Προς το περιεχόμενο

GEAR Eρωτησεις..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eγω θα ελεγα BLUES JUNIOR γιατί η διαφορά στην τιμή είναι πολύ μικρή και έχει μεγάφωνο 12" αντί για 10" που έχει ο PRO JUNIOR, καθώς επίσης έχει και equaliser kai reverb.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω θα ελεγα BLUES JUNIOR γιατί η διαφορά στην τιμή είναι πολύ μικρή και έχει μεγάφωνο 12" αντί για 10" που έχει ο PRO JUNIOR' date=' καθώς επίσης έχει και equaliser kai reverb.[/quote']

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα διαφωνήσω...

 

Ο Blues Junior, όσο και αν στα χαρακτηριστικά φαίνεται ότι μοιάζει με τον pro, δεν έχει καμία σχέση στον ήχο.

 

Ο ήχος του μου φαίνεται πιο "πλαστικός", το reverb του δεν μου άρεσε καθόλου, και το βρώμικο κανάλι του, (όπως στους περισσότερους fender) είναι τουλάχιστον αισχρό...

 

Το μόνο θετικό για μένα είναι ότι έχει 12'' ηχείο...κατά τ'άλλα όμως πιστεύω είναι 2 τελείως διαφορετικοί ενισχυτές...

 

Γνώμη μου πάντα :wink:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα διαφωνήσω...

 

Ο Blues Junior' date=' όσο και αν στα χαρακτηριστικά φαίνεται ότι μοιάζει με τον pro, δεν έχει καμία σχέση στον ήχο.

 

Ο ήχος του μου φαίνεται πιο "πλαστικός", το reverb του δεν μου άρεσε καθόλου, και το βρώμικο κανάλι του, (όπως στους περισσότερους fender) είναι τουλάχιστον αισχρό...

 

Το μόνο θετικό για μένα είναι ότι έχει 12'' ηχείο...κατά τ'άλλα όμως πιστεύω είναι 2 τελείως διαφορετικοί ενισχυτές...

 

Γνώμη μου πάντα :wink:[/quote']

 

ετσι ακριβως ειναι γιαννη αλλα με καποια mods που κυκλοφορουν ..ευρεως στο νετ μπορεις να τον κανεις φοβερο...

παντως ετσι οπως βγαινει απο το εργοστασιο εχω ακουσει και εγω οτι το reverb του απλα δεν ακουγεται και τα πριμα του δεν ειναι και οτι πιο ..γλυκο.. :)

για το drive εχω ακουσει καλα λογια απο ατομο που εμπιστευομαι με κλειστα ματια αλλα ισως θελει λιγο να ψαχτεις με το eq του ενισχυτη...

 

 

να καποια site που λενε για τα mods στον blues junior:

 

http://home.comcast.net/~machrone/bluesjunior.htm

 

http://mhuss.com/BluesJr/index.html

 

http://www.s2amps.com/bluesjr.html

 

 

για περισσοτερες πληροφοριες στον..electrictabs... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε mods, χαίρω πολύ...και τον epiphone τον κάνεις ΚΟΜΕΤ που λέει ο λόγος... :lol:

 

Το θέμα είναι να πάρεις ένα καινούριο ενισχυτή και να είναι αξιοπρεπής...δεν έχουν όλοι την όρεξη και την παλαβομάρα μας να πειράζουμε κυκλώματα... :?

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να πάρεις ένα καινούριο ενισχυτή και να είναι αξιοπρεπής...δεν έχουν όλοι την όρεξη και την παλαβομάρα μας να πειράζουμε κυκλώματα... :?

 

καλα αυτο ειναι μια αλλη πονεμενη ιστορια... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα διαφωνήσω...

 

Ο Blues Junior' date=' όσο και αν στα χαρακτηριστικά φαίνεται ότι μοιάζει με τον pro, δεν έχει καμία σχέση στον ήχο.

 

Ο ήχος του μου φαίνεται πιο "πλαστικός", το reverb του δεν μου άρεσε καθόλου, και το βρώμικο κανάλι του, (όπως στους περισσότερους fender) είναι τουλάχιστον αισχρό...

 

Το μόνο θετικό για μένα είναι ότι έχει 12'' ηχείο...κατά τ'άλλα όμως πιστεύω είναι 2 τελείως διαφορετικοί ενισχυτές...

 

Γνώμη μου πάντα :wink:[/quote']

 

Ναι αλλά μη ξεχνάμε ότι και ο Pro Junior όπως είναι από το εργοστάσιο δεν λέει και πολλά! Για τα γούστα μου τουλάχιστον.

 

Πρόσφατα δοκίμασα έναν Blues Junior με μια 12au7 και μου άρεσε πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..αλλα με καποια mods που κυκλοφορουν ευρεως στο νετ μπορεις να τον κανεις φοβερο...για περισσοτερες πληροφοριες στον electrictabs... 8)

 

Εχουμε καποιον ανθρωπο (με εμπειρια)που να αναλαμβανει τετοιες μοντες και να ξερει καλα την δουλεια του?

Χωρις να μας φυγει και μια περιουσια,εννοειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κουρμπής νομίζω κανει τέτοιες δουλειές σε ενισχυτές. Από όσους έχω ακόυσει μου είπαν ότι είναι από τους καλύτερους μάστορες για τέτοια. Οσον αφορα τις τιμές του τώρα, δεν ξέρω να σου πω.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου