Προς το περιεχόμενο

Ωρες Εξασκησης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πίσες ώρες κάνετε εξάσκηση ή γενικότερα έχετε επαφή με το -μουσικό- όργανό σας καθημερινά? Πόσες θεωρείτε ότι είναι αρκετές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

3-4 συνήθως... αλλα... διάβασμα...όχι πάνω απο 2...

 

βασικά... η ερώτηση πόσες ώρες είναι αρκετές δεν έχει απάντηση... ανάλογα πώς το βλέπεις... αν είνια διασκέδαση απλα όση ώρα σε διασκεδάζει... αν θες να γίνεις επαγγελματίας... θέλει λιγο πιο πολύ...(και τύχη) και αν θες να ξυρίζεις και να γίνεις ο Govan...απλά μάλλον δεν μπορείς γιατί αντι να postareis θα μελετούσες ή θα είχες live, ή κάποιος θα είχε ανακαλύψει το τεράστιο ταλέντο σου...

αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες καθημερινά μελέτη και καμια ώρα όταν είμαι στο νετ και κρατάω την κιθάρα και παίζω ότι να ναι. :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" το μεν πνευμα προθυμο η δε σαρξ ασθενης"

 

απο τις 8 30 το πρωι μεχρι τις 10 30 το βραδυ λειπω απο το σπιτι λογω δουλειας. -καθηγητης γαρ- 8)

 

τα σαββατοκυριακα δουλευω στο μαγαζι και οταν ξυπναω απο το ξενυχτι δεν εχω ορεξη να πιασω οργανο.

 

την υπολοιπη εβδομαδα εχω ολη μερα την κιθαρα στο χερι αλλα οχι για να μελετω , αλλα να διδασκω.(κλασσικη)

 

ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ Η ΜΕΛΕΤΗ....ΠΟΛΥ... :cry:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
....και καμια ώρα όταν είμαι στο νετ και κρατάω την κιθάρα και παίζω ότι να ναι. :lol: :lol: :lol:

 

Μπράβο ρε Jannick!!!! Σε φαντάζομαι.

Στο ένα χέρι έχεις την ταστιέρα, στο άλλο το ποντίκι, και κάνεις tapping - πληκτρολογείς με τη μύτη! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Παιδιά εγώ πλέον παίζω μόνο για διασκέδαση. Κυρίως με την ακουστική -για να κρατάω επαφή- και αυτό μισή ωρίτσα κάθε βράδυ. Τα σαββατοκύριακα κάπως περισσότερο. :wink:

Πάντως από μελέτη με την έννοια της εξέλιξης - μηδέν. Μερικές φορές παίζω αργά-αργά πολλές φορές κάποιο θέμα για να το καταφέρω να το έχω πιο καθαρά, αλλά τίποτε παραπάνω. :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά... η ερώτηση πόσες ώρες είναι αρκετές δεν έχει απάντηση... ανάλογα πώς το βλέπεις... αν είνια διασκέδαση απλα όση ώρα σε διασκεδάζει... αν θες να γίνεις επαγγελματίας... θέλει λιγο πιο πολύ...(και τύχη) και αν θες να ξυρίζεις και να γίνεις ο Govan...απλά μάλλον δεν μπορείς γιατί αντι να postareis θα μελετούσες ή θα είχες live' date=' ή κάποιος θα είχε ανακαλύψει το τεράστιο ταλέντο σου...

αυτα[/color']!

 

χαχαχα..σε βρισκω πολυ σωστο!

γιατι αραγε ολοι οι σπουδαιοι καλλιτεχνες δεν εχουν ωρα και πολυυ σπανια βλεπεις να συμμετεχουν σε forum?

εγω λογω..προπονησης 1 ωρα την μερα το πολυ!αντε σαββατοκυριακο να γινει 3ωρο...

το καλοκαιρι που δεν εχω προπονησεις 2-3 ωρες την μερα το πολυ...

 

το θεμα ειναι βεβαια αυτην την..1 ωρα το ΤΙ μελετας και οχι απλα να κοπανας ..πεντατονικες πανω κατω..θελει συγκεντρωση,προγραμμα κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι πολλες. Σε μεσο ορο 2 ωρες την ημερα. Βεβαια δεν κραταω χρονο για το ποσο θα παιζω αλλα αναλογα με το ποτε θα κουραστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου