Προς το περιεχόμενο

Αγορά Κιθάρας... Την γνώμη σας παρακαλώ.. :)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά όλες οι κιθάρες θέλουν σετάρισμα στα μέτρα του κάθε χρήστη. Εδώ μέσα σε άλλους ήρθε δίχως πρόβλημα και σε άλλους ήθελε σετάρισμα. Αυτό με το γουρούνι στο σακί δεν ισχύει στο θέμα setup. Και από εδώ να την πάρεις, πάλι setup θα κάνεις.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω θα μιλησω μια φορα και μετα οχι αλλο...

απο να παρεις μια μεξικανα η κορεατισσα παρε

 

---->>>ΔΑΓΚΩΤΗ ROCKINGER<<<-----!!!!!!!!!

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι λεφτά παίζουν οι ROCKINGER; Είναι αντίστοιχη περίπτωση με τις Warmoth που παραγγέλλεις τα κομμάτια που θέλεις και τη συναρμολογείς εσύ (η κάποιος μάστορας) ;

 

Δεν τις ήξερα και τις συναντώ εδώ στο Noiz. Για να λένε όλοι για αυτές σίγουρα θα αξίζουν.. :)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σχετικά άσχετο (αλλά και σχετικό)... Οι κιθάρες ή τα μπάσσα που έρχονται από thommann έρχονται όντως σεταρισμένα και αφού περάσουν από έλεγχο όπως λέει; Έχει αγοράσει κανείς κιθάρα ή μπάσσο από εκεί; Για πεταλια καλώδια κτλ δεν το φοβάμαι να παραγγείλω' date=' κιθάρα όμως κολλάω κάπως... Ξέρετε, γουρούνι στο σακκί και τα σχετικά...[/quote']

 

Εγω πήρα μια Squier, μια χαρά ήταν αλλά βάζοντας τις χορδές που ήθελα εγω, έπρεπε να την ξανασετάρω, οπότε τι νόημα έχει αν την σετάρουν εκει πέρα ...

 

Μπορείς όμως αν δεν σου αρέσει να την επιστρέψεις σε 30 μέρες, κάτι που είναι μεγάλο πλεονέκτημα αν κανεις λάθος επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να πάρω ένα μπάσο απο εκει, γι'αυτό ρωτάω.

http://www.thomann.de/gr/warwick_rockbass_fortress_bk_stain.htm

Θα κάνω βέβαια και μια έρευνα στην εδώ αγορά γιατί λογω στρατού εδώ και ένα χρόνο, εχω χάσει επαφή με το τι εισάγεται, που παίζουν οι τιμές κτλ.

Αν έχει να προτείνει κανείς τίποτα σε αυτά τα λεφτά, τον πολύ ευχαριστώ εκ των προτέρων. :):):)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να πάρω ένα μπάσο απο εκει' date=' γι'αυτό ρωτάω.

http://www.thomann.de/gr/warwick_rockbass_fortress_bk_stain.htm

Θα κάνω βέβαια και μια έρευνα στην εδώ αγορά γιατί λογω στρατού εδώ και ένα χρόνο, εχω χάσει επαφή με το τι εισάγεται, που παίζουν οι τιμές κτλ.

Αν έχει να προτείνει κανείς τίποτα σε αυτά τα λεφτά, τον πολύ ευχαριστώ εκ των προτέρων. :):):)[/quote']

 

Εγω πήρα το Ibanez SR500 σε αυτά τα λεφτά και είναι αριστούργημα. Επίσης η τιμή στον Τριμη ήταν λιγάκι λιγότερα απο τον Θωμά. Καλλίτερα να ανοίξεις καινουργια συζήτηση για το μπάσσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks. Θα το τσεκάρω και το SR500. Νόμιζα ότι ήταν ακριβότερο.

Sorry που ξέφυγα απ'το θέμα.

 

Σχετικά με τις ROCKINGER που λέγαμε πιο πάνω, τι ηλεκτρικά (μαγνήτες κτλ) χρησιμοποιουν; Ηχητικά πλησιαζουν μια Fender American Strotocaster για παράδειγμα?

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ροκινγκερ είναι custom. Ότι τους πεις σου βάζουν και αν θες να μην μπλεχτείς εσύ, θα σου συναρμολογήσουν αυτοί το όργανο. Ρίξε 1 ματιά κι εσύ:

http://www.rockinger.com/index.php

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τις ROCKINGER που λέγαμε πιο πάνω' date=' τι ηλεκτρικά (μαγνήτες κτλ) χρησιμοποιουν; Ηχητικά πλησιαζουν μια Fender American Strotocaster για παράδειγμα?[/quote']

 

τα κιτ της ροκινγερ ριχνουν στ αυτια σε ποιαδηποτε στρατοκαστερ αμερικανα , standard εως highway.ηλεκτρικα japan καλοφτιαγμενα και μαγνητες κοπια haeusell. πολυ καλοι.

 

top recommended! :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου