Προς το περιεχόμενο

EMG-HZ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τους εχω ακουσει σε μπασσο και ηταν μια χαρα!Για κιθαρα ομως δεν ξερω...το ολο θεμα με τους EMG ειναι οτι ειναι active...αν αθτο σου κανει η οχι, οι συγκεκριμενοι ομως ΔΕΝ ειναι οποτε ποιος ο λογος να ασχοληθεις...υπαρχουν πολυ πιο καλοι passive μαγνητες στην αγορα:wink:

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματι υστερουν σε καθαριοτητα, ποιοτητα ηχου και φυσικα στα γκαζια. Οχι οτι δεν μπορεις να κανεις την δουλεια σου αλλα οι ενεργοι μαγνητες της εταιρειας αυτης ειναι πολυ ανωτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα τους σκεφτομουν γιατι τους δοκιμασα σε μια LAG AF-200 και

για τα λεφτα τους ηταν εξαιρετικη! Το ιδιο και η κιθαρα! http://www.lag.fr/tek.php?reference=GLE%20AF200%2FDCH&choix_marque=271&codesg=GLE*66067[/b]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα όπως είπα και σε προηγούμενο thread, αντί των 79 ¤ που κάνουν, προτιμώ να δώσω 88¤ και να πάρω πχ τον 81.

 

Δεν νομίζω να είναι τρομερή διαφορά στην τιμή (9¤ - ούτε καν 10), ιδίως αν σκεφτείς πως, όπως και ο boogieman είπε, ο μεν HZ δεν αποτελεί και τον τοπ στους passive (μάλιστα θεωρείται και ο χειρότερος μαγνήτης της emg - απολύτως φυσιολογικό όταν απέναντί του έχει τους active emg). Αντιθέτως οι 81 ή 85 ή και 60 ακόμη, αποτελούν ίσως και τους τοπ γενικότερα μαγνήτες για μεταλ καταστάσεις από θρας και πάνω. Οπότε συμβουλή μου, αν θες την κιθάρα, ρώτα αν βγαίνει με αυτούς, και αν ναι χτύπα την. :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε αν σου άρεσε τόσο χτύπα την και αργότερα αλλάζεις τους μαγνήτες.

 

Βέβαια ρίξε καμιά ματιά σε καμιά ltd ή jackson με τους active emg. Σε παρόμοια λ7 κυμαίνονται και μπορείς να βρεις και διάφορες με νορμαλ σχέδιο. :wink:

 

¶σχετο, αλλά εγώ θα έκανα ακριβώς την αντίθετη επιλογή σε φινίρισμα-μαγνήτες. Δλδ ματ φινίρισμα με τους emg και το γυαλιστερό με τους dimarzio

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου