Προς το περιεχόμενο

Δυτικός vs ανατολικός κόσμος, πάμε καλά?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, cos_dr είπε

ετσι ακριβώς είναι.

 4 ευρώ στο χέρι το σουβλάκι πέρσι.

 Φέτος πόσο θα πάει? 

 Πόσο συνεννοηθήκατε όλοι μαζί να πουλάτε?🤣

 

 

Ξεχασες τα χα χα χα χα..... χαχα

Επεξεργασμένο από ThomasSot
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

5 λεπτά πριν, ThomasSot είπε

 

Μην συνεχιζεις διαλογο με π@π@ρες, εσυ θα ζημειωθεις.....

 

 Ετσι, να φαινεται.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ThomasSot δεν είμαι εδώ για να κάνω αντιπαράθεση με κανέναν, απλά την γνώμη μου λέω, δεν χρειάζονται χαρακτηρισμοί

 

@billaraskats27 οι γιαπωνέζικη φέντερ είχε μέτριους μαγνήτες και ηλεκτρικά, αλλά και που τα άλλαξα δεν μου έκατσε καλά λόγω των πολύ μικρών τάστων και του radius. Δεν πωλείται (η συγκεκριμένη και μόνο) γιατί μου την έδωσε φίλος μου και δεν θέλω να βγάλω λεφτά από ''δωρο''

 

Γενικά τα ανατολίτικα όργανα που είναι endoresed από μεγάλες εταιρείες, πχ epiphone, squier, prs κτλ θέλουν κάποια μόντα για να φτάσουν τα αντίστοιχα αμερικάνικα.. για την γιαπώνεζα τα είπα, η prs se έχει μέτριους μαγνήτες (απορώ πως τους βάζουν στις φθηνές αμερικάνικες τους ίδιους ακριβώς μαγνήτες) και τα κλειδιά είναι χαμηλής ποιότητας, η δε HB που είχε και emg μαγνητες τρομάρα της είχε άθλια ''έβενο'' ταστιέρα και τα τάστα θέλανε μάστορα γιατί ταστοδουλειά μάλλον ποτέ δεν έκαναν στο όργανο.

 

Ναι όλα αυτά διορθώνονται και ναι τα αμερικάνικα είναι τσιμπημένα ίσως? Αλλά τα δίνεις και ησυχάζεις για μια ζωή. Ειδικά αν ξέρεις τι  ακριβώς θες, είναι κρίμα να πετάς λεφτά εδώ και εκεί πειραματιζόμενος ενώ υπάρχει έτοιμη λύση.

 

Υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια αλλά σε γενικό βαθμό και παρά τα τεράστια βήματα που έκανε η Ανατολή δεν νομίζω ότι τα αντίστοιχα όργανα που ''κοπιάρουν'' από την Δύση είναι πιο ε[ιθυμητά από τα αμερικάνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το σουβλάκι και τα παγωτά και άλλα πράγματα στην Πάργα ήταν ακριβότερα μεν φέτος αλλά η ποιότητα και η ποσότητα ήταν καλές.

 Υπάρχουν και χειρότερα. χαχαχαχαχααχχαχα🤣

 

 Φέτος πόσο θα έχει το σουβλάκι  να ξέρουμε ή είναι νωρίς ακόμα για εκτιμήσεις?🤣

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Καλύτερα μιας ώρας σκλαβιά και φυλακή, παρά σαράντα χρόνια, σκλαβιά και φυλακή

Είστε σίγουρα αγωνιστής;

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Πάντως το σουβλάκι και τα παγωτά και άλλα πράγματα στην Πάργα ήταν ακριβότερα μεν φέτος αλλά η ποιότητα και η ποσότητα ήταν καλές.

 Υπάρχουν και χειρότερα. χαχαχαχαχααχχαχα🤣

 

 Φέτος πόσο θα έχει το σουβλάκι  να ξέρουμε ή είναι νωρίς ακόμα για εκτιμήσεις?🤣

 

 

 

Χαχα, το σταματαω εδω προς χαριν του καλου κλιματος, και οπως λεει και ο φιλος μου ο Παραγκας, καλυτερα μιας ωρας σκλαβια και φυλακη παρα σαραντα χρονια σκλαβια και φυλακη.
Καμμια φορα το παιζουμε αριστεροι δημοκρατες αλλα ειμαστε στην ουσια χειροτεροι φασιστες και απο το Μπογδανο.

Επεξεργασμένο από ThomasSot
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Φέτος πόσο θα έχει το σουβλάκι 

Σταμάτα ρε με το σουβλάκι επιτέλους. 

Να, τώρα όπως μιλάμε παίρνω τον υπουργό τηλέφωνο να βάλει τα πιτόγυρα στο καλάθι του χοντρού. 

  • Χαχα 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου