Προς το περιεχόμενο

Ενδεχόμενη απάτη μέσω Internet?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εννοώ εσενα ρε ...γενικά λέω....Τι feedback είχε ο τύπος...

 

 

(καλά κάνω εγω και έχω τις επιφυλάξεις μου για το ebay...)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τελικα απο το ebay συμφερει να αγοραζεις??? πριν απο λιγο καιρο ηχα σκεφτει να παρω κατι αλλα φοβαμαι τις συναλαγες με πιστωτικη... το paypal ακριβως ειναι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(καλά κάνω εγω και έχω τις επιφυλάξεις μου για το ebay...)

 

Γι αυτό ακριβώς δεν θέλω να γενικεύουμε τα πράγματα για το ebay! Γιατί ακολουθούν posts όπως αυτό του anastasis!

 

Από πουθενά δεν συμφέρει και από παντού συμφέρει! Μην τα κάνουμε όλα ένα και καταντάμε σαν τον Λυκειάρχη μου που έλεγε Internet= πορνογραφία = σου κλέβουν την πιστωτική κάρτα και σου αδειάζουν το σπίτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(καλά κάνω εγω και έχω τις επιφυλάξεις μου για το ebay...)

 

Γι αυτό ακριβώς δεν θέλω να γενικεύουμε τα πράγματα για το ebay! Γιατί ακολουθούν posts όπως αυτό του anastasis!

 

Από πουθενά δεν συμφέρει και από παντού συμφέρει! Μην τα κάνουμε όλα ένα και καταντάμε σαν τον Λυκειάρχη μου που έλεγε Internet= πορνογραφία = σου κλέβουν την πιστωτική κάρτα και σου αδειάζουν το σπίτι

 

γενικα ρωταω αν συμφερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γενικώς είναι πολλά χρόνια που ψωνίζω από το internet και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Θέλει κοινή λογική και λίγο ψάξιμο. Εγώ με τον συγκεκριμένο δεν έκανα χρήση της κοινής λογικής ας πούμε. Μου έστειλε ένα προϊόν μούφα το οποίο του το γύρισα πίσω και ενώ μου πρόσφερε επιστροφή των χρημάτων εγώ του είπα ξεκίνα από την αρχή να φτιάξεις καινούριο.

Ε, τα ήθελε κι εμένα ο κ#### μου.

 

Anastasis, το paypal είναι μια εταιρεία (www.paypal.com) που ανοίγεις ένα λογαριασμό με την κάρτα σου, και όταν αγοράζεις κάτι από κάποιον που παίρνει paypal, τους δίνεις εντολή να πληρώσουν αυτοί αντί για εσένα κι εσύ πληρώνεις το paypal μετά. Έτσι εσύ δίνεις την κάρτα σου σε μία μεριά (σε αυτούς) και όχι στον καθένα. Σου παράχουν και μία εγγύηση: Αν ο άλλος σου κάτσει "απάτη" σου επιστρέφουν τα λεφτά και τον κυνηγάνε αυτοί. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αναβιώνω αυτό το thread καθώς υπήρξαν εξελίξεις.

Λίγο πριν εκπνεύσει η προθεσμία που του είχα δώσε πριν επικοινωνήσω με το PayPal, μου έστειλε ένα email που αναφέρει ότι το έχει στείλει από την περασμένη εβδομάδα. :!: :?: (Και ότι μου έιχε στείλει 3 email προς ενημέρωσή μου, τα οποία δεν έφτασαν ποτέ...)

 

Μάλιστα μου κάνει και παρατήρηση επειδή (όπως γράφει) ήταν αγένεια εκ μέρους μου να ζητήσω επιστροφή χρημάτων για μία custom παραγγελία. :roll:

 

Τέλος πάντων, όπως ανέφερα και προηγουμένως ο τύπος είναι καλός μάστορας απλά ίσως λίγο κουκουρούκου. :wink:

Το να μην δουλεύει σωστά το email μου το αποκλείω. Την προηγούμενη φορά που μου έγραψε -ειχε σιωπήσει 5 εβομάδες- μου είπε ότι η κακοκαιρία είχε χαλάσει το internet στην περιοχή του. :roll: (Στο ebay όμως ανέβαζε καθημερινά δημοπρασίες)

 

Αν όλα πάνε καλά, μέσα στη βδομάδα θα το παραλάβω. (ΑΜΗΝ)

 

Και στο σημείο αυτό θα κάνω -ισως- το πρώτο διαδικτυακό τάμα.

Αν φτάσει και είναι ΟΚ, Θα συναρμολογήσω αυτή τη strat εδώ μπροστά σας. :wink: Μετρήσεις, τρυπήματα, ρυθμίσεις κλπ όλα με φωτογραφίες στο noiz.gr :wink: :lol: :lol: :lol: Candy Apple Red φωτορομάντζο. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενω car σωμα απο τις 10 Ιανουαριου και ακομα τιποτα...........αν τη φτιαξεις πριν απο μενα..........................θα σκασω

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
περιμενω car σωμα απο τις 10 Ιανουαριου και ακομα τιποτα...........αν τη φτιαξεις πριν απο μενα..........................θα σκασω

 

Καλά, ακόμα κι αν έρθει το σώμα αυτή τη βδομάδα δεν με βλέπω να ασχολούμαι άμεσα. Τις αργίες του πάσχα μάλλον θα περιμένω.

Έτσι, για να μην σκάς... :lol: :lol: :lol: Παρεπιπτόντως, EMG θα βάλω.

 

 

Dimis, γιατί θύμωσες τόσο? :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου