Προς το περιεχόμενο

Digidesign DIGI 003


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παντως ρε παιδια η digidesign ειναι πιο φραγκοφονιας και απο ταριφα που παιρνει κουρσα τουριστα απο αεροδρομιο.

ta pt απο λειτουργικοτητα 0 (χιλιες φορες nuendo) στο editing σου βγαζει την παναγια , μιντι ανυπαρκτο , δε καταλαβαινω πως εχουν γινει industry standart.

 

ασχετο ετσι για να ξεσπασω κι εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
παντως ρε παιδια η digidesign ειναι πιο φραγκοφονιας και απο ταριφα που παιρνει κουρσα τουριστα απο αεροδρομιο.

ta pt απο λειτουργικοτητα 0 (χιλιες φορες nuendo) στο editing σου βγαζει την παναγια ' date=' μιντι ανυπαρκτο , δε καταλαβαινω πως εχουν γινει industry standart.

 

ασχετο ετσι για να ξεσπασω κι εγω.[/quote']

 

Φίλε μου την ίδια ακριβώς απορία έχω κι εγώ. Όταν πρωτοαπέκτησα το mbox και χρησιμοποίησα protools μου φάνηκε πολύ δύσχρηστο και buggy.

Οι υποστηρικτές λένε ότι έχουν γίνει πολλές διορθώσεις με τα updates στο 7.3 και ότι είναι πολύ εύχρηστο για κινηματογράφο. Οι ίδιοι επίσης λένε ότι το DAE είναι από τα χειρότερα. Όσο για το ότι έχει γίνει industry standard μην ξεχνάμε ότι ήταν το πρώτο σοβαρό πρόγραμμα που βγήκε οπότε mac και protools έγιναν αυτόματα standard λόγω έλλειψης σοβαρού ανταγωνισμού. Τώρα βέβαια τα πράγματα έχουν αλλάξει ριζικά.

 

Τέλος πάντων, το θέμα είναι να είσαι παραγωγικός με ότι και να χρησιμοποιείς και να μην είναι το μέσο πιο σημαντικό από το αποτέλεσμα.

Και το λέω αυτό γιατί είμαι παθών :evil: :evil: :evil: και ελπίζω μαθών :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου