Προς το περιεχόμενο

Δυτικός vs ανατολικός κόσμος, πάμε καλά?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, manosx είπε

E, αφου εχει ανεβει τοσο η τιμη στο λαδι μηχανης, πως να μην ακριβυνουν και τα σουβλακια ρε παιδια;  Αμα βαλεις μαλιστα και το ποσο εχουν παει τα προστιμα για κακοποιηση αδεσποτων, τσαμπα ειναι.

το θέμα είναι πόσο όλα ακριβαίνουν αναλογικά και τι γίνεται όταν οι τιμές πέφτουν.

 Το ίδιο και με τη φορολογία όταν πιάνουμε στόχους.

 Γενικά να μας εξηγήσουν οι ειδικοί γιατί εγώ δεν είμαι ειδικός.

 Να μου δώσουν να καταλάβω καλύτερα γιατί ΠΕΙΝΑΩ και τι πρέπει να κάνω.

 Άραγε υπάρχουν ειδικοί που πεινάνε και καταλαβαίνουν γιατί πεινάνε καλύτερα από εμένα να τους ρωτήσω να συγκρίνουμε τα αισθήματα για την πείνα μας χαχαχαχαχαχααχχ #ERXOMASTAI🤣🤣

Μα το ερχόμαστε είναι αόριστο.

 Ποιοι ερχόμαστε, που ερχόμαστε?

 Γιατί πάει το μυαλό στα πολιτικά?

 Ας ακούσουμε ένα κομματάκι να μην παρεξηγούμαι δηλαδή.

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Τουλάχιστον ινε ελληνικό χειροποίητο ή καταψυκτρα γερμανική οπως στο 90% των αθηναϊκών σουβλατζίδικων;

 

Ο γυρος μας αγαπητε ειναι απο τη βιομηχανια του Κασιδη απο τον Τυρναβο.

Ο Κασιδης εχει μια απο τις μεγαλυτερες χοιρομοναδες και ενα απο τα ποιο συγχρονα σφαγεια τυποποιητηρια στον Τυρναβο με iso haccp και ολες τις σχετικες πισθοποιησεις.

Οσοι πιστοι προσελθετε, θα εκδοσω κουπονια για το NOIZ και τους NOIZαδες 50 τα εκατο κατω.

Για σενα...κερασμα. Στο χρωσταω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, odis13 είπε

Τις προαλλες περνωντας εξω απο ελληνικο μαγαζι εδω στο εξωτικο Bristol ειδα οτι ειχαν παει την σκεπαστη 22 λιρες (εικοσι δυο, 25 ευρω ελληνιστι) και δε λεω, μου ανοιξε λιγο η ορεξη, μου ηρθε ετσι μια λιγουρα για σωματικη βια και υλικες ζημιες ρε παιδι μου.

Μόνο; Και γιατί δεν πήρες δύο;

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, cos_dr είπε

το θέμα είναι πόσο όλα ακριβαίνουν αναλογικά και τι γίνεται όταν οι τιμές πέφτουν.

 Το ίδιο και με τη φορολογία όταν πιάνουμε στόχους.

 

Το θεμα με μας τους τουριστικους επαγγελματιες αγαπητε δεν ειναι η φορολογια ειτε πεφτει ειτε ανεβαινει και ουτε μπορω να σου πω η ενεργεια η οποια εχει φτασει σε δυσθεωρητα υψη, αλλα το προσωπικο.

Δεν βρισκουμε με τιποτε προσωπικο, και πληρωνουμε μεροκαματα 50 ευρω, συν φαγητο, συν διαμονη σε ενοικιαζομενα δωματια.

Εγω προσωπικα απασχολω 10 ατομα οποτε κανε λογαριασμο και βγαλε τιμη πιτογυρου....

 

Και αντε και καταργουμε το ΦΠΑ 13% ασουμε....ενταξ και τι εγινε????

 

1 ώρα πριν, Nekkon είπε

Ο Gianluigi Buffon έπιασε δουλειά σε γυραδικο;

 

Αυτος ειναι ενας απο τουςαγαπημενους μου υπαλληλους, ο Βασιλακης.

Οταν ειναι σε κεφια ειναι γρηγορος σαν τον αερα, οταν αρχιζει και βαριεται τον αλλαζω και τον στελνω για υπνο....🤣

Επεξεργασμένο από ThomasSot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εμένα με σκοτώσανε τα τελωνεία.

Έπαιρνα διπλόπιτο πιτόγυρο από Ali express και έδωνα 1,20 €.

Μου το δήλωνε gift ο Τσινέζος και πέρναγα τελωνείο αέρα.

Τώρα που αλλάξανε τα κόζα, πλέρωσα εκτελωνισμό και δασμούς.

Και σε παραγγελία 150€ (είμαι φαγανό παιδί), πλέρωσα άλλα 50€, γιατί είναι λέει κρέας από την Κίνα και έπρεπε να κάνουν νεκροψία στο γουρούνι μήπως έχει κόβιντ.

 

Άντε να χαθείτε ρε.

Το 'κοψα το σουβλάκι.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ThomasSot είπε

 

Το θεμα με μας τους τουριστικους επαγγελματιες αγαπητε δεν ειναι η φορολογια ειτε πεφτει ειτε ανεβαινει και ουτε μπορω να σου πω η ενεργεια η οποια εχει φτασει σε δυσθεωρητα υψη, αλλα το προσωπικο.

Δεν βρισκουμε με τιποτε προσωπικο, και πληρωνουμε μεροκαματα 50 ευρω, συν φαγητο, συν διαμονη σε ενοικιαζομενα δωματια.

Εγω προσωπικα απασχολω 10 ατομα οποτε κανε λογαριασμο και βγαλε τιμη πιτογυρου....

 

 

Και εγώ λέω αγαπητέ πως δεν ήταν τόσο δυσθεώρητα τα πράγματα στην ενέργεια και στα άλλα το καλοκαίρι και επειδή είχε 4 ευρώ το σουβλάκι στην Πάργα, έφαγα λιγότερο και ευτυχώς γι αυτούς που πουλάνε τα σουβλάκια και τα παγωτά, είχα παιδιά μαζί μου, γιατί δεν ΘΑ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΘΟΛΟΥ χαχαχαχαχααχαχχαχαχαχαχα

 

 Λοιπόν επαγγελματίες που κοιτάτε στραβά άμα κόψετε απόδειξη ή κάνετε διάφορα με τα POS για την εφορία (δεν λέω για εσένα προσωπικά) και μου είπαν οι ντόπιοι εκεί πως δεν πάμε γιατί δεν μας συμφέρει με τα πάνω κάτω από τα χωρία και να μας παρέχουν διατροφή και διαμονή είναι άθλια και είμαστε νέοι άνθρωποι και δεν μας πληρώνουν και καλά (πάλι δεν λέω για εσένα) και στο κάτω κάτω λέω ότι αντιλαμβάνομαι και πιστεύω, δεν σημαίνει πως έχω και δίκιο, εγώ προτείνω να ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΕΙΑ και το ΔΟΥΛΕΜΑ🤣 και αφήστε τον ΦΠΑ.  χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 Εντάξει, εκμεταλλευτήκαμε λίγο την ανάγκη του κόσμου να βγει στο πιο ελεύθερο πανδημικά περσινό καλοκαίρι αλλά να είμαστε λογικοί στις τιμές και τις αμοιβές, την ποιότητα, την ποσότητα και γενικά γιατί όλοι χάνουμε και οδηγούμε τα πράγματα στα άκρα χααχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 Έτσι ΚΑΜΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ εγώ. 🤣χαχχαχαχχαχαχα🤣

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, cos_dr είπε

To λάδι κινητήρα του αυτοκινήτου μου το έπαιρνα 24 ευρώ, από τα ακριβά τότε ημισυνθετικά  και τώρα το βρίσκω έκπτωση 46 ευρώ από 64 το τετράλιτρο.

 

Τι λε ρε φίλως, τσάμπα είναι.

Τι να πω εγώ δηλαδής, που τα 0,7lt το Τζακ το Ντάνιελς έχει πάει 26μιση ευρώ?

Δηλαδή στο λίτρο βγαίνει 37,86€ και τα 4 λίτρα κάνουνε 151,43€ ασούμε.

Τι να κάμω, να πίνω συνθετικό λάδι μηχανής?

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Τι λε ρε φίλως, τσάμπα είναι.

Τι να πω εγώ δηλαδής, που τα 0,7lt το Τζακ το Ντάνιελς έχει πάει 26μιση ευρώ?

Δηλαδή στο λίτρο βγαίνει 37,86€ και τα 4 λίτρα κάνουνε 151,43€ ασούμε.

Τι να κάμω, να πίνω συνθετικό λάδι μηχανής?

 

Τελείωσαν αυτά για εμένα. 🤣

 Άμα δεν ρίξουν τις τιμές δεν θα πηγαίνω πουθενά και θα δώσω και το αυτοκίνητο.

 Αρκετά τους ενίσχυσα τόσα χρόνια, από εμένα ζουν και με βρίζουν και με λένε τεμπέλη.

 Τα βάλανε με τους μισθωτούς? 🤣

 Ας αγοράζουν οι επιχειρηματίες κλέβοντας ο ένας τον άλλο και ας θεσμοθετήσουν πάλι τη ΣΚΛΑΒΙΑ για να μην έχουν ΚΑΘΟΛΟΥ εργατικό κόστος. 🤣

 Άντε μην πετάξω και κανα SYNTHESIZER από το ΠΑΡΑΘΥΡΟ τώρα 🤣χαχαχαχααχαχαχαχαχ

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, cos_dr είπε

πουθενά και θα δώσω και το αυτοκίνητο.

 

Εγώ το έχω δώσει ήδη,είναι μπανάλ το να έχεις αμάξι και μολύνεις και το περιβάλλον.

Άσε που δεν τρως και στη μάπα όλους αυτους τους ημιτρελλους που οδηγούν μέσα στις πόλεις.

30 χρόνια νεώτερος αισθάνομαι από τότε που σταμάτησα να οδηγώ.

45 λεπτά πριν, ThomasSot είπε

Δεν βρισκουμε με τιποτε προσωπικο

 

Κανείς δεν βρίσκει προσωπικό,που να δεις τι έλλειψη υπάρχει για πραγματικά εξειδικευμένο και ικανό "επιστημονικό" προσωπικό,  έρημος Σαχάρα.... τι στο διΑλο σπουδάζουν όλοι αΦτι στα πανεπιστήμια δεν κΣεβρω

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Superfunk είπε

30 χρόνια νεώτερος αισθάνομαι από τότε που σταμάτησα να οδηγώ.

Άρα λογικά πλέον θα παίζεις μουσική των 90s. Alice Cooper και τέτοια. Μαλλί κ κολλητό τζιν 

  • Χαχα 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου