Προς το περιεχόμενο

tweed deluxe 5e3 μεγαφωνο


marioG542

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας! Προσφατα αποκτήθηκε ο εν λόγω ενισχυτης που τον λυγουρευομουν καιρο! Ειναι η εκδοση tube amp doctor! Ολα καλα αλλα φοραει "λαθος" (για τα γουστα μου) μεγαφωνο! Φοραει ενα weber cv123 (British Voiced)! Επειδη διαβαζω κ εχω πελαγωσει... Θελω προτασεις για american voiced μεγαφωνο για να ερθει οσο πιο κοντα σε tweed deluxe ηχο, να "σπαει" σχετικα γρηγορα για να μπορω να τον χαρω σε εντασεις σπιτιου! Το μπατζετ δεν ειναι τεραστιο αυτη τη στιγμη! Βασικη προϋπόθεση να υπαρχει Ευρώπη για αγορα! Και προτασεις για μεταχειρισμένα δεκτες! 

Επεξεργασμένο από marioG542
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • marioG542 changed the title to tweed deluxe 5e3 μεγαφωνο
8 ώρες πριν, marioG542 είπε

Φοραει ενα weber cv123 (British Voiced)!

Είσαι σίγουρος;

Το cv 123 είναι κλώνος του Cerwin Vega 123 που είναι Η Αμερικανια και φανταστικό μεγάφωνο αλλά μη περιμένεις να "σπάσει" γιατί είναι κτήνος.

Γενικά μη περιμένεις "σπασιμο" στον ήχο του TD σε ανθρώπινες εντάσεις...

Δοκιμάστε κάποιο low wattage Jensen (alnico) αν θες περιορισμένο headroom.

Επίσης πολύ ωραία ακούγεται και το.... British voiced Celestion Greenback αλλά και το Βlue (με προσοχή γιατί είναι οριακο στο wattage)

  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Superfunk είπε

Είσαι σίγουρος;

Το cv 123 είναι κλώνος του Cerwin Vega 123 που είναι Η Αμερικανια και φανταστικό μεγάφωνο αλλά μη περιμένεις να "σπάσει" γιατί είναι κτήνος.

Γενικά μη περιμένεις "σπασιμο" στον ήχο του TD σε ανθρώπινες εντάσεις...

Δοκιμάστε κάποιο low wattage Jensen (alnico) αν θες περιορισμένο headroom.

Επίσης πολύ ωραία ακούγεται και το.... British voiced Celestion Greenback αλλά και το Βlue (με προσοχή γιατί είναι οριακο στο wattage)

Δεν εχω προβλημα στην ενταση (αρκει να μη σπασω τα τζαμια) γιατι ειμαι σε οικογενειακή πολυκατοικία αλλα αυτο δε σπαει ποτε... Κ δεν μου βγαζει κ το mojo του td (μπορει να φταίνε κ τα watt)! Σκασιμο κλπ κλπ

IMG_20230226_223405.jpg

Επεξεργασμένο από marioG542
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου