Προς το περιεχόμενο

Δυτικός vs ανατολικός κόσμος, πάμε καλά?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

12 λεπτά πριν, manosx είπε

Ε,.αφου θεωρεις λογικες τις τιμες τους, εμας τι μας θες; Γεματος ειναι ο thomann με αμερικανες, παρε 5-6 εκει και τελειωσε.

 

Για να γλυτώσω κάποια χρήματα, όπως όλος ο κόσμος που αγοράζει μεταχειρισμένα? 

 

Και σε ''κανονική'' τιμή για μεταχειρισμένα αγοράζω. Και αν τα βρούμε και με ανταλλαγή και χρηματική διαφορά εκ μερους μου ακόμα καλύτερα. Πχ σου παίρνω την USA PRS και μου κόβεις και 700 ευρώ από την τιμή που την δίνεις με αντάλλαγμα την κορεάτικη PRS που έχω (που έκανε γύρω στο χιλιάρικο καινούργια)

Επεξεργασμένο από Lord_Goumis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εχουμε πει απο την αρχη το οτι οι τιμες καθοριζονται απο μη λογικα κριτηρια. Η εποχη που σκοτωναν τις strat, USA η οτιδηποτε αλλο, περασε ανεπιστρεπτι. Αργησες φιλε καμια 30ρια χρονια.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ολο σημαιακια, πλακατ και "φονιαδες των ψαριων, αργυροπελεκανοι", αλλα μολις δουν καμια USA Fender, τρεχουν σαλακια.

 

 

 Α ρε Λεο, τι τους εχεις κανει, εσυ και ο Μεσσι.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manosx είπε

Η εποχη που σκοτωναν τις strat, USA η οτιδηποτε αλλο, περασε ανεπιστρεπτι. Αργησες φιλε καμια 30ρια χρονια

 

μα δεν είπα σε κανεναν να την πάρω σκοτωμένη, σε παρένθεση έβαλα το ''κατα προτίμηση σε τιμή που κρίνετε ότι αξίζει'', και σημερινές τιμές τις δέχομαι (και αν είναι όργανα της τωρινής δεκαετίας και όχι δεκαετίας 90's - 00's ακόμα καλύτερα μιας και είναι καλύτερες απότι πριν 30 χρόνια) και κάνοντας και ένα σκόντο με μια ανατολίτικη κιθάρα του ίδιου μοντέλου είμαστε win win όλοι

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ε, βαλε μια αγγελια ζηταω αυτην την κιθαρα τοσο και τελειωσε.

 

 Δε θα διαφερει σε τιποτα απο αυτους που βαζουν αγγελιες για σαπακια σε τιμες εξωφρενικες.

 

 Ουτε αυτοι βρισκουν αγοραστες, ουτε εσυ θα βρεις πωλητες.

 

 Ειναι αλλο πραγμα η αξια που θεωρει ο καθενας, και αλλο πραγμα η αξια στην αγορα.

 

 Και εγω ας πουμε θεωρω οτι τα σουβλακια ειναι οτι πιο σαπιο, και δε θα εδινα ουτε 20 λεπτα του ευρω. Αν μου πεις ομως να σου φερω σουβλακια, περιμενω να μου δωσεις κανονικα τα λεφτα που ζηταει ο σουβλατζης, αφου υπαρχουν κοροιδα που πληρωνουν για να τα φανε, εγω θα βγαλω ακρη; 4 ευρω δινουν ολοι για τη σαπιλα, 4 ευρω θα δωσεις και εσυ, τοσο δυσκολο σου ειναι να το καταλαβεις;

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cos_dr είπε

Και εγώ λέω αγαπητέ πως δεν ήταν τόσο δυσθεώρητα τα πράγματα στην ενέργεια και στα άλλα το καλοκαίρι και επειδή είχε 4 ευρώ το σουβλάκι στην Πάργα, έφαγα λιγότερο και ευτυχώς γι αυτούς που πουλάνε τα σουβλάκια και τα παγωτά, είχα παιδιά μαζί μου, γιατί δεν ΘΑ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΘΟΛΟΥ χαχαχαχαχααχαχχαχαχαχαχα

 

 Λοιπόν επαγγελματίες που κοιτάτε στραβά άμα κόψετε απόδειξη ή κάνετε διάφορα με τα POS για την εφορία (δεν λέω για εσένα προσωπικά) και μου είπαν οι ντόπιοι εκεί πως δεν πάμε γιατί δεν μας συμφέρει με τα πάνω κάτω από τα χωρία και να μας παρέχουν διατροφή και διαμονή είναι άθλια και είμαστε νέοι άνθρωποι και δεν μας πληρώνουν και καλά (πάλι δεν λέω για εσένα) και στο κάτω κάτω λέω ότι αντιλαμβάνομαι και πιστεύω, δεν σημαίνει πως έχω και δίκιο, εγώ προτείνω να ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΕΙΑ και το ΔΟΥΛΕΜΑ🤣 και αφήστε τον ΦΠΑ.  χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 Εντάξει, εκμεταλλευτήκαμε λίγο την ανάγκη του κόσμου να βγει στο πιο ελεύθερο πανδημικά περσινό καλοκαίρι αλλά να είμαστε λογικοί στις τιμές και τις αμοιβές, την ποιότητα, την ποσότητα και γενικά γιατί όλοι χάνουμε και οδηγούμε τα πράγματα στα άκρα χααχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 Έτσι ΚΑΜΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ εγώ. 🤣χαχχαχαχχαχαχα🤣

 

 

 

 

 

Φιλαρακο οι επαγγελματιες και οι δημοσιοι υπαλληλοι ειναι δυο ταξεις ανθρωπων που δεν τεμνονται πουθενα...τελειως παραλληλες που δεν τεμνονται ακομη και στο απειρο.

Εσεις μας θεωρειται κλεφτες εκμεταλευτες και φοροφυγαδες και μεις σας θεωρουμε τεμπεληκες κουραδομηχανες με μονο δικαιωματα χωρις υποχρεωσεις.

 

Αρα καθε αποπειρα διαλογου μεταξυ μας ειναι στη σφαιρα του υπερπεραντος. 😁

 

ΥΓ

χα χα χα χα χα χα χα χα κλπ κλπ. Ολα τα χα χα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Lord_Goumis είπε

Έχοντας όργανα και της Κορέας (του χιλιάρικου) και Harley Benton (του τετρακοσάρικου) και της Ιαπωνίας (Fender δεκαετίας '80) έχω να πω το εξής:

 

Όσοι θεωρείτε τις USA κιθάρες σας υπερτιμημένες, είμαι εγώ εδώ για εσάς: στείλτε μου PM να τις ξεφορτωθείτε (κατα προτίμηση σε κόστος το οποίο κατα την γνώμη σας ανταποκρίνεται στην πραγματική αξία του οργάνου, όχι στην ''υπερτιμημένη'' αξία του) για να έχετε περίσσευμα να πάρετε όσες σχιστομάτες θέλετε

Κορεα κ χαρλευ νταβιντσον δε μ'ενδιαφερουν αλλα αν βαλεις τις γιαπωνεζες σου στο σφυρι, πες το μας. Οσο για τις Αμερικανες, οταν εχω, δεν ειναι οποια μου ετυχε πηρα, οποτε λογικο ειναι αφου την εχω διαλεξει (με οποια κριτηρια εχω) να μη θελω να την αποχωριστω😉

 

Με βαση λοιπον τα δικα μου κριτηρια (στα οποια συμπεριλαμβανεται κ η τιμη που ειδικα στα μεταχειρισμενα μου βγαινει πολυ οικονομικα), οταν παω στοχευμενα να δω Γιαπωνεζες η πιθανοτητα να μου κανει ειναι πολυ μεγαλυτερη απο Αμερικανικη. Βεβαια στα 4.5 κατοσταρικα, αν μ'αρεσει, μπορω να δικαιολογησω κ αλλαγη μαγνητων κ αλλαγη ταστων ακομα. Στις τιμες που παιζουν οι Αμερικανικες, το δευτερο,  πολυ πιο δυσκολα (πρεπει να μ'αρεσει παρα πολυ). Αυτο που θελω να πω ειναι πως ειδικα τις μπολτ ον τις βλεπω κ λιγο λεγκο. Αν ειμαι ικανοποιημενος απο το οργανο (κοντα στα 500) θα δωσω κ κατι παραπανω να το απογειωσω. Αν το οργανο ομως πουλαει κοντα στα 1000 κ κατι με χαλαει δεν... 

 

Κ για μια ακομα φορα δηλωνω πως για εμενα στις κιθαρες Ανατολη=Τζαπαν κ μονο. Σιγα μη δωσω 450 για σουπερστρατ Κορεα ή Χαρλευ με τοσο που βρισκεις ή Γιαπωνεζα στρατ ή σουπερστρατ που ειναι 1000% μεσα στα δικα μου κριτηρια επιλογης.

 

Τωρα αν το πετυχω το οργανο κ με ικανοποιει, σιγα μη με καιει αν ο αλλος εχει Αμερικανικη ή οχι. (οπως κ φυσικα κ αν εδωσα κατι παραπανω για Αμερικανικη κ με ικανοποιει σιγα μη με νοιαζει αν ο αλλος με λιγοτερα πηρε Γιαπωνεζα ή οχι)

  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Lord_Goumis είπε

 

μα δεν είπα σε κανεναν να την πάρω σκοτωμένη, σε παρένθεση έβαλα το ''κατα προτίμηση σε τιμή που κρίνετε ότι αξίζει'', και σημερινές τιμές τις δέχομαι (και αν είναι όργανα της τωρινής δεκαετίας και όχι δεκαετίας 90's - 00's ακόμα καλύτερα μιας και είναι καλύτερες απότι πριν 30 χρόνια) και κάνοντας και ένα σκόντο με μια ανατολίτικη κιθάρα του ίδιου μοντέλου είμαστε win win όλοι

 

 

 

Μην συνεχιζεις διαλογο με π@π@ρες, εσυ θα ζημειωθεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThomasSot είπε

 

Φιλαρακο οι επαγγελματιες και οι δημοσιοι υπαλληλοι ειναι δυο ταξεις ανθρωπων που δεν τεμνονται πουθενα...τελειως παραλληλες που δεν τεμνονται ακομη και στο απειρο.

Εσεις μας θεωρειται κλεφτες εκμεταλευτες και φοροφυγαδες και μεις σας θεωρουμε τεμπεληκες κουραδομηχανες με μονο δικαιωματα χωρις υποχρεωσεις.

 

Αρα καθε αποπειρα διαλογου μεταξυ μας ειναι στη σφαιρα του υπερπεραντος. 😁

 

ΥΓ

χα χα χα χα χα χα χα χα κλπ κλπ. Ολα τα χα χα.

ετσι ακριβώς είναι.

 4 ευρώ στο χέρι το σουβλάκι πέρσι.

 Φέτος πόσο θα πάει? 

 Πόσο συνεννοηθήκατε όλοι μαζί να πουλάτε?🤣

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου