Προς το περιεχόμενο

MUSIQUIZ. Ένας μουσικός γρίφος...


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

ευχαριστώ σας όλους...

 

Fotzen: Ποιό απ'όλα τα drag and match? Αν εννοείς την πίστα που λέει και ο bill, έχω δώσει μια ιδέα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nikolas είπε

Fotzen: Ποιό απ'όλα τα drag and match? Αν εννοείς την πίστα που λέει και ο bill, έχω δώσει μια ιδέα... 

Μου έφαγες ένα L.

Στο level 15 σταμάτησα.

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ.. επιτέλους. Νικολα ευχαριστω για το hint (τι hint τελοσπαντων...) ακομα κολλημενος θα ημουνα. Ευχαριστω κ για το δωρακι που μας κανεις αφου τελειωσει το παιχνιδι! Το καταευχαριστηθηκα!!!

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Ουφ.. επιτέλους. Νικολα ευχαριστω για το hint (τι hint τελοσπαντων...) ακομα κολλημενος θα ημουνα. Ευχαριστω κ για το δωρακι που μας κανεις αφου τελειωσει το παιχνιδι! Το καταευχαριστηθηκα!!!

χαχαχαχα...

Πολύ χαίρομαι που το χάρηκες.

Το αρχικό σχέδιο μου πήρε μία μέρα περίπου και μετά άλλους 5 μήνες με τον προγραμματιστή και την Jessica (πολύ φίλη μου στο φατσοβιβλίο και απίθανη πιανίστα και μουσικός) να διορθώνουμε, κλπ... 

Τελικά νομίζω ότι με τα hints έχω ισορροπήσει την δυσκολία κάπως. Χωρίς αυτά δεν υπήρχε περίπτωση...

τα δύσκολα (drag & drop, etc) μπορούν, όλα, να λυθούν με brutal force, αλλά νομίζω ότι αξίζει κανείς να το σκεφτεί και να βγάλει τη λύση αφού έχει νόημα (ελπίζω τουλάχιστον).

Ετοιμάζω και άλλο παιχνίδι (για android & iOS) που θα κυκλοφορήσει κατά το καλοκαίρι, αλλά για την ώρα αυτό ήταν μεγάλη χαρά.

Μοιραστείτε το ελεύθερα σε φίλους, συγγενείς, δασκάλους, μαθητές, κλπ. Και μη δώσετε τις λύσεις...

3 ώρες πριν, Flotzen είπε

Μου έφαγες ένα L.

Στο level 15 σταμάτησα.

σορρυ... Θα το θυμάμαι το Λ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αφήνω στο 20 για αύριο.

Αρκετά κάηκα απόψε.

Ελπίζω να το βρω και το τελευταίο.

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/2/2022 στις 7:51 ΠΜ, Nikolas είπε

ΕΠΙΣΗΣ: Για την "τελευταία" πίστα, άλλαξα το hint, γιατί αλλιώς δεν θα το βρει κανείς... ;)

Ηταν αδύνατο χωρίς το Hint

Thank you

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
53 λεπτά πριν, mediumswing είπε

Ηταν αδύνατο χωρίς το Hint

Thank you

Το ομολογώ ότι το παράκανα...

 

Αλλά έτσι δίνω ένα μεγάλο μέρος του τελευταίου γρίφου. 

 

Ίσως να βάλω το hint στην πρώτη πίστα... 

 

Σκεψεις;

 

ΥΓ. My pleasure!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια μέση λύση είναι να ξαναβάλεις τη φράση αυτούσια στο hint χωρίς περαιτέρω οδηγίες

 

Επεξεργασμένο από mediumswing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου