίζεις να το δεις τι να σκεφτείς ;; Δεν σκέφτηκες πριν ρωτήσεις για το αντικείμενο ;;

 

Μπορεί να είμαι λάθος , δεν βρίσκω καμία λογική σε όλο αυτό . Όχι μόνο δεν βρίσκω λογική , αλλά ήταν και η πρώτη φορά που έχω νιώσει τόσο προσβεβλημένος από διαδικασία αγοραπωλησίας και προφανώς δεν πωλείται το αντικείμενο σε αυτόν τον άνθρωπο 

  • Like 2

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Rebel_Of_South είπε

εμένα μου συνέβη το άλλο υπέροχα κωμικοτραγικό

 

πουλάω κάτι Χ ευρώ . Δέχομαι μήνυμα και με ρωτάει ένας άνθρωπος αν μπορώ να το αφήσω Χ-200 . Λέω οκ, αν σας αρέσει και το δείτε εγώ είμαι οκ με αυτό .  Και η απάντηση που έλαβα μετά από αυτό ήταν " οκ , θα το σκεφτώ και θα απαντήσω "


Εμένα μου έχει συμβεί άπειρες φορές να μην απαντάνε καθόλου μετά. Ούτε "δεν το θέλω", ούτε "σόρι αλλά άλλαξα γνώμη". Το θεωρώ φοβερά αγενές. Ειδικά επειδή δεν συνειδητοποιούν ότι δημιουργούν πρόλημα στον πωλητή , ο οποίος έτσι και έχει δεχθεί προσφορά και από άλλον υποψήφιο αγοραστή, αν είναι έντιμος, περιμένει να του απαντήσει εκείνος που είχε ενδιαφερθεί πρώτος αν το θέλει ακόμα...

Κάπως έτσι έγινε και με το μήνυμα που με έβρισε ο συμφορουμίτης. Μου λέει "στείλε το πετάλι, το θέλω", ετοιμάζομαι να το στειλω και βλέπω ότι την επόμενη μέρα βάζει αγγελία ότι ψάχνει το συγκεκριμένο πετάλι, και μάλιστα με 10 ευρώ λιγότερα απ' όσο έχει συμφωνήσει ότι θα το πάρει από εμένα! Ε προτίμησα αβλεπί, να το δώσω σε κάποιον άλλον, ειδοποιώντας τον ότι "είναι επισφαλής η συναλλαγή μας και δεν είμαι σίγουρος ούτε ότι θα το πάρεις ούτε ότι αν το έστελνα δεν θα μου έλεγες την τελευταία στιγμή να σου το αφήσω 50 αντί για 60". Με έβρισε βέβαια, αλλά αυτό συμβαίνει επειδή ελάχιστοι κάνουν τον κόπο να έρθουν για λίγο στη θέση σου, με αποτέλεσμα να μην καταλαβαίνουν χριστό.
Τι κυκλοφορεί δεν λέγεται...
 

Επεξεργασμένο από Tamtam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, iguana είπε

 

Ρε φίλε μου, έγραψες το μεγαλύτερο σχόλιο απ όλους το οποίο δεν βγάζει καν νόημα. Προφανώς δεν υπάρχει μονοπώλειο, για μεταχειρισμένα είδη μιλάμε. Επίσης, υπάρχει λογική τιμή, μπορεί όχι σωστή, όπως υπήρχε μέχρι πριν λίγα χρόνια. Πλέον μπάινει ο κάθε άσχετος στο ebay, βλέπει την τίμη που έχει βάλει κάποιος και νομίζει ότι τόσο πουλιέται.  Δεν μπαίνει στον κόπο να δει ούτε τις τιμές των sold items, τι προμήθεια, τι ταλεπωρία με το ταχυδρομείο, και συνηθως αναμονή να πάρεις τα χρήματα σου. Χαλαροί είμαστε έτσι και αλλιώς, κουβέντα κάνουμε, προφανώς ο καθένας μπορεί να ζητάει όσα θέλει. Δεν μπορεί όμως να θεωρεί λογικό ότι θα πουλήσει κάτι που υπάρχει και στην αγορά, σχεδόν στην ίδια τιμή που το παίρνεις καινούργιο από μαγαζί, επειδή το αγόρασε και δεν το χρησιμοποίησε. Δεν έχει κοντέρ να δούμε χιλιόμετρα, τι σημασία έχει αν λέει ότι το χρησιμοποίησε 2 ώρες σύνολο. Είναι κακή νοοτροπία απλά, γιατί ο ίδιος θα έκραζε στα σχόλεια αν ήταν απ την άλλη πλευρά. Αυτοί είμαστε δυστιχώς φίλε μου. Και προφανώς και όχι σχόλια, θα γίνει σαν το κουλούρι μετά το σαιτ.

Aν δεν βγαζεις νοημα....μαλλον εγω θα φταιω!Οτι και να λεμε καταληγουμε στο ...."η σου κανει η δεν σου κανει"....η λογικη τιμη η δικη σου μπορει να διαφερει απο του αλλου.Συμφωνουμε στο παραδειγμα που εδωσες...με το καινουριο και αχρησιμοποιητο...οποτε καταληγουμε στο "δεν σου κανει" και  δεν αγοραζεις και πας παρακατω.Προσπαθω να σου πω οτι οποιος δεν βαζει "λογικες" τιμες για τον οποιονδηποτε λογο...ειτε επειδη περιμενει τον ενα ασχετο που θα το παρει ειτε επειδη ο ιδιος ειναι ασχετος...κανει κακο δικο του και μονο δικο του καθως το αντικειμενο θα του μεινει.Στις αγγελιες δεν ειμαστε ουτε για να αλλαξουμε τη νοοτροπια του καθενα ουτε να τον εκπαιδευσουμε τα περι προσφορας και ζητησης...ειμαστε για να αγορασουμε η να πουλησουμε.Αν δε σε καλυψα δεν εχω κατι παραπανω να πω.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου