Προς το περιεχόμενο

PRS style κιθαρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους, σκεφτομαι εδω κ καιρο την αγορα ενος PRS style μοντελου ηλ κιθαρας τυπου 24 Custom επιπεδου SE γτ δεν μου τρεχουν κ απο τα μπατζακια, προς το παρον εχω δει μονο τρια επικρατεστερα Brand τις Harley benton CST 24 που ειναι κ η πιο φθηνη επιλογη κ μετα εχω δει τα indonesian SE μοντελα που μου φαινονται ωραια, επισης ειδα πως υπαρχει και ευρωπαικο Brand που λεγεται Fame και δειχνει αρκετα προσεγμενο σε αυτο το στυλ που ψαχνω, θα ηθελα τις εντυπωσεις και προτασεις σας για τις κιθαρες που ανεφερα αν τις εχετε δοκιμασει πως σας φανηκαν απο ηχο, Playability και ποιοτητα γενικα, δεκτες κ προτασεις για παρομοιες κιθαρες PRS clones etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει μια se.  Δεν θυμαμαι μοντελο.  Η αισθηση μετρια και οι μαγνητες λασπωναν.  Η προταση μου ειναι mahogany strat body με δυο διπλους και ενα neck της αρεσκειας σου.  Παλιοτερα ειχα και ο ιδιος santana se... Δεν..... 

Επεξεργασμένο από Spiros Mavromatis

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι μπάτζετ μπορείς να φτάσεις, και τι ακριβώς specs θέλεις? Θέλεις τυπου se 24 για το look, ή έχει κάποια συγκεκριμένα features που ψάχνεις?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυριως για το λουκ κ για το versatility  και το coil split κτλπ, απο μαγνητες δεν εχω πολλες γνωσεις αλλα προτιμω HH , παιζω κυριως Rock, blues αλλα μ αρεσει να κρανκαρω κ κανα μεταλ, το budget δεν νομιζω οτι μπορει να ξεφυγει πολυ πανω απο τα χιλια ευρω

Επεξεργασμένο από vampirion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως και δεν βρέθηκε κανένας Χριστιανός να προτείνει Tele ακόμη...;

 @vampirion δεν κάνουν τέτοιου είδους ερωτήσεις σε σάιτ ως επί το πλείστον κιθαριστικό... 

 Κάποια στιγμή κατέβα στην Σαλονίκη (ούτε μία ώρα ταξιδάκι...), κάνε μια βόλτα στα 2-3 "μεγάλα" κιθαρομάγαζα που έχει και δοκίμασε....

 Από το πληκτρολόγιο και τις οθόνες δεν θα βγάλεις άκρη...

  • Like 1
  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dimsonic είπε

το ξέρω, απλώς σε "ξύπνησα" να απαντήσεις

 

όχι μόνο εσένα

το φόρουμ γενικότερα.

Γενικά όλοι νυστάζουν ή δεν συνήλθαν από τις διακοπές (που μπορεί να μην πήγαν).

 

Κι ο άλλος θέλει να πούμε για τέλε...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου