Προς το περιεχόμενο

Καλα underground συγροτηματα (μη εμπορικα)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα καλυτερα που ξερω ειναι King Diamond και Mercyful Fate που παιζουν εχουν και τον ιδιο τραγουδιστη. Οι πρωτει πεζουν ατμοσφαιρικο/μυστικιστικο/heavy metal και ολα τα albums τους ειναι concept εκτως του πρωτου. Οι δευτεροι παιζουν κατι μεταξυ doom/heavy/και πρωιμου black.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ άκουσα τελευταία καλά λόγια για κάποιους Black Sabbath από το Birmingham της Αγγλίας, έχουν βαρύ και πρωτότυπο ήχο!

 

 

 

edit: greeklish

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βlack sabbath;;;;;;;;;;;;;

Tους ξέρει η μάνα τους ή άμα της πεις ότι παίζουν μουσική θα βάλει τα κλάματα;

 

ποιοι είναι αυτοί ρε; Τίποτα σκατόφλωροι εγγλέζοι θα΄είναι...μη δίνεις σημασία....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν επειδή εσείς είστε κάφροι και το κοροϊδεύτε το παιδί θα δώσω εγώ τα φώτα μου (και μετά εγώ τι θα κάνω με φακό θα είμαι? :lol: )

 

το ποιο καλό underground που άκουσα τελευταία είναι ένα γρουπάκι που λέγονται iron maiden ή κάπως έτσι δεν θυμάμαι καλά επίσης βρήκα και έναν που είναι σαν τον Ζαμπέτα σε έγχρωμη έκδοση να δεις πως τον έλεγαν όχι Jimmy Πανούση ααα το βρήκα Jimmy Hendrix και έναν που είναι περισσότερο μαύρος και το λέει και το όνομα του λέγεται BlackMore

 

(μάλλον πρέπει να φάω ban για όλες αυτές τις ύβρεις)

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα ρε σεις....

 

το καλυτερο underground είναι οι......πώς τους λένε ρε σύ;;;......αυτοί εκεί οι σκατόγεροι.........να δεις πώς τους λένε.....με πολύ low profile και δεν τους ξέρει κανένας εκτός από τον μάνατζέρ τους (αν έχουν)...........

 

 

 

α ναι....αν δε με απατά η μνήμη μου Pink Floyd λέγονται......

 

τους είχα δει σε ένα περιοδικό του '60 που έπαιρνε ο πατέρας μου.....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κανα fanzin λογικά ρε axelako, ποιός λογικός άνθρωπος θα έβαζε εξώφυλλο άγνωστο συγκρότημα με τόσο φλώρικο όνομα;

¶κου εκεί Pink Floyd.

Τίποτα πούστηδες θα είναι τούτοι, να μου το θυμηθείτε.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου