Προς το περιεχόμενο

εκτίμηση και επισκευή βιολιού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους, ήρθε στην κατοχή μου ένα βιολί αγνώστων στοιχείων και αγνώστου προελεύσεως. Από την κατάσταση του και όσο μπορώ να κρίνω μάλλον πρόκειται για αρκετά παλιό όργανο και μάλλον είναι φτιαγμένο από maple. Βρήκα μέσα στο επίσης παμπάλαιο κουτί του/θήκη ένα αυτοκόλλητο made in Germany αλλά παρότι έψαξα επισταμένα για κάποιο στοιχείο στα f holes δεν βρήκα τίποτα  Είναι σε μέτρια κατάσταση από την άποψη ότι δεν έχει χτυπήματα αλλά η γέφυρα έχει ξεκολλήσει (;;) -δεν ξέρω αν είναι κολλητές οι γέφυρες ή αν στερεώνονται με την τάση των χορδών- και χρειάζεται ένα σέρβις.

 

Το ερώτημα είναι μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον αξιόπιστο μάστορα στα νότια προάστια κατά προτίμηση να το δεί, να  κάνει μια εκτίμηση και να μου πει αν αξίζει να κάνει σέρβις αλλά και την πιθανή αξία του;

 

Εάν κάποιος από εδώ μέσα ξέρει κάτι παραπάνω με χαρά να σας προμηθεύσω με φωτογραφίες.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, anaks είπε

https://nikolaosbrass.com/ πριν πολλά χρόνια είχα πάει το βιολί μου εκεί. Μου είχε κάνει πάρα πολύ καλή εντύπωση.

 

Κέντρο Αθήνας! Μια χαρά βολεύει.

Ο Νάκας έχει παρόμοιο service;

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου