Προς το περιεχόμενο

Αγορά Ενισχυτή Ηλ. Κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με τι καμπίνα μπορεί να συνδυαστεί ο Laney GH50L;;

 

Καμπίνα με celεstion v-30! ! ! ! ! ! Εγώ έχω την MARSHALL 4x12 με v30, και είμαι πολύ παραπάνω απο απλά ικανοποιημένος. Από την άλλη, εάν θες να κανεις την κεφαλή να ακουστεί λίγο πιο vintage, ίσως και με celestion greenback να κόλλαγε καλά. Αλλά για καφρίλες και στακάτους ήχους.... V30 από αυτά που ξέρω πάντα. Την μάρκα θα πρότεινα Marshall, αλλά σίγουρα υπαρχουν και άλλες με εξίσου καλά ξύλα.

 

Εκείνες οι RANDALL με τα V30 ποτέ δεν μου άρεσαν και δεν μπορω να καταλάβω γιατί. Παίζει να ειναι και εκείνη η σκληρή σίτα που έχουν μπροστά, γιατί μου φαίνεται οτι έχουν κατι στα πρίμα αυτες οι καμπίνες. Τεσπα... V30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Valvestate της Marshall (combo) λένε τίποτα;; Κοστίζουν

(στην Ελλάδα) γύρω στα 600-800 euros (Bon Studio).

M A K Ρ I A!!(εχω εναν)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fender hot rod deluxe/engl screamer/traynor ycv40/peavey classic 30

 

δοκιμασμενες συνταγες!!

Ωχ ωχ ωχ...Κατσε τωρα αγαπητε spimav_z' date='γιατι νομιζω οτι μολις περιεγραψες το γουστο μου στον ηχο λαμπατου ενισχυτη :wink: με τους προαναφερθεντες : fender hot rod deluxe και traynor ycv40.

Μιλαω για λαμπες 6L6 !!!

Παντα ομως με ξινιζε η τιμη.Μεχρι που ειδα αυτο 8O :http://www.thomann.de/gr/peavey_valve_king_112_gitarrencombo.htm

Πειτε μου εαν καποιος εχει αποψη στον συγκεκριμενο ενισχυτη γιατι εχω τρελλαθει να παω βουρρρ για αγορα!!

Περιλιπτικα σας λεω οτι εχω fender american strat για τα [u']blues,funk [/u]κ.τ.λ, και Jackson japan(seymour duncan pickups προσεχως) για τα metallοειδη..

Τι λες/λετε ?? Υπαρχει τελικα λαμπατος ενισχυτης που να μπορω να παιξω και τα 2 αυτα ειδη με λαμπες 6L6 και σ'αυτην την τιμη?

Αν ειναι ονειρο μην με ξυπνατε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτούς τους ενισχυτές (fender hot rod deluxe/engl screamer/traynor ycv40/peavey classic 30) μπορώ να έχω heavy ήχο τύπου Fates Warning, Dream Theater κλπ;;; Και από καμπίνες τι προτείνετε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα κυριοι.

 

επειδη ελλειψα ενα ταξιδακι στην αθηνα μεχρι χθες , πηγα μια γυρα απο διαφορα μουσικα μαγαζια και διαπιστωσα τα εξης.

 

ο screamer/thunder γ@μ@νε με μια στρατ και πεταλακια στο input.(μου ειχε μεινει απωθημενο και επρεπε να τους ακουσω "ιδιοις ωτοις"

 

ειδα σε μουσικο μαγαζι εναν mesa/boogie ο οποιος πωλειται μεταχειρισμενος και "εκοψα" ..... κ @ υ λ @ !!!!!!

 

και τελος πηρα καινουριο και φ τ η ν ο τ ε ρ ο απο thomann αυτο που βλεπετε στο λινκ παρακατω , και αφου γυρισα ,κοτσαρισα πανω την gt8 και ειμαι πολυ ευτυχισμενος!!!

 

http://www.tech21nyc.com/pe60.html

 

αγαπητε phil-wolf νομιζω οτι με εναν engl και καποιο metalmaster αναμεσα στα πεταλακια σου θα κανεις δουλεια!

α κ ο υ σ ε ομως πρωτα! :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα κυριοι.ειδα σε μουσικο μαγαζι εναν mesa/boogie ο οποιος πωλειται μεταχειρισμενος και "εκοψα" ..... κ @ υ λ @ !!!!!

Καλημερα φιλε spimav_z.Μπορεις να μου στειλεις pm τον τυπο και την τιμη του μεταχειρισμενου mesa boogie καθως και σε πιο μαγαζι τον βρηκες?

Και θα με βοηθουσε παρα πολυ αν μου παρεθετες,εσυ και οποιοσδηποτε αλλος εννοειτε, την γνωμη σου για τον ενισχυτη που ανεφερα πιο πανω(Peavey) σε σχεση και με τους υπολοιπους λαμπατους(με λαμπες 6L6) που ανεφερες.Η τιμη ειναι πολυ δελεαστικη.

Eυχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα σε μουσικο μαγαζι εναν mesa/boogie ο οποιος πωλειται μεταχειρισμενος και "εκοψα" ..... κ @ υ λ @ !!!!!!

 

 

Αλήθεια ποιος ήταν ο Mesa και σε ποιο μαγαζί τον είδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου