Προς το περιεχόμενο

Strymon sunset/riverside vs Rodenberg sl od vs Earthquaker palisades


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά! Ψάχνω για διπλό ή τριπλό πετάλι overdrive/distortion, με ζεστό ήχο. Για την ώρα παίζω με το T-rex Dual 60 anniversary και το είδος που παίζω είναι ελληνόφωνο ροκ. Μου έχουν κάνει εντύπωση τα παραπάνω, αλλά το Rodenberg λόγω της χαμηλότερης τιμής του θεωρώ πως είναι πιο value for money, από τη στιγμή που έχει και booster. Ηχητικά όμως δεν ξέρω αν με καλύπτει. Από την άλλη το Sunset (ψηφιακό..) και το Palisades σου δίνουν περισσότερες επιλογές, όμως ανεβαίνουν αρκετά στην τιμή. Επίσης, ένα μείον του Sunset είναι ότι δεν έχει booster και αλλά έχεις τη δυνατότητα να αγοράσεις extra. Τι θα μου προτείνατε, πάντα με προτεραιότητα τον καλό ήχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν αγοράζεις 2 πετάλια? Πχ ένα sd1 και ένα rat.

Τσεκαρε, επίσης, το t rex moller 2. Διπλό πετάλι, οικονομικό, κλώνος του king of tone. Μαζί με ένα rat ή φαζ, έχεις πλήρη ηχητική παλέτα.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Γιατί δεν αγοράζεις 2 πετάλια? Πχ ένα sd1 και ένα rat.

Τσεκαρε, επίσης, το t rex moller 2. Διπλό πετάλι, οικονομικό, κλώνος του king of tone. Μαζί με ένα rat ή φαζ, έχεις πλήρη ηχητική παλέτα.

Το sd1 και το rat τα είχα παλιότερα. Το rat δε μου άρεσε και τόσο, όπως και το sd1 (το οποίο όμως μου άρεσε περισσότερο από το ts9). Γενικώς τα θέλω όλα σε ένα πετάλι, για να μην μπαίνω στη διαδικασία συνδυασμού, επειδή κάποια ξεχωριστά πετάλια δεν ταιριάζουν τόσο καλά μεταξύ τους. Επίσης, προτιμώ το κάθε πετάλι να καλύπτει το φάσμα της κατηγορίας του (πχ ένα διπλό ή τριπλό πετάλι για overdrive/distortion, ένα πετάλι με εφφέ modulation, ένα πετάλι με εφφέ delay κλπ). Δε θέλω μεμονωμένα πετάλια.

Μόλις τώρα, maroras είπε

Το sd1 και το rat τα είχα παλιότερα. Το rat δε μου άρεσε και τόσο, όπως και το sd1 (το οποίο όμως μου άρεσε περισσότερο από το ts9). Γενικώς τα θέλω όλα σε ένα πετάλι, για να μην μπαίνω στη διαδικασία συνδυασμού, επειδή κάποια ξεχωριστά πετάλια δεν ταιριάζουν τόσο καλά μεταξύ τους. Επίσης, προτιμώ το κάθε πετάλι να καλύπτει το φάσμα της κατηγορίας του (πχ ένα διπλό ή τριπλό πετάλι για overdrive/distortion, ένα πετάλι με εφφέ modulation, ένα πετάλι με εφφέ delay κλπ). Δε θέλω μεμονωμένα πετάλια.

Το moller το έχω δει σαν επιλογή, αλλά δεν το έχω ακούσει. Θα το τσεκαρω όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sunset είναι ένα που όμορφο πετάλι, από αισθητικής άποψης και για τα δικά μου γούστα 

 

Έχει μείνει στο board μου περισσότερο από όλα τα υπόλοιπα βρώμικα

 

να σημειώσω πάντως ότι παίζω κυρίως καθαρά και ότι δεν είμαι αξιόπιστος reviewer  


 

 

0359959F-B378-406A-883B-27AC9ABE9567.thumb.jpeg.08e2b4b8f4bd95c5b26992b8be7956d6.jpeg 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/10/2022 στις 1:13 ΜΜ, Superfunk είπε

 

https://smart.noiz.gr/details.php?id=524452

 

Μισή τιμή το δίδει. Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. Πολύ ποιοτικό είναι.

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου