Προς το περιεχόμενο

Night Melody


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφωνω και δεν έχω κανένα λόγο να νιώθω αδικημένος από την επιλογή μου αυτή. Άσε που δεν είχα καν στο μυαλό μου το shine on. Το castellorizon είχα.

 

Εάν κόψω κάτι σαντάνα, γκιλμουρ, μουρ κλπ, καλύτερα να κόψω και την κιθάρα. Δεν υπάρχει κανέναν λόγος να πιάνω κιθάρα, εάν την ίδια στιγμή δεν "ονειρεύομαι" τους guitar heroes μου. Δεν νομίζω ότι τίθεται κανένα θέμα μουσικής και κιθαριστικές εξέλιξης μου.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδεα ειναι κι ως ιδεα ακουγεται. Καλη ιδεα αλλα ιδεα. Για ιντρο σε κομματι πρεπει να μην ακουγεται τοσο κοντα σε υφος στον Ντεηβιντ σε σημεια.

 

Τα πρωτα 30 δευτερολεπτα κ απο το 1:00 -1:27 ο γκιλμουρισμος ειναι πιο ευστοχος (αναπνει καλυτερα που ειπε κ ο Νεστορας).

 

Απο το 1:27 μεχρι το τελος ομως (ειδικα στην αρχη αυτου του σημειου που αλλαζει ο ηχος) ακουω περισσοτερο εσενα κ ειναι κ ο δρομος πιστευω που πρεπει να ακολουθησεις σε ολη την εισαγωγη καθως ανετα μπορει να χρησιμοποιηθει σε μουσικη σου. Εκει ειναι που μου αρεσε το παιξιμο περισσοτερο..

 

Τωρα αν το παρουσιασες σαν ασκηση υφους, δεν εχω κανενα προβλημα κ χρειαζεται κι αυτο, σε παραπεμπω στη δευτερη προταση. Δε θα πρεπε ομως γιατι υπαρχει ζουμι που θα φτιαξει μια υπεροχη σουπα αν το πας αλλιως

 

Η αρμονια κ οι ηχοι απο πισω δε φτανουν για να χαρακτηρισουν κατι Γκιλμουρικο αν οι lead μελωδιες ειναι κατι αλλο. Μη θεωρεις δηλαδη πως αν το εγραψες επι τουτου, πρεπει σωνει κ καλα να παιξεις α λα Γκιλμορ απο πανω. 

 

Επεξεργασμένο από billaraskats27
  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι επιρροές έχει και πως σου βγήκε, ξέρω μόνο ότι τρελαίνομαι να σε ακούω να παίζεις και να φτιάχνεις πράγματα.🥳

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αρχικό κλίπ ήταν με την sire S7. 

To παρακάτω μόλις το έγραψα και είναι με tele thinline με δυο humbuckers. Δεν έχει την ατάκα του μονού, αλλά έχει όλα τα υπόλοιπα.

 

 

 

 

Αυτό που αντιλαμβάνομαι είναι το πόσο διαφορετικό ειναι το παίξιμο (δεν θυμίζει gilmour) λογω άλλης κιθάρας.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου