Προς το περιεχόμενο

home studio-πείτε καμιά καλή εταιρία!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια παιδιά.

Σκέφτομαι να φτιάξω ένα home studio καθώς τώρα τελευταία γράφω κιθάρες κτλ μέσω πεταλίερας στο Pc και μου άρεσε η ιδέα να μπορώ να δουλεύω στο σπίτι μου.

Θα ήθελα όποιος ξέρει να μου προτείνει μερικές καλές μάρκες στις παρακάτω κατηγορίες ώστε να επικεντρωθώ στο ψαξιμό μου και να μη ψάχνω την κάθε chinese εταιρία που προκύψει..

Λοιπόν θα ήθελα προτάσεις για τα εξης:

 

-ηχεία

-καρτες ήχου

-midi keyboards

-κονσόλες Usb ή firewire

και γενικά οτι άλλο χρειάζεται ένα Home studio.

 

Δε θέλω μοντέλα,τιμές κτλ...μόνο ποιες εταιρίες κατά τη γνώμη σας έχουν καλύτερα προιόντα..Ευχαριστώ προκαταβολικά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάρτες ήχου κοίτα τασκαμ, μοτου, λυνξ

 

Μιντι κιμπορντς είναι απίστευτες πολλές οι εταιρίες. Προσωπικά προτιμώ μ-οντιο, οβεϊσιον

 

Κονσόλες: Πάρα πολλές αναλόγως των βαλαντίων. Για μέση κατηγορίας τιμής κοίτα: μακιε, σαουντκραφτ (τις μεγάλες) , κτλ κτλ έως και τις διαστημικές τριντεντ (αν αντέξεις την τιμή!!!!)

 

Μπορείς να συνδυάσεις κονσόλα, κοντρολερ, ιντερφεις αν πάρεις κα΄τι σαν αυτό: http://www.thomann.de/gr/tascam_dm_4800.htm

ή σε πιο φθηνή: http://www.thomann.de/gr/tascam_dm3200.htm

 

Για μονιτορ: Να φαν' κι κότες!!! Από μπεριγκερ ως και ανταμ.

 

Δυστυχώς αν δεν πεις βαλάντιο στο σύνολο του, ο καθένας θα γράφει το μακρύ και το κοντό του από μάρκες :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δε με ενδιαφερουν οι ακριβεις τιμες και μοντελα.απλα ποιες ειναι οι καλες εταιριες στο χωρο που θα μπορεσουν να εξυπηρετησουν καποιον που θελει να φτιαξει ενα απλο Home studio..ενταξει μη μου λετε και τιποτα εξωφρενικες τιμες..ξερετε στα λογικα ορια..π.χ για ηχεια σκεφτομαι να δωσω γυρω στα 500-600 euros,για καρτα ηχου 300-400..εκει περιπου,για τετοια πραγματα μιλαω.thanks Και παλι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για monitor πολλοί προτείνουν τα tascam vlx5, τα οποία πρόκειται να αγοράσω σύντομα και εγώ. Είναι σε εξαιρετική τιμή και όπως λένε οι πιο ειδικοί εδώ μέσα έχουν πολύ καλή απόδοση. Για κάρτα ήχου θα σου πρότεινα να κοιτάξεις σε tascam. Για τα υπόλοιπα καλύτερα να συμπληρώσει κάποιος πιό ενημερωμένος

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάρτα ήχου θα σου πρότεινα την E-MU. ¶μα δεν 8ες πολυκάναλη ηχογράφηση την 1212m (λιγότερο από 200 euro απο thomann) ή για πολυκάναλη την 1820 ή 1820m (γύρω στα 400).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 1212m ειναι στα 150 ευρω απο νακα. Η καρτουλα ειναι μια χαρα, αλλα δεν εχει προενιχυτες και αυτο για μενα ειναι το καλο της. Οτι, οτι λεφτα εχουν πεσει πανω της ειναι καθαρα για καρτα ηχου. Παρε και εναν προενισχυτη και θα σαι αρχοντας.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου