Προς το περιεχόμενο

Όσοι μουσικοί προσέλθετε..! StarovasTV. Μουσικός διαγωνισμός.


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, billaraskats27 είπε

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΣΕΝΤΟΝΙ

Επειδή έκανα subscribe και το παρακολούθησα, από την αρχή, πέρασα από όλα τα στάδια που περιέγραψες με αντίστοιχες σκέψεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Jazzjoker είπε

Πάρα πολύ καλός κιθαρίστας και ωραίος τύπος. Επιπόλαιος και κολλημένος με τη δημοσιότητα όμως. Μετά το άνοιγμα του καναλιού στο youtube έχει φάει τρομερή λάσπη και κράξιμο από διάφορους ανώνυμους.

 

Μέχρι και την κόρη του έβρισαν μετά από σχολιασμό που έκανε σχετικά με το θέμα Λιγνάδη και τις κατηγορίες που έσκασαν και για άλλους στο χώρο. Εντελώς άδικα (έφαγε το κράξιμο) προφανώς αλλά το όλο φαινόμενο το αντιμετώπισε με την αφέλεια αυτού που δεν έχει ιδέα για το τι σκουπιδαριό ελοχεύει στην ανωνυμία του ίντερνετ.

 

Του αρέσει να μισοασχολείται με 500 πράγματα και κανένα να μην κάνει με αρχή μέση και τέλος. Το κανάλι αντικατοπτρίζει αυτή του την τάση.

Δεν εχω ιδεα για τη λασπη που εχει φαει. Αυτο με την κορη του απλα απαραδεκτο.

Εγω απο την αρχη ειπα πως μ'αρεσει σαν κιθαριστας. Κ τον παω κ σαν ατομο. Γι'αυτο κ παρακολουθω το καναλι του. Η εμμονη του με τη διασημοτητα, το οτι εχει γινει τηλεοπτικος μαιντανος (εννοωντας πως ειναι παντου) δε μ'ενοχλει. Το ανεφερα κ σε αυτα που εγραψα. Το τι κανει  για να βιοποριστει καθενας δε το κρινω κ φαινεται επισης απο αυτα που γραφω. Λεω μπραβο του κ το εννω, δε το λεω ειρωνικα. Ακομα κ η προχειροτητα που αναφερεις δε μ'ενοχλει γι'αυτο κ παρακολουθουσα το καναλι του.

 

Αλλα η γκρινια για το οτι μουσικα το καναλι του δε παει καλα ενω εχει διαλεξει αυτη τη προχειροτητα μου φαινεται καπως (ειδικα για τα covers). Το οτι ζηταει συμμετοχη αντι να αναβαθμισει το μουσικο του περιεχομενο μου φαινεται καπως. Το οτι εχει επενδυσει λεφτα στο στουντιο κ τοσα updates  για αυτο, για να εχει αυτο το υλικο (μεχρι τωρα το τονιζω) μου φαινεται καπως. Δε χρειαζοταν αυτη η επενδυση. Μεχρι πριν την ανακοινωση του με αυτο το προτζεκτ ειχε πεσει λιγο στα ματια μου γιατι αντι να γινει λιγο δημιουργικος μετα απο τετοια επενδυση κοιταει  να εκμεταλευτει μονο την περσονα του (με τη συμμετοχη) χωρις να το συνδυασει με το να εκμεταλλευτει κ το μουσικο του μεγεθος. Το οποιο κ προφανως πιστευω πως εχει κ το ανεφερα απο την αρχη. Ε λογο αυτου του.. προτερου γιουτιουμπικου του βιου βλεπω αυτη τη τελευταια ανακοινωση καπως καχυποπτα. 

 

Αυτο αναφερω, για αυτο το αναλυω τοσο, για να μη φανει πως δε τον γουσταρω ή πως δε τον εκτιμω κ γι'αυτο κανω την κριτικη. Κ ερχεται μετα ο κβαντικη κ με προσβαλει κ το παιζει Αλεκος χωρις να σχολιασει τιποτα απο οσα εγραψα . Μαλλον πρεπει να γινουμε ολοι αντιστοιχου ταμπεραμεντου κ συμπεριφορας στις δικες του αναρτησεις αλλα το φορουμ τοτε θα γινει λιγο μπαχαλο.

3 ώρες πριν, mpamps είπε

Επειδή έκανα subscribe και το παρακολούθησα, από την αρχή, πέρασα από όλα τα στάδια που περιέγραψες με αντίστοιχες σκέψεις.

 

Μη το λες γιατι θα σου πουνε ζαναξ με ρακη κ εσενα

Επεξεργασμένο από billaraskats27
  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πάντως πέρα από το ποιόν του Σταρόβα και για να ξαναγυρίσουμε στο αρχικό θέμα, η συμμετοχή στο project του μόνο καλό μπορεί να κάνει σε νέους συνθέτες-τραγουδοποιούς-ερμηνευτές και εντέλει μουσικούς όλο αυτό.

 Πέρα από τα έπαθλα-δώρα (που ποιός τα γ@μεί...), τα βιους και η "αναγνωρισιμότητα" μπορεί να κάνει την διαφορά.

 Για να πω την αλήθεια βέβαια, μετά την θέαση του 2ου βίντεο του ψιλοχαλάστηκα... Δεν ξέρω τι έπαιξε αλλά τώρα πλέον κάτι δεν μου αρέσει.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι κατά του να κρίνουμε κάποιον που δεν ξέρουμε. Εκτός κι αν αποδεδειγμένα έχει κάνει κάτι πραγματικά κακό. Τι κακό έχει κάνει ο Σταρόβας; Ένας καλός κιθαρίστας είναι με χιούμορ που βγαίνει και στην tv ενίοτε.

 

Αλλά στο ποστ δεν μπήκα να τον υπερασπιστώ, μπήκα για να σχολιασω τον διαγωνισμό του. Αυτό με το ότι πρέπει να στείλεις ντεμο αντί για κανονική παραγωγή με ξενέρωσε άπειρα. Συν ότι μπορείς να συμμετεχεις με γνωστά τραγούδια. Αυτόματα οι τραγουδιστές/ερμηνευτές παίρνουν τεράστια αβάντα έναντι των τραγουδοποιών. Με ένα backing track λένε ένα πολύ γνωστό τραγούδι και μάζεψαν όλες τις ψήφους. Ή θα ψηφίσουν τον άλλον με χειρότερη φωνή με ένα πρωτότυπο άγνωστο τραγούδι που θα παιχτεί και σε μια κιθάρα σκέτη; Λες και δεν υπαρχουν 100 talent show για τραγουδιστές ήδη, χάθηκε να δοθεί χώρος και σε κανέναν δημιουργο;

  • Like 4
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Andrew Wires είπε

Αλλά στο ποστ δεν μπήκα να τον υπερασπιστώ, μπήκα για να σχολιασω τον διαγωνισμό του. Αυτό με το ότι πρέπει να στείλεις ντεμο αντί για κανονική παραγωγή με ξενέρωσε άπειρα. Συν ότι μπορείς να συμμετεχεις με γνωστά τραγούδια. Αυτόματα οι τραγουδιστές/ερμηνευτές παίρνουν τεράστια αβάντα έναντι των τραγουδοποιών. Με ένα backing track λένε ένα πολύ γνωστό τραγούδι και μάζεψαν όλες τις ψήφους. Ή θα ψηφίσουν τον άλλον με χειρότερη φωνή με ένα πρωτότυπο άγνωστο τραγούδι που θα παιχτεί και σε μια κιθάρα σκέτη; Λες και δεν υπαρχουν 100 talent show για τραγουδιστές ήδη, χάθηκε να δοθεί χώρος και σε κανέναν δημιουργο;

Μα γι'αυτο αναφερω πλανο κ προχειροτητα. Ακομα κ απο αυτο που λες προς τα που παει? Ταλεντ σοου ή καποιος μουσικος διαγωνισμος που επιβραβεβεται κ η δημιουργηκοτητα μαζι με την ικανοτητα. Γιατι αλλο φαινοταν με το πρωτο βιντεο. αλλο με το δευτερο

  • Like 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billaraskats27 είπε

Αν το λες για μενα αυτο καταλαβες απο αυτο που εγραψα?

γενικά το έγραψα από αυτά που διαβάζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Είπαμε Μπιλάρα. Ο μουσικός θέλει τον πάτρονά του.

Εννοειται αυτο

  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Μα γι'αυτο αναφερω πλανο κ προχειροτητα. Ακομα κ απο αυτο που λες προς τα που παει? Ταλεντ σοου ή καποιος μουσικος διαγωνισμος που επιβραβεβεται κ η δημιουργηκοτητα μαζι με την ικανοτητα. Γιατι αλλο φαινοταν με το πρωτο βιντεο. αλλο με το δευτερο

Ναι ακριβώς. Βλέποντας το πρώτο βίντεο έστειλα ενα κομμάτι μου που δείχνει ότι έχει αρέσει σε κάποιους. Έτοιμο, φουλ παραγωγή (ότι μπόρεσα) που μου πήρε μήνες, ωραίο βιντεάκι. Μετά ανεβάζει το 2ο βίντεο και μου λέει όχι, αποκλείεσαι, στείλε άλλο βίντεο να το λες με μια κιθάρα στο μπάνιο σου και θα σε βάλω να διαγωνιστείς με ερμηνευτές.

 

Με άλλα λόγια σαν να βάζει τον Σφακιανάκη (προ διασημότας) να πει τραγούδι του Διονυσίου εναντίον του Μαραβέγια (προ διασημότητας) να πει ένα δικό του άγνωστο. Ε ποιος θα κερδίσει, κοροιδευόμαστε;

Επεξεργασμένο από Andrew Wires
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Andrew Wires είπε

Ναι ακριβώς. Βλέποντας το πρώτο βίντεο έστειλα ενα κομμάτι μου που δείχνει ότι έχει αρέσει σε κάποιους. Έτοιμο, φουλ παραγωγή (ότι μπόρεσα) που μου πήρε μήνες, ωραίο βιντεάκι. Μετά ανεβάζει το 2ο βίντεο και μου λέει όχι, αποκλείεσαι, στείλε άλλο βίντεο να το λες με μια κιθάρα στο μπάνιο σου και θα σε βάλω να διαγωνιστείς με ερμηνευτές.

 

Με άλλα λόγια σαν να βάζει τον Σφακιανάκη (προ διασημότας) να πει τραγούδι του Διονυσίου εναντίον του Μαραβέγια (προ διασημότητας) να πει ένα δικό του άγνωστο. Ε ποιος θα κερδίσει, κοροιδευόμαστε;

Τι να πω?

Καλη επιτυχια αν τελικα λαβεις μερος!

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου