Προς το περιεχόμενο

Ας βοηθησουμε να μπει η Ακροπολη στα 7 θαυματα του κοσμου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως το μεγαλύτερο θαύμα στον κόσμο κατά την ταπεινή μου' date=' είναι η μετατροπή των Αρχαίων Ελλήνων σε νεοελλήνων.[/quote']

 

Nαι,αλλα μετα τον Παρθενωνα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως το μεγαλύτερο θαύμα στον κόσμο κατά την ταπεινή μου' date=' είναι η μετατροπή των Αρχαίων Ελλήνων σε νεοελλήνων.[/quote']

 

Μπα και τότε νεοέλληνες ήμασταν. Καθόμασταν με κάτι σεντόνια στις σκιές, πίναμε κρασί και λέγαμε διάφορα. Απλά η διαφορά με τότε, είναι ότι τότε όλα τα αρχαία μυαλά σκάγανε Ελλάδα. Τώρα φεύγουν μακριά!!! Ούτε χολέρα να 'χαμε!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λετε ρε παιδιά... Παίζει και να είμαστε ο μόνος λαός που έχει εντελώς ίδιο χαρακτήρα από την αρχαιότητα...Και τοσοι κατακτητές...τόσες επιμιξίες....τι να πω. ίσως φταίει ο τόπος... Αν αμφιβάλεται διαβάστε λίγη αρχαία ιστορία. Λίγη απο τον καιρό του μεγαλέξανδρου... Λιγη βυζαντινή... Λίγη νεότερη.... Όλο τα ίδια σκηνικά παίζουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έλεος.....

και μόνο που ύπουλα και μαρκετινίστικα σας καλούν να ψηφίσετε σε λίστα που συνυπάρχει η Ακρόπολις με:

 

.....τον πύργο του Αιφελ

.....το.....άγαλμα της ελευθερίας

.....την....όπερα του Σύδνευ

 

για να μην προβάλλω και τις αντιρρήσεις μου και για τα Μοαις στη νήσο του Πάσχα,το....στοουνχεντζ και πολλά άλλα,τα οποία εκτός κάποιου αρχαιολογικού ενδιαφέροντος τίποτε δέν έχουν κοινό με την ιστορία,την τεχνική,την τέχνη και την αίγλη του μνημείου μας....τι να πώ....ότι δεν βλέπω κάν τον λόγο ενος ψηφίσματος ? ότι σε λίγο καιρό θα κληθήτε εθελοντικά μεν αλλά να ψηφίσετε και για την Ελληνικότητα της Μακεδονίας ? του άν η Κύπρος είναι τουρκική ??? ....αν ??? αν ??? σας καλώ με αγάπη να ειστε λίγο πιο οξυδερκείς και προσεκτικοί...απέχετε..

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι σε λίγο καιρό θα κληθήτε εθελοντικά μεν αλλά να ψηφίσετε και για την Ελληνικότητα της Μακεδονίας?

 

Αυτό το παραμύθι με τη Μακεδονία ειλικρινά περιμένω να δω ΠΟΣΑ χρόνια θα το συνεχίζουμε. Έλεος πια με μια κωλολέξη!! Δηλαδή τι διαφορά κάνει αν λέμε FYROM, Σκόπια ή Δημοκρατία της Μακεδονίας; Εγώ είμαι μαζί τους, ας λέγονται Μακεδονία να τελειώνουμε αφού έτσι θέλουν οι άνθρωποι!! Δηλαδή ήμαρτον που φοβόμαστε τις λέξεις ΤΟΣΟ ανασφαλείς είμαστε πια;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι σε λίγο καιρό θα κληθήτε εθελοντικά μεν αλλά να ψηφίσετε και για την Ελληνικότητα της Μακεδονίας?

 

Αυτό το παραμύθι με τη Μακεδονία ειλικρινά περιμένω να δω ΠΟΣΑ χρόνια θα το συνεχίζουμε. Έλεος πια με μια κωλολέξη!! Δηλαδή τι διαφορά κάνει αν λέμε FYROM' date=' Σκόπια ή Δημοκρατία της Μακεδονίας; Εγώ είμαι μαζί τους, ας λέγονται Μακεδονία να τελειώνουμε αφού έτσι θέλουν οι άνθρωποι!! Δηλαδή ήμαρτον που φοβόμαστε τις λέξεις ΤΟΣΟ ανασφαλείς είμαστε πια;;;;[/quote']

 

Συγνώμη αλλά θα πάει αλλού το θέμα και δεν θέλω,επέτρεψε μου να διαφωνήσω ευγενικά μαζί σου και δεν θα πω τίποτε άλλο.

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαρίστως' date=' και ευχαριστώ και που δεν το συνεχίζεις, βλακεία μου που το ξεκίνησα ;)[/quote']

 

 

Κανένα πρόβλημα,ας αφήσουμε στους νεώτερους πόσο όμορφο είναι να διαφωνεί κανείς με τέτοιους συνομιλητές..... respect Μενέλαε :wink:

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου