Προς το περιεχόμενο

Ο δρόμος για την ES-335 μέρος 4ο. The final chapter?


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, cigaret13 είπε

 Βαρετό μπορεί να φαντάζει αλλά η απολαυστική θέα και το αεράκι της θάλασσας απ'το παράθυρο φαντάζομαι κάνουν την όλη διαδικασία πιο εύκολη...😉

 Κουκλάρα Αργύρη... τελικά κατέληξες σε χρώμα;


Έλα σε ευχαριστώ πολύ! Πιο πολύ καθαρό αεράκι και βουνό ειναι εδώ βεβαια αλλά κάνει δουλειά! 
 

Είμαι μεταξύ Cherry και Sunbust. 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ωραίο το sunburst. Το βλέπω ως αρκετά δύσκολο στην υλοποίηση, μιας και μικρές παραλλαγές, επηρεάζουν αρκετά την εμφάνιση.

Πχ, το vintage burst, έχει 3-4 παραλλαγές:

 

2-tone

gibson_es335-59pl-6117-vs7.jpg

3-tone

gibson-es-335-63-reissue-vb-2013-cons-full-front.thumb.jpg.f44698963f15675d5bfcb80b2f1f1ce6.jpg

με πολύ μάυρο

rs=w 1200,h 1200.webpΜε λιγότερο...gibson-es-335-slim-neck-3-tone-sunburst-2.jpg

με ακόμα λιγότερο

1960-gibson-es-335-td---headstock-veneer-6.webp

Επεξεργασμένο από mkm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 ώρες πριν, argytar είπε

Χμμμ τώρα που τα βλέπω το πρώτο το 2-tone με ελάχιστο μαύρο ίσως είναι ο δρόμος, θα δούμε..

Ή να κάνεις την απόλυτη έκπληξη, την πιο ρηξικέλευθη κίνηση και να την κάνεις ένα περιποιημένο burgundy mist και να έχεις μια one of a kind 335. Και άσε τους άλλους με τα... passé 2-tone και 3-tone 😎

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η δική μου εδώ, είναι σαν την πρώτη που αναφέρθηκε και αισθητικά μου κάθεται πολύ καλύτερα απο τις παραλλαγές.

 

Οι κιθάρες του yameth

 

Επίσης επειδή φαίνεται πως έχω ιδιαίτερη σχεση με τα sunburst αν ήθελες να μην πας στο παραδοσιακό 335, αυτο της Les Paul είναι πιο light και πανέμορφο αλλά και το violin sunburst της Yamaha σκίζει. Επίσης είναι σημαντικό να σβήνει το μαύρο στις βίδες του neck μαγνήτη για τα γούστα μου.

 

Οι κιθάρες του yameth

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Yannis Methenitis είπε

είναι σημαντικό να σβήνει το μαύρο στις βίδες του neck μαγνήτη…

Αυτο θα ελεγα και εγω τωρα. Δείχνει πολυ διαφορετικά. Φαινεται και κατω απο το πικγκαρντ.

 

A27127F1-A21C-477C-B09A-C1E30DF23961.jpeg

0C3D1CCE-2A25-4E3E-9B88-652E91C66C7F.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αυτό που κάνει όμορφο το sunburst για τα γούστα μου, είναι το πόσο αχνό είναι το σκούρο όταν κάνει blend. Της epiphone π.χ. είναι σαν διχρωμία, κίτρινο και μαύρο γύρω - γύρω. 🤮 Γι αυτό όσα sunburst αντι για μαύρο έχουν πιο ανοιχτό εξωτερικό χρώμα (καφέ, κόκκινο) δένουν πιο όμορφα με το κίτρινο, me says. Το μαύρο θέλει τέχνη.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου