Προς το περιεχόμενο

Όσοι μουσικοί προσέλθετε..! StarovasTV. Μουσικός διαγωνισμός.


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Επειδή είμαι σχετικά νιόπαντρος

 

Νιόπαντρος είσαι και με 5 και με 15 χρόνια γάμου. Μόλις τα παιδιά πάνε πανεπιστήμιο, ξεκινά και ωριμάζει λίγο ο γάμος.

  • Like 1
  • Χαχα 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Για μισό λεπτό.🤔 Επειδή είμαι σχετικά νιόπαντρος, κι εδώ βλέπω κάτι αξιοθαύμαστο. Πώς υπάρχει όλος αυτός ο χώρος διαθέσιμος για τα δικά σας πράγματα;

Ελα ντε.Εγω σε ολόκληρο το μπάνιο μια ξυριστική μηχανή έχω με έναν φορτιστή και μια οδοντοβουρτσα και δεν έχω που να τα βάλω. 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gkourmoul1 είπε

 

Νιόπαντρος είσαι και με 5 και με 15 χρόνια γάμου.

 

Αυτή η θετική σου σκέψη είναι σημείο αναφοράς.

Κανονικά μετά την 7η μέρα είσαι ήδη "παλιός".

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Αυτή η θετική σου σκέψη είναι σημείο αναφοράς.

Κανονικά μετά την 7η μέρα είσαι ήδη "παλιός".

 

Ποια θετική σκέψη? 😄

Όλοι οι μπελάδες από τα πρώτα χρόνια γάμου (δε χρειάζεται να αναφερθώ), λες και μπαίνουν στο πιθάρι με το λάδι, και κρατούν καμία 20ετια. Μετά τα παιδια πάνε για σπουδές, το σπίτι αδειάζει, βαρεμάρα επικρατεί, και το επόμενο στάδιο του έγγαμου βίου (ή όχι) ακολουθεί...

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, gkourmoul1 said:

Εγώ, πάντως, συμφωνώ με το φίλο στο βιντεο, οπου αναλύει τις σκέψεις του για τον Σταρόβα για την μεταπήδησή του σε κουτσομπολίστικη εκπομπή. Κάπως θα πρέπει να βιοποριστεί ο άνθρωπος, από τη στιγμή που μουσική και θέατρο δεν βγάζουν, πλέον, χρήμα. Πολύ καλά κάνει και προσπαθεί να ασχοληθεί με κάτι που το έχει και μεράκι. Όλοι θα θέλαμε να έχουμε κλικ και να βγάλουμε χρήματα από βίντεο που φτιάξαμε. Αυτός ψάχνει τρόπους να το καταφέρει. Δεν νομίζω πως κοροιδεύει κανέναν. Όσο εκμεταλλεύεται του καλλιτέχνες, από τους οποίους ζητά υλικό, άλλο τόσο τον εκμεταλλεύονται και αυτοί. Τσάμπα χώρο και χρόνο τους δίδεται να ακουστούν.

 

Στο 22.00 ξεκινά η κουβέντα.

 

 

Ο Θοδωρής είναι αξιέπαινος και διατηρεί ίσως το καλύτερο Ελληνικό "μουσικό" κανάλι στο ΥΤ. Είναι δασκαλος κι ακόμα κι αν τον ακούς την ώρα που πλένεις τα πιάτα, κάτι θα μάθεις. Επίσης έχει κάνει δικές του παραγωγές με δική του μουσική. Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ των δύο στο θέμα μουσική, παρόλο που τον παρουσιάζει έτσι. Για τα υπόλοιπα θέματα (εκτός μουσικής) δεν με ενδιαφέρει και δεν έχω άποψη. Τηλεόραση δεν έχω και δεν βλέπω. 
Για τον Σταρόβα σαν άνθρωπο, μιας και δεν τον ξέρω προσωπικά, επίσης δεν έχω άποψη για το αν είναι καλός, κακός, στραβός, σούπερ κτλ.
Για το θέμα των βίντεο στο γιουτιουμπιο, αναμενόμενο ήταν. Είδα κανα δυο βίντεο από αυτά που κάνει και δεν ξαναμπήκα. Δεν μου προσέφεραν τίποτα. Ούτε γνώση, ούτε διασκέδαση. Είναι φανερό πως δεν έχει ιδέα πως να το χειριστεί το όλο θέμα. Φυσικό ήταν να κάνει π@π@ρι@. Εκείνο που δεν καταλαβαίνω όμως είναι γιατί αποτελεί τόσο σημαντικό θέμα. Εκτός και δεν κατάλαβα καλά και το όλο thread ήταν για άλλη κατηγορία. Και να με συγχωρείτε που δεν παίρνω με την πρώτη....έχουν λιώσει τα καρβουνάκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ekim είπε

Στο συγκεκριμένο δεν συμφωνώ. Όταν κάποιος έχει εκτεθεί σε κάθε μέσο και με ποικίλους τρόπους, αναγκαστικά θα δεχτεί κριτική.

Παρακολουθούσα τακτικά το κανάλι του, ειδικά στην αρχή με την θεματολογία περί ξυρίσματος. Όταν στην θεματολογία προστέθηκε και η μουσική-εξοπλισμός, η προχειρότητα και επιπολαιότητα που επιδείχτηκε με απομάκρυναν οριστικά.

Για να το πω πιο απλά, περισσότερο με ενδιαφέρει π.χ. να διαβάσω ή και να δω μια παρουσίαση οργάνου από τον δικό μας @gkourmoul1 παρά τον Σταρόβα να μας παρουσιάζει τις κιθάρες του με τον τρόπο που θα αλληλεπιδρούσε σ’ ένα πρωινό ή μεσημεριανό τηλεοπτικό πάνελ.

Κλείνοντας, να σημειώσω ότι δεν είδα τα συγκεκριμένα βιντεάκια καθώς δεν μ’ ενδιαφέρουν καθόλου, όμως αν ήμουν ενδιαφερόμενος μουσικός-δημιουργός-you name it, η επιπολαιότητα και η αχταρμοσύνη (συγνώμη για την λέξη) του θα με απέτρεπαν.

υ.γ. δεν ξέρω αν πρόσθεσα κάτι στην κουβέντα, αυτές είναι απλά οι προσωπικές μου σκέψεις

 

Άλλο η κριτική για κάτι που κάνεις, άλλο η γενική κριτική για εσένα σαν άνθρωπο. Αυτό εννοώ.

 

Πχ βγάζω ένα τραγούδι και είναι μάπα. Μπορείς να μου πεις ότι είναι μάπα, ότι είμαι ατάλαντος, αλλά δεν μπορείς να μου καταλογίσεις κάτι αρνητικό σαν άνθρωπο. Δεν έχεις τα δεδομένα για να το κάνεις. Δεν με ξέρεις.

 

Ο Σταρόβας δοκιμάζει πολλά, αλλά πετυχημένα, αλλά καθόλου. Αυτά μπορεί να τα κρίνω ανάλογα με τα γούστα μου, αλλά τον ίδιο όχι. Ούτε τον ξέρω ούτε θα κρίνω εγώ κάποιον για το τι κάνει,  προσπαθεί για να επιβιώσει/ζήσει. Επαναλαμβάνω, όταν δεν έχει κάνει κάτι αποδεδειγμένα και αντικειμενικά κακό.

 

Αλλά εγώ για να κράξω τον διαγωνισμό μπήκα, πώς εφτασα να μιλάω για αυτό; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Για μισό λεπτό.🤔 Επειδή είμαι σχετικά νιόπαντρος, κι εδώ βλέπω κάτι αξιοθαύμαστο. Πώς υπάρχει όλος αυτός ο χώρος διαθέσιμος για τα δικά σας πράγματα;

 

Αυτό φιλωΟυζ είναι ξεχωριστό μάθημα και πλΕρωνετεακριβα.

 

Ψάξε με online γράφοντας στο google "how to skizis tin gata''

 

Mε τον κωδικό Telecaster010-038 εκΦτοσισ 20%

 

 

 

 

 

 

  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Andrew Wires είπε

Αλλά στο ποστ δεν μπήκα να τον υπερασπιστώ, μπήκα για να σχολιασω τον διαγωνισμό του. Αυτό με το ότι πρέπει να στείλεις ντεμο αντί για κανονική παραγωγή με ξενέρωσε άπειρα. Συν ότι μπορείς να συμμετεχεις με γνωστά τραγούδια. Αυτόματα οι τραγουδιστές/ερμηνευτές παίρνουν τεράστια αβάντα έναντι των τραγουδοποιών. Με ένα backing track λένε ένα πολύ γνωστό τραγούδι και μάζεψαν όλες τις ψήφους. Ή θα ψηφίσουν τον άλλον με χειρότερη φωνή με ένα πρωτότυπο άγνωστο τραγούδι που θα παιχτεί και σε μια κιθάρα σκέτη; Λες και δεν υπαρχουν 100 talent show για τραγουδιστές ήδη, χάθηκε να δοθεί χώρος και σε κανέναν δημιουργο;

Andrew, αυτός με το μεγαλύτερο following θα κερδίσει. Απλά στέλνεις λινκ και λες να σε ψηφίσουν 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Andrew, αυτός με το μεγαλύτερο following θα κερδίσει. Απλά στέλνεις λινκ και λες να σε ψηφίσουν 

Ναι δεν έχεις άδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Andrew Wires είπε

Άλλο η κριτική για κάτι που κάνεις, άλλο η γενική κριτική για εσένα σαν άνθρωπο. Αυτό εννοώ.

Καταλαβαίνω τι εννοείς και στην ουσία συμφωνώ κι εγώ.

Στην προκείμενη περίπτωση εγώ κρίνω την δουλειά που παρουσιάζει στο κανάλι του η οποία διέπεται από πλήρη προχειρότητα και επιπολαιότητα, τα οποία δεν είναι ανεκτά από άτομα του μεγέθους του Σταρόβα.

Άλλη βαρύτητα έχει το υλικό που θα παρουσίαζα εγώ που δεν με ξέρει ούτε η μάνα μου και άλλη ο Σταρόβας.

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου