Προς το περιεχόμενο

Δυτικός vs ανατολικός κόσμος, πάμε καλά?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
2 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 Ναι, αλλα αμα της βαλεις ενα μαυρο pickguard;

 

 

 spacer.png

Αφτό μάλιστα.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αφού με έφερε η κουβέντα έχω να δηλώσω τα εξής:

Συνήθως προβαίνω σε αγορές (όχι μόνο κιθάρες και μουσικά, αλλά στα πάντα) όταν έχω να χειριστώ υποθέσεις διατροφής.

Εκεί  , αφού διαβάζω τα δικόγραφα και τί ζητάν τον μήνα αι γυναίκαι (ο διάβολος τα έφερε να έχω συνήθως σε αντιδικίες την πλευρά του άντρα) η πρώτη αντίδραση είναι να γελάσω....δυνατά.

Η δεύτερη, να ανάψω ένα τσιγάρο (ή πούρο αν υπάρχει κάτι εκλεκτό στο ουμιδόρ μου εκείνη τη στιγμή-συνηθως δώρο από κάναν πελάτη) και αφήνοντας τον καπνό να κυλίσει σε όλο μου το αίμα , να αισθανθώ για ακόμα μια φορά υπέροχα για τις επιλογές μου στη ζωή.😆

Η Τρίτη, να αρχίσω την έρευνα από thomann μέχρι Herman Miller  για έπιπλα.

Σκέφτομαι ότι όσα ζητάει η άλλη από τον άλλον τον μήνα για εμένα θα είναι μια αγορά ......για μια ζωή.

Ανάλογα λοιπόν με τις απαιτήσεις της εκάστοτε αντιδίκου, προβαίνω σε αγορές.....(μικρές ή μεγάλες).

Αν κρίνω δε από το τελευταίο δικόγραφο διατροφής που πέρασε από το κατώφλι του γραφείου μου......δεν την γλιτώνω (σε επίπεδο κιθάρας) την κάστομ σόπ USA. 😜

  • Χαχα 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, LK είπε

Σκέφτομαι ότι όσα ζητάει η άλλη από τον άλλον τον μήνα για εμένα θα είναι μια αγορά ......για μια ζωή.

 

Ναι αλλα σκεψου οτι για τον αλλον, αυτον που τα δινει δηλ, ειναι ΑΠΑΛΛΑΓΗ απο την καργια που του εχει μαμησει τη ζωη για μια ζωη....και συνηθως αυτοι που τα δινουν το φυσουν το παραδακι οποτε η διατροφη εχει "ακΣια ανεΧΤιμητη" που λεει και η Mastercard... 

 

3 γνωστους και 2 φιλους εχω που πλΕρωνουν "βαρΓιες" διατροφες και ολοι θα εδιναν και τα διπλα,μη σου πω και τριπλα και δοκΣαζουν το θεο που γλυτωσαν.....βεβαια το φυσουν το παραδακι δεν ειναι και ΔΥ....τωρα αν εισαι ΔΥ του 1000αρικου και χωρισες...ε ας προσεχες αι μαλακιε πλΕΡΩνοντΑΙ 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

 

Ναι αλλα σκεψου οτι για τον αλλον, αυτον που τα δινει δηλ, ειναι ΑΠΑΛΛΑΓΗ απο την καργια που του εχει μαμησει τη ζωη για μια ζωη....και συνηθως αυτοι που τα δινουν το φυσουν το παραδακι οποτε η διατροφη εχει "ακΣια ανεΧΤιμητη" που λεει και η Mastercard... 

Καλά το πρώτο πράγμα που τους λέω όταν αρχίσουν να μου θάβουν την πρώην (κλάσσικ) είναι "Σκάσε, εσύ την διάλεξες , ας πρόσεχες.....πάμε παρακάτω" .

Εκεί σκύβουν το κεφάλι .

Το δεύτερο είναι αυτό που λες...."τώρα πάμε να πληρώσουμε για την ηρεμία μας....όσο το δυνατόν λιγότερα βέβαια". 😁

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

 

Αν κρίνω δε από το τελευταίο δικόγραφο διατροφής που πέρασε από το κατώφλι του γραφείου μου......δεν την γλιτώνω (σε επίπεδο κιθάρας) την κάστομ σόπ USA. 😜

 

να δεις τώρα, πού είχα διαβάσει ότι οι εφορίες έχουν αρχίσει να διαβάζουν και μουσικά φόρα...

Αλλά μάλλον λόγω εκλογών αναβλήθηκε...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, dimsonic είπε

 

να δεις τώρα, πού είχα διαβάσει ότι οι εφορίες έχουν αρχίσει να διαβάζουν και μουσικά φόρα...

Αλλά μάλλον λόγω εκλογών αναβλήθηκε...

Ναι τρομάξαμε τώρα.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ. 😆

 

Υ.Γ. Η αλήθεια είναι ότι κάτι πήρε το αυτί μου , ότι και καλά θα κοιτάν τα προφίλ των social media και ξέρω γω.

Δηλαδή αν βγάλω μια φωτο έξω από τον Πύργο τον Λευκό και πω "σπίτι μου σπιτάκι μου " από κάτω, θα με βάλουν να πλερώσω ΕΝΦΙΑ για το μνημείον;

Δεν μπορεί καθυστερημένοι τα σκέφτονται αυτά. &-

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Superfunk είπε

Ναι αλλα σκεψου οτι για τον αλλον, αυτον που τα δινει δηλ, ειναι ΑΠΑΛΛΑΓΗ απο την καργια που του εχει μαμησει τη ζωη για μια ζωη....και συνηθως αυτοι που τα δινουν το φυσουν το παραδακι οποτε η διατροφη εχει "ακΣια ανεΧΤιμητη" που λεει και η Mastercard... 

 

3 γνωστους και 2 φιλους εχω που πλΕρωνουν "βαρΓιες" διατροφες και ολοι θα εδιναν και τα διπλα,μη σου πω και τριπλα και δοκΣαζουν το θεο που γλυτωσαν.....βεβαια το φυσουν το παραδακι δεν ειναι και ΔΥ....τωρα αν εισαι ΔΥ του 1000αρικου και χωρισες...ε ας προσεχες αι μαλακιε πλΕΡΩνοντΑΙ 

 

2 ώρες πριν, LK είπε

Καλά το πρώτο πράγμα που τους λέω όταν αρχίσουν να μου θάβουν την πρώην (κλάσσικ) είναι "Σκάσε, εσύ την διάλεξες , ας πρόσεχες.....πάμε παρακάτω" .

Εκεί σκύβουν το κεφάλι .

Το δεύτερο είναι αυτό που λες...."τώρα πάμε να πληρώσουμε για την ηρεμία μας....όσο το δυνατόν λιγότερα βέβαια". 😁

Πολύ καλά τα λέτε, κύριοι... Τον παράγοντα ΠΑΙΔΙΆ θα τον σκεφτεί κανένας;

Τα στέλνουνε μετά σχολείο και υποφέρουμε οι καθηγηταί 😅

  • Χαχα 3

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Nekkon είπε

 

Πολύ καλά τα λέτε, κύριοι... Τον παράγοντα ΠΑΙΔΙΆ θα τον σκεφτεί κανένας;

Τα στέλνουνε μετά σχολείο και υποφέρουμε οι καθηγηταί 😅

Εδω δεν τα σκέφτονται αυτοί που τα κάνουν.....εγω θα κάτσω να σκάσω 😆

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Τον παράγοντα ΠΑΙΔΙΆ θα τον σκεφτεί κανένας;

Τα στέλνουνε μετά σχολείο και υποφέρουμε οι καθηγηταί

 

ε μα για αΦτο τα σκανε στις διαΣτροφες για να πλερΩνουν να φροντηστηρια οι μαμαδες που αντι να "διαβασουνε" τα παιδια τρεχουν στα πενΔικιουρ και στα μΠιλατες 😅

  • Like 1
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, LK είπε

Δηλαδή αν βγάλω μια φωτο έξω από τον Πύργο τον Λευκό και πω "σπίτι μου σπιτάκι μου " από κάτω, θα με βάλουν να πλερώσω ΕΝΦΙΑ για το μνημείον;

Δεν πιστεύω, αλλά αν βγάζατε φωτογραφία με το Vacheron Constantin ή το Patek Philippe να φαινόταν και λεζάντα από κάτω "Δεν βλέπω την ώρα να φύγει η όποια κυβέρνηση" όλο και κάποιος θα... ενδιαφερόταν.

 

Εγώ σαν βενζινάς πάντως πιστεύω ότι η λύση για όλα είναι η επέκταση του συστήματος εισροών-εκροών στα πάντα. Φτιάχνεις τυρόπιτες κύριος; Πόσο τυρί αγόρασες, πόσες τυρόπιτες έβγαλες, πόσες πούλησες. Ξηγημένα πράματα. Και για τον καθένα μας: Μετρητής λυμμάτων. Χέζεις;! (...με το μπαρδόν) -  Έχεις φάει! Πόθεν έσχες; ΜΜΜμμ; Μήπως υπάρχουν περιπτώσεις αποκρυβείσας βρώσιμης ύλης;;;;; 

Επίσης, η αγορά προϊόντων να μην είναι χάιντε χάιντε, αλλά να είναι σαν το πετρέλαιο θέρμανσης. Θες πανσέτες κύριος; Θες τσιγάρα; Τσίιιιιιιπουρα;!!; Ναπιβαρύνεις το Ε.Σ.Υ.; Με ΑΦΜ, ΑΜΚΑ, και εξετάσεις αίματος 6μήνου, θα φανεί αν δικαιούσθε να αγοράσετε αυτά τα σκανδαλιστικώς βλαπτικά αγαθά με έκτπωση ΕΦΚ, κι αν δικαιούστε, θα τα αγοράζετε. Ειδάλλως, πληρώτε τα χρυσάφι. Δια το καλόν όλων.

 

Κάντε εμένα πρωθυπουργό ΜΙΑ ΜΟΝΟ μέρα... (γιατί τη δεύτερη θα ήμουν μαχαιρωμένος σε κανα χαντάκι να κουνάω το ποδάρι, και καλά θα μου κάνανε.)🤣🤣

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου